Skocz do zawartości

Jak Wam Sie Podoba W595?


takker007

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomi chwalą ale warto ich zapytać który to ich telefon i czy mają jakieś odniesienie jeśli to ich pierwszy fon lub przesiedli się z Noki 6020 (na przykład) to ich opinia naprawdę jest nic nie warta.

Co do silent disco ciekawa opcja dyskoteka w centrum miasta na ulicy ale nie przeszkadza nikomu :P

Odnośnik do odpowiedzi
Znajomi chwalą ale warto ich zapytać który to ich telefon i czy mają jakieś odniesienie jeśli to ich pierwszy fon lub przesiedli się z Noki 6020 (na przykład) to ich opinia naprawdę jest nic nie warta.

Co do silent disco ciekawa opcja dyskoteka w centrum miasta na ulicy ale nie przeszkadza nikomu :P

nie wiem czemu bronisz się tak zapalczywie przeciw w595, drogi pio075, ja kogokolwiek zapytałem co myśli o tym telefonie powiedział mi że jest to naprawdę dobry telefon... i uwierz mi, niektórzy z tych osób posiadało naprawdę sporą ilość fonów. Kolega np. zmieniał komórki co tydzień (z kasą to niektórzy mają dobrze :)) to prawda że flasha nie posiada, mówi się trudno, ale nie po to kupujesz z serii "W" by robić fajowe zdjęcia lecz po to by słuchać muzykę. A Ci którzy mówią że bateria pada migiem to zwykli kłamcy i wyzywam ich na pojedynek :P

Odnośnik do odpowiedzi
na ulicy ale nie przeszkadza nikomu

chcesz zatrzymać ruch uliczny? Jeszcze by kogoś przejechali pijani kierowcy, albo L'ka :P

nie po to kupujesz z serii "W" by robić fajowe zdjęcia

Z jednej strony popieram, W - Walkman, kupując kierujemy się więc głównie zamiłowaniem do muzyki (co poniektórym podobają się panele Walkmanów i to jest ten ich priorytet przy zakupie, no nie ważne..). Z drugiej strony pojawia się takie coś jak W995. Gdzie SE wpakowało 8MPx i nie mam zamiaru pisać o tym, że optyka pewnie słaba, albo obiektyw cienki jak końcówka igły..Teraz pojawia się mała sprzeczność, bo Walkmany - odwiecznie przedstawiane jako ''te muzyczne'' i Cyber-Shoty reklamowane jako ''te do fotek'' będziemy niedługo mogli odróżnić tylko przez wygląd obudowy.

Filozofia SE się komplikuje, to Walkmany zaczynają mieć większe matryce od Cyber-Shotów, a znów te grają głośniej od Walkmanów i są spadkobiercami słuchawek jak HPM'y 70 i wyżej.

Jako, ze Seria W dobiła numerkiem do 995, to SE pewnie znów zmieni oznaczenia, albo zejdzie niżej, co jeszcze bardziej skomplikuje sprawę..Nokia ma już N97, ciekawe co będzie po N98, ew. N99.. N100 brzmi co najmniej głupio. W 2012roku koniec świata, więc może nie będzie problemów z oznaczeniami..

Odnośnik do odpowiedzi
nie wiem czemu bronisz się tak zapalczywie przeciw w595, drogi pio075, ja kogokolwiek zapytałem co myśli o tym telefonie powiedział mi że jest to naprawdę dobry telefon... i uwierz mi, niektórzy z tych osób posiadało naprawdę sporą ilość fonów. Kolega np. zmieniał komórki co tydzień (z kasą to niektórzy mają dobrze :) ) to prawda że flasha nie posiada, mówi się trudno, ale nie po to kupujesz z serii "W" by robić fajowe zdjęcia lecz po to by słuchać muzykę. A Ci którzy mówią że bateria pada migiem to zwykli kłamcy i wyzywam ich na pojedynek :P

Ja też używałem wielu telefonów i uwierz mi są lepsze a na pewno lepsze muzyczne. Nowe walkmany grają beznadziejnie w porównaniu ze starą dobrą platformą DB2010 gdzie nikt jeszcze nie oszczędzał i przyglądał się żeby tylko model budżetowy nie grał za dobrze. Jak niektórzy wiedzą (taki np. vel.Syntium) przez około pół roku miałem Sony Ericssona W810i i wiesz co ci powiem nie znam lepszego fona. Może są lepsze pod względem parametrów (kochane cyferki z dopiskami MHz, MB, GB, MPX) ale W810 chodził płynnie robił dobre zdjęcia (jak na 2MPX to świetne kolorki ostre a dzięki AF zdjęcia były ostre jak żyleta) był solidnie poskładany (naciskając obudowę nie słychać żadnych trzasków pisków itp.) i bateria trzymała 2-3dni (lub 4-5 gdy tel nie był używany) a przecież należał do serii W która z założenia jest muzyczna czyli coś tu nie gra ależ skąd wszystko w porządku bo W810i grał wyśmienicie w zestawie producent dawał nam HPM-70 (które mają świetny dźwięk) i porządny kontroler dźwięku w dodatku fabryczne akustyki były tak dobre że majstrowanie przy nich to grzech. To był prawdziwy telefon muzyczny.

