Regulamin

Serwis internetowy ForumGSM.pl jest miejscem publicznym, przeznaczonym do wymiany informacji, opinii, poglądów. W miejscu publicznym jak wiadomo należy zachowywać się w sposób kulturalny. Dlatego też powstał ten regulamin, który ma na celu ułatwienie użytkownikom korzystanie w sposób rozsądny z forum, ale także daje punkt odniesienia dla pewnych zachowań, które powinny być egzekwowane.
Rejestracja
1. Każdy ma prawo do posiadania jednego konta w serwisie ForumGSM.pl . Korzystanie z większej liczby kont nie jest dozwolone.
2. Login użytkownika nie może być łudząco podobnych do już istniejących (zakaz podszywania się pod innego użytkownika).
3. Avatar użytkownika powinien być odpowiedniej wielkości, o treści nie przeszkadzającej w użytkowaniu forum (nierażący dla oka).
Zakładanie nowych tematów, odpowiedzi w już istniejących tematach, zachowanie na forum
1. Przed założeniem nowego tematu należy za pomocą wyszukiwarki sprawdzić czy podobny temat nie był już wcześniej poruszony na forum.
2. Każdy nowy temat powinien zostać założony w dziale najbardziej odpowiadającemu tematyce poruszonej w danym temacie. Wątki założone w nieodpowiednich działach będą usuwane przez Moderatorów.
3. Tytuł oraz opis tematu powinien jednoznacznie określać treść wątku. Nie może to być samo słowo np. „Pomocy” lub „Problem”.
4. Treść każdego nowego tematu musi w miarę dokładnie opisywać problem, którego dotyczy dany temat. Starannie napisany temat znacznie przyśpieszy udzielenie pomocy.
5. Zabronione jest zakładanie takich samych tematów w kilku działach forum. Powtarzające się wątki będą kasowane a ich autor może dostać ostrzeżenie.
6. Do uzyskiwania pomocy ogólnie związanej z komputerami służy forum dyskusyjne. Zabrania się w tym celu korzystania z shoutboxa, statusów oraz prywatnych wiadomości.
7. Pisz zgodnie z zasadami pisowni języka polskiego, unikaj postów niedbałych i niezrozumiałych. Nie używaj WIELKICH LITER, zbędnego cytowania oraz formatowania tekstu tam gdzie nie jest to potrzebne.
8. Nie tolerujemy tzw. „nabijania postów”, czyli masowych odpowiedzi typu „OK”, „Popieram”, "Odświeżam" itp. nie wnoszących nic wartościowego do dyskusji a mających na celu np. jedynie zwiększenie liczby napisanych wiadomości. Osoby postępujące w ten sposób otrzymają ostrzeżenie od Moderatora.
9. Treści cytowane z innych stron powinny zawierać źródło wiadomości. W przypadku kopiowania
treści z ForumGSM.pl również wymagane jest podanie źródła wiadomości a w niektórych przypadkach uzyskanie zgody autora.
10. Zabronione jest umieszczanie linków przez różnego rodzaje serwisy internetowe służące do skracania (lub maskowania) adresów docelowych.
11. Zabronione jest umieszczenie treści o w jakikolwiek sposób naruszające obowiązujące prawo, sprzeczne z dobrymi obyczajami, zawierające treści pornograficzne, obrażające uczucia religijne, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujących piractwo komputerowe, upowszechniających techniki łamania danych, wirusy i inne podobne. Takie treści będą natychmiast usuwane a ich autor może otrzymać ostrzeżenie.
12. Użytkownik oświadcza, że wszystkie treści publikowane przez niego na forum są jego autorstwa, lub posiada zgodę autora na publikację.
13. Zabronione jest rozpowszechnianie bez zgody Administratora reklamy komercyjnych stron internetowych w każdej postaci, w tym także kryptoreklamy (np.reflinki). Zakaz ten dotyczy zwłaszcza reklamy / kryptoreklamy stron internetowych będących konkurencją dla partnerów ForumGSM.pl.
Porządek na forum
1. Osobami odpowiedzialnymi za porządek na forum są Administratorzy i Moderatorzy. Do nich należy zgłaszać problemy, naruszenia regulaminu, itp.
2. Administratorzy i Moderatorzy mogą wydawać użytkownikom zalecenia co do korzystania z forum jak i udzielać upomnień słownych. Administratorzy i Moderatorzy mogą również czasowo blokować konta użytkowników, którzy nie stosują się do ich zaleceń lub zasad określonych w regulaminie forum. W przypadku rażących lub częstych naruszeń zasad określonych w regulaminie konto użytkownika może zostać zablokowane na stałe.
3. Administratorzy i Moderatorzy mają prawo dostosować treść forum w taki sposób aby była ona zgodna z zasadami określonymi w regulaminie. Może to odbywać się przez: edycję wpisów, ich usuwanie oraz przenoszenie do innego forum.
Pozostałe postanowienia
1. Właścicielem serwisu internetowego ForumGSM.pl jest:
Internet Access Kamil Neć
ul. Łaszczowiecka 10.
22-600 Tomaszów Lubelski
NIP 921-186-21-28
2. Użytkownik z chwilą poprawnej rejestracji wyraża zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną od właściciela serwisu lub firm z nim współpracujących (wyślij wiadomość na adres admin@forumgsm.pl jeśli nie chcesz ich otrzymywać).
3. Użytkownik ma prawo do usunięcia konta w serwisie, jednak napisane przez niego wiadomości nie zostaną usunięte ze względu na chaos jaki to spowoduje w dotychczasowych wypowiedziach.
4. Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie Administratorów czy też Moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich), dlatego też w właściciel, Administratorzy oraz Moderatorzy serwisu internetowego ForumGSM.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez użytkowników.
Regulamin obowiązuje od obowiązuje od 03.09.2015