Skocz do zawartości

Modyfikacje telefonów komórkowych.


JackyO

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt - Siemens C65 najstabilniej pracował na sofcie brandowanym przez sieć Idea może za sprawą tego że dodatków nie było wiele tzn. ograniczało się to do praktycznie całkowicie żółtego (w zasadzie żadnych innych kolorów, obrazków itp. nawet tapeta to było żółte tło) motywu oraz loga Idea (kto miał siemensa wie co to logo). Sam soft był szybszy i stabilniejszy niż inne brandowane i niebrandowane softy.

Odnośnik do odpowiedzi

Spotkałem się z opinią, że zmiana softu wpływa na żywotność baterii. Konkretnie chodziło o zmianę oprogramowania w modelu Samsung I900 Omnia 8GB, który posiadał obrandowanie sieci Orange. Po dokonaniu tej zmiany czas pracy telefonu wydłużył się podobno dwukrotnie. Zaznaczam jednak, że nie jestem w stanie zweryfikować tej informacji... :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to prawda, ale tylko częściowo, czyli jednak nie prawda :)

Różne softy w różny sposób gospodarują energię zawartą w akumulatorze, mogą też różnić się konfiguracjami typu "kiedy telefon zaczyna powiadamiać o niskim stanie baterii", czy "kiedy telefon się wyłączy", bo jak wiadomo baterie nie rozładowują się totalnie do zera, a to rodzi pewne pole do popisu. 

PS. z tym, że dwukrotnie czas czuwania jest wydłużony względem innego softu to fake jest, po prostu ściema. 

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to prawda, ale tylko częściowo, czyli jednak nie prawda :)

W poprzednim poście zaznaczyłem, że nie znam szczegółów opisanej modyfikacji. Określenie - dwukrotnie w tym kontekście jest oczywiście nieprecyzyjne. Wydaje mi się, że możliwe jest wydłużenie pracy telefonu nawet o kilkadziesiąt procent. Osobiście przekonałem się o tym, gdy zmieniłem w swoim telefonie ustawienia sieciowe z 3G na 900/1800. Niekiedy odczuwalna zmiana może nastąpić, gdy zmienimy operatora i nagle stwierdzimy, że poprawa warunków sieciowych wpływa na czas pracy telefonu... Aktualizacja oprogramowania z reguły też usprawnia pracę telefonu, co przekłada się bezpośrednio na jego żywotność baterii... :)

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając do jubilerskich modyfikacji komórek to możliwości są naprawdę duże, szczególnie finansowe... :D Jednym z przykładów jest propozycja jednego z naszych projektantów mody, czyli Samsung E800 za bagatela 10.000 zł! :blink: Oprócz tego widziałem, oczywiście tylko na zdjęciach :( , stuningowane w ten sposób inne modele, z tego co pamiętam Nokia N8800 Carbon, Nokia N95, iPhone. Słyszałem, że takie jubilerskie cacka są zamawiane przy okazji festiwali, gali, uroczystości i są pewną formą reklamy. Oczywiście zamawiają je też gwiazdy i gwiazdeczki, żeby błyszczeć na imprezach... :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi

Modyfikacje telefonów komórkowych wykonywane są także przez samych producentów w postaci krótkich serii skierowanych do koneserów luksusu... :D Przykładem takiego modelu jest Motorola Aura w wersji Diamond Edition. Producent wprowadził na obudowie elementy z 24 karatowego złota i dodał 34 diamenty wokół ekranu i na klawiaturze. Sam ekran ma charakterystyczny okrągły kształt i przykryty jest 62 karatowym szafirowym szkiełkiem. Wszystko to przeistacza oryginalny ze względu na mechanizm obrotu klapki, ale standardowo wyposażony model w jubilerskie cacko, dostępne tylko dla najbardziej zasobnych klientów... :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na te "krótkie serie skierowane dla koneserów", aż chce się zacytować niegdyś zasłyszane słowa

Powinni zrobić limitowaną wersję dla Paris Hilton, ze złota z diamentami… wycenić na milion ograniczyć produkcje do jednej sztuki i każdy jest zadowolony. : )

Jak będę już duży, to nie będę bawił się w obrylantynowane telefoniki, kupie sobie markowe Vertu B)

Odnośnik do odpowiedzi

... obrylantynowane telefoniki...

Podany przykład modyfikacji telefonu komórkowego jest oczywiście przykładem "ekstremalnym"... ;) Jednak modyfikacje mogą polegać także na wypuszczaniu na rynek limitowanych serii wyróżniających się charakterystycznym designem i logo. Takim telefonem jest Samsung L170, który w specjalnej wersji był dostępny w ofercie jednego z naszych operatorów z okazji jubileuszu pracy jednego z polskich projektantów mody. W zorganizowanym wtedy konkursie, jednymi z nagród pocieszenia było kilka takich telefonów z wygrawerowanym logo, tym przypadku inicjałami tego projektanta mody oczywiście... :)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...