A teraz W595 co my tu otrzymujemy aparat 3.2MPX (ok. walkman ale przy tej rozdziałce aż się prosi o AF) mulistą platformę A2 którą na dzień dzisiejszy nie za bardzo nawet przy tuningujemy co tam dalej obudowa poskładana tak że wszystko skrzypi a plastiki są cieniutkie (nie wspomne już o klapce baterii) no właśnie baterii ileż to ona trzyma 1-2dni przy zabawie 3-4 normalne uzywanie no to teraz przechodzimy do gwoździa naszego programu czyli WALKMANA i co jakoś nas on nie przygwoździł bo nawt poczciwy W810i gra lepiej (soczyste basy W810i naprzeciw metalicznego popierdywania W595) to gdzie te plusy jest w nim GPS albo raczej namiastka bo po co nam nawigacja gdy nie mamy systemu operacyjnego no i osławione głośniki stereo (jakość mnie rozśmiesza sory ale wolę dokupić MPS-60).

To takie małe porównanie by pio075 na otrzeźwienie co poniektórych

Odnośnik do odpowiedzi

Dorzucając swoje trzy grosze..producenci telefonów nie poszli drogą udoskonalania obecnych standardów, które są bardzo ważne. Weźmy przykładowo baterie w telefonach, ważna rzecz, czyż nie? No tak..tyle lat "trwają" prace nad tym by wydłużyć czas ich pracy. Co jakiś czas słyszy się, że ktoś opracował coś innowacyjnego i rzeczywiście to działa..jednak co z tego, skoro producenci mają to gdzieś stawiając na "bajer/lans". Przykładowo, bardzo popularny producent..Nokia. Nad czym oni mogą pracować? Nad udoskonalaniem Symbiana? Poszerzaniem możliwości? No pewnie też..ale że oni wprowadzili sms'y (które z różnych źródeł, jednak ogłupiają społeczeństwo) to też muszą i tutaj się polansować, przejdźmy http://komorkomania.pl/2009/05/20/przesyla...93-patent-nokii. W595 ma tą zaletę, że jest kierowany do lansiarskiej młodzieży, gdzie oczywiście wpakowanie 3.2MPx, W3.0 i ładna obudowa znajdzie rynek zbytu. Odnosząc się do wypowiedzi pio075 tak naprawdę gdyby w810i był w obudowie w595 nie miałbym się za bardzo czego czepiać..niejednokrotnie te 2Mpx'elowe zdjęcia wyglądają ładniej niż 3.2Mpx. Kwestia optyki i zastosowanych technologii, na które kowalski nie patrzy..pisze "3.2Mpx" to już respekt na osiedlu. To, że producenci idą nie w jakość a w lans, sobie nie wymyśliłem, to wymyśliła historia. Wiem, że znajdą się i tacy co wyśmieją ten post, choćby za pomysł wpakowania w810i w obudowę slidera..powiedzmy, że z parametrami jakie ma ten Walkman, prędzej czy później pojawią się nowe/lepsze/wybajeżone telefony i przyćmią tego fona, który straci na wartości jak każdy SE nawet do 20% w przeciągu roku. Pośmiejmy się dalej..pakując tego SE w Klapkę znalazłby on http://komorkomania.pl/2007/08/09/dlaczego...-starej-komorki równie ważne zastosowania co w reklamach w TV (kto widział to wie, czym zdrapywać śnieg z szyby, czy bić schabowe).

I jeszcze podsumowując wypowiedź Piotrka..idąc w lans wybierzemy w595, bo ładny i ma te wszystkie bajery..natomiast stawiając na dopracowanie poszczególnych funkcji jak muzyka (akustyki) aparat (choćby AF, czy dwie diody LED). I w takim wypadku trudno wymyślić argument przemawiający za w595, choć większość i tak to jego by wolała, boo..lans. A po drugie kogo obchodzi w810i który jest bodajże z 2006roku? Nowe nie znaczy lepsze. Nowe znaczy ładniejsze.

