Skocz do zawartości

Od Czego Zacząć.


Cineq

Rekomendowane odpowiedzi

To na początek załatw sobie jakiegoś K750 z simlockiem kabel DCU-60 i pobierz parę programów takich jak FAR, XS++, SE Tool 2 Lite i pobaw się przy tym telefonie. Bo kupowanie boxów do innych telefonów żeby się tylko "pobawić" raczej ci się nie opłaci.

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie :P nie mam kasy na boxy :P A jest gdzies spis jakiś programów kablów jakie potrzeba i do jakiego telefonu ? Czy to normalne kable potrzeba na usb takie jak sa w pudełkach przy telefonach?

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy od producenta czyli do SE nie trzeba wystarczy ten szary (DCU-60) z pudełka gorzej jeśli dodadzą nam ten nowszy (DCU-65 bodajże) bo ten się nie nada do pozostałych producentów trzeba serwisówki :P

Odnośnik do odpowiedzi

Najczęściej tak potrzebny jest tzw. Hot Air szukaj na allegro. Z tym ze jest jeden problem do hot aira potrzeba umiejętności bardzo łatwo jest nim coś uszkodzić przez np. ustawienie zbyt wysokiej temp.

Odnośnik do odpowiedzi

aha. a czym radzisz na początek sie zajmować simlocki, softy coś jeszcze? Komisu nie zamierzam otwierać ale pohandlować telefonami owszem. Kupowac jakies z usterkami i naprawiać. Od razu za jakieś boxy przecież nie bede sie zabierał. Trudno jest wymieniać taśmy w telefonach z klapką ?

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak łatwe są taśmy, wyświetlacze, kamery, podkładka klawiatury, softy, locki, (dwie ostatnie tylko w SE) ale