Skocz do zawartości

Nowy telefon do max 600zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym prosic o rade jaki wybrac nowy telefon do kwoty maksymalnie 600zl.

- Co do wymagan to nie mam chyba duzych, zalezy mi przedewszystkim na tym zeby telefon dobrze sluzyl do rozmowy i czasami pisania sms'ow, chcialbym tez zeby mial jakas nawigacje ktora chcialbym wykorzystywac w samochodzie. Co do Wifii to fajnie jakby byl ale nie jest to wymagane, aparat zwykly do okazjonalnych zdjec moze byc, na muzyce mi nie zalezy, co do baterii to wiem ze dzisiaj ciezko o dlugi czas ale wiadomo ze im lepsza tym fajniej by bylo. Moze byc to dotykowiec ale nie musi.

- Co do marki to w sumie biore pod uwage jedynie Samsungi i Nokie (ewentualnie HTC lub BB).

- Kwota tak jak podalem wyzej max 600zl.

- Co do telefonow ktore bralem pod uwage poki co to Samsung Avila z GPS, Nokia 5230, Nokia C5, Samsung i8510 (ale w tej cenie to marzenie scietej glowy).

Za kazda rade wnoszaca cos do tematu i taka ktora pomoze mi dokonac wybory bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Może Nokia 5530?

Dzieki kolego za szybka odpowiedz, fajna ta nokia ale z tego co sie orientuje to chyba nie ma GPSu prawda??? A tak wogole to moze wiesz czy obecnie jak juz jestesmy przy "dotykowcach" to czy lepiej spogladac w strone noki czy samsunga??? Slyszalem wiele dobrego o podanych wczesniej przezemnie modelach jak i na przyklad Galaxy lub Touch. Masz moze jakies porownanie???

Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry, zapomniałem o tym GPS.

5530 miałem, i sobie chwalę.

Nokia czy Samsung? Zależy czego wymagasz. Galaxy ma lepszy dotyk, GPS i Androida. Za to Nokia świetnie odtwarza muzykę, i ma już trochę przestarzały OS - Symbian.

Porównania nie mam, bo miałem tylko Nokię.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli do GPS-u miałby służyć, to z tych co podałś, to Nokia 5230 w tej cenie jako nowy telefon. W tym temacie szerzej opisałem co sądze na temat tego telefonu ;)

Ja za to użytkowałem jakiś tydzień Avile GPS i według mnie dotyk w niej jest trochę niedopracowany tzn. czasami złapie od razu, a czasami trzeba go przydusić ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za to użytkowałem jakiś tydzień Avile GPS i według mnie dotyk w niej jest trochę niedopracowany tzn. czasami złapie od razu, a czasami trzeba go przydusić ;)

Zgadzam się w 100% odtyk jest do bani, ale dać 600 zyla za Avilkę to przegięcie, wiec nie rozmawiajmy o niej. Co do 5530 to czy nie lepiej kupić używaną 5800? Jeśli lubisz słuchać muzyki(na głośniku szczególnie) to weź używaną 5800. 5530 to tańsza(i gorsza) wersja 5800.PZDR

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje wszystkim ktorzy poki co dodali swoje opinie. Na ten moment moge faktycznie juz zrezygnowac z Avili. Co do noki5800 to fatycznie najchetniej bym Ja kupil ale zalezy mi na nowym telefonie z gwarancja a tu za 600zl takiej nie wychacze. Pozatym jakbym mial do dyspozycji 800-900zl to wtedy bym sie na bank zdecydowal na Samsunga i8510 lub nokie N82 (wiem ze te nie sa dotykowe ale akurat na tym mi nie zalezy). A wiec z noki poki co zostaje na boju 5230 czy macie jeszcze jakies inne propozycje??? Muzyka nie jest dla mnie priorytetem a raczej jakosc rozmow i GPS. Moze tez macie jeszcze jakies propozycje z Samsungow (co sadzicie o tych co pisalem wyzej czyli Galaxy lub Touch?? A moze jeszcze jakis inny??). Wifi tez nie uwazam za koniecznosc ale moze byc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Co do noki5800 to fatycznie najchetniej bym Ja kupil ale zalezy mi na nowym telefonie z gwarancja a tu za 600zl takiej nie wychacze.

Czy ja wiem ja za swoją dałem 700zł (w kwietniu) i mam jeszcze 1,5 roku gwarancji (telefon był z końca grudnia 2009).

Odnośnik do odpowiedzi

Ok Omnia faktycznie jakby poszperac mogla by byc. Tylko czy ona jest lepsza od np Galaxy lub Noki5230?? Jak ewentualnie z dobry GPSem na nia??? Jest cos za free czy trzeba bedzie bulic???

Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli chcesz daromowy GPS to weź nokię, niestety w Samsungu przez jave nie da sie wgrać jakiejś mapy i aby je pobierać trzeba łączyć się z internetem a za to się płaci. Może ja coś zaproponuję Nokia 6730 lub 6720?

Odnośnik do odpowiedzi

Co ty gadasz?

Oczywiście, że da się wgrać. Na WM jest najlepsza mapa do telefonów komórkowych - AutoMapa.

Do nawigacji lepsze są duże ekrany, zaczynają się od 2,8', więc wydaje mi się, że Omnia byłaby najlepszym wyborem.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

No i powoli sie przekonuje do tej Omni. Powiedzcie mi jeszcze jak w niej jest z rozmowami (czy nic nie czesczy, nieprzerywa??), czy pisanie smsmow jest latwe, jak jest z ekranem dotykowym w niej i na koniec ile mniej wiecej bateria trzyma. Czy poza Omnia jest cos jeszcze warte uwagi tak zeby miec dylemat wyboru czy biorac pod uwage to co potrzebuje i kwote jaka chce maks wydac to nie warto szukac nic innego???

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

W tej cenie i z tymi wymaganiami omnia jak najbardziej:

-8GB wbudowane + microSD

-WM wprawdzie nie przepadam za wyrobami micrshitu ale w tym telefonie się to sprawdza,jeszcze jak se wgrasz ten rom o którym mówiłem będzie całkiem wypas.

-automapa to o czym koledzy wyżej wspomnieli.

-procek 624 MHz spokojnie powinno się dać podkręcić do tych 750 Mhz.

-dość ładny ekran 3,2 cala.

-bateria Li-Ion 1440 mAh powinna sobie spokojnie radzić.

filmik o omni z WM 6.5
Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Ogladnalem filmik i faktycznie wyglada to obiecujaco. Omnia to jest w tej chwili faworyt. Jednak znalazlem jeszcze prawie nowiutka nokie 5800 na gwarancji i Samsunga i5700 tez z gwarancja. Chcialem zatem Was jeszcze prosic o ostateczne zdanie czy ktorys z tych dwoch telefonow jest lepszy od Omnii przy moich wymaganiach.

Dzieki za cierpliwe odpisywanie :)

Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe masz za około 700-750 zł czyli trzeba by było dozbierać.

Albo możesz kupić prawie nowy za 500-600 zł.

Tak tak zgadzam sie i wlasnie zdecydowalem ze moge kupic ewentualnie uzywke w dobrym stanie na jakiejs jeszcze gwarancji. Prosze wiec juz tylko o info ktory z tych telefonow co podalem w ostatnim poscie bedzie dla mnie najlepszy. Przypominam ze najwazniejsze sa dobra jakosc rozmow, w miare dobra bateria i dobrze dzialajacy najlepiej bezplatny GPS.

Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi

Do GPSu jak najbardziej Omnia.

Na Nokię możesz wgrać Garmina lub Ovi Maps, ale nie są one tak dokładne jak AutoMapa. Nie jest ona niestety darmowa, ale bardzo dokładna.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Kurcze musze przyznac ze im wiecej czytam i szukam informacji po necie tym mam wiekszy metlik w glowie. W sumie teraz juz wybieram tylko miedzy Samsungiem i5700, Nokia5800 i Samsungiem Omnia, Wasze opinie kaza mi najprzychylniej patrzec w strone tego ostatnie ale tez teraz pojawily sie dwa pytania. Po pierwsze czy Omnie i Spice (a propo co o nim sadzicie??Pytam bo na necie ma dobra opinie) nie sa awaryjne bardzo, po drugie ktory system bedzie najbardziej przyjazny dla takiej osoby jak Ja ktora pierwszy raz bedzie miala telefon dotykowy z jakims systemem (chodzi mi of course o Android, WM i Symbian).

Pozdrawiam

Zbliza sie kres poszukiwan :) Znalazlem takie aukcje i teraz prosilbym Was o ostateczna pomoc co wybrac:

Nokia5800

http://www.allegro.pl/item1117961549_nok...sklep.html

Samsung Omnia

http://www.allegro.pl/item1107689561_cie...rfree.html

Czy te odswiezone Omnie maja lepszy ekran dotykowy i czy po wgraniu WM 6.5 z przygotowanym rom-em pod ten telefon z nakładką sense bedzie spelnia swoje zadanie???

Samsung i5700

http://www.allegro.pl/item1118588500_sam...kazja.html

Tutaj chcialbym tylko sie dowiedziec jakie moga spotkac mnie problemy przy tej wersji Androida ktore ciezko by bylo naprawic, bo rozumiem ze sam telefon powinien mnie zadowolic.

Dzieki za wszystkie rady i opinie. Mam nadzieje ze po Waszych kolejnych wpisach bede juz pewien co chce kupic.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...