Odnośnik do odpowiedzi

>>i wykreowane przez speców od marketingu którzy dokładnie wiedzą czego chce publika/masowy odbiorca (niepotrzebne skreślić).

Więc może napiszę czego chce obecnie publika (jeśli ktoś czytał uważnie mój poprzedni post domyśli się co teraz napiszę) publika chce cyferek patentów im więcej tym lepiej nie ważne czy działa jak działa i czy jest potrzebne ważne że jest.

Za przykład posłuży mi teraz Idou zastanowiliście się kiedyś po co 12mpx w telefonie?? Pewnie nie, jeżeli nie zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym to należycie do tego grona które omamili spece od marketingu dlaczego??? Otóż wywoływaliście kiedyś odbitki z telefonu?? Zapewne nie nikt nie wywołuje wszyscy trzymają na dysku upakowane w katalogach w stylu "Ja w sklepie", "Ja w Zakopanem" itp. itd. ale nie drukowaliście tego na bilbord ani nawet plakat. Idąc dalej tym tropem rozdzielczość zdjęcia z aparatu 3.2mpx (z K810i) to 2048x1536 natomiast rozdzielczość ekranu Full HD to 1920 x 1080 czyli zdjęcia wykonane aparatem o rozdzielczości 3.2mpx moglibyśmy bez problemu prezentować na 50" telewizorze Full HD pod warunkiem że miały by dobrą jakość więc zamiast iść w cyferki i ciągle bez sensu podkręcać mpx-y lepiej dopracować matryce 3.2 (no niech będzie 5mpx jak ktoś chciałby wywoływać te fotki ale do odbitek 10x15 starczy nawet 3.2) no ale napis 3.2 gorzej prezentuje się na obudowie a my przecież musimy iść naprzód.

Dobra lecimy dalej teraz na celownik biorę choćby W595 (może być W910 bez różnicy) i wspomniany WALKMAN mamy już wersję 3.0 doszło mnóstwo wodotrysków auto orientacja, SensMe?, Shake control, Player odczytuje okładki z tagów, można wybierać skórki itp. tylko co nam to daje, nic to tylko gadżety które ładnie się prezentują w reklamie a co z jakością dźwięku?? Zabrakło na nią miejsca bo zajęły je te wszystkie niezbędne patenty?? Telefon muzyczny miał służyć do słuchania muzyki nie do pokazywania kolegom jak w twoim nowym sprzęcie można zmieniać utwory na 15 sposobów. I znów powraca W810i reklamowany swego czasu jako "Luksusowy telefon Walkman?" jak pewnie większość z was wie miał on Walkmana 1.0 czyli zero zbędnych bajerów nie było okładek, Shake control, auto orientacji, dźwięku przestrzennego, czy skórek (w zasadzie jedyny "gadżet" w tym fonie to czujnik światła) za to była świetna jakość dźwięku nieosiągalna dla wielu muzycznych fonów produkowanych obecnie i uwierzcie mi przez 6m-cy naprawdę ani raz nie przeszkadzało mi to że nie mogę sterować odtwarzaczem przez potrząśnięcie czy to że nie widzę okładki albumu który aktualnie przesłuchuję.

Kolejna sprawa wojna na megaherce (MHz) ostatni pojawiła się taka właśnie rywalizacja (szczególnie w telefonach z OS) tzn. wychodzi nowy telefon (np. Nokia n97) i producent ogłasza że w telefonie będzie siedział procesor 400MHz od razu słychać głosy malkontentów i userów HTC że to shit bo HTC Diamond ma Qualcomma MSM7201A który ma aż 528 MHz i nikogo nie obchodzi czy może producent nie zoptymalizował software'u i będzie on chodził sprawnie i nie miał nieprzewidzianych zwisów wszyscy tylko widzą że jest o 128MHz mniej i tyle.

Tak po krótce wygląda kreowanie nowych modeli przez producentów wkładamy w tą obudowę jak najwięcej oszczędzając przy tym ile się da i gdzie się da a później wmawiamy ludziom że to działa i jest warte wydania ciężko zarobionych pieniędzy.

Nowe nie znaczy lepsze. Nowe znaczy ładniejsze.

I z tym się zgadzam w 100%

Odnośnik do odpowiedzi
Za przykład posłuży mi teraz Idou zastanowiliście się kiedyś po co 12mpx w telefonie??

Idou (czyt. Ajduł) to już nieaktualna nazwa..Sony Ericsson zmienił ją na Satio. Bo podobna Idou to niezbyt lensiarska nazwa.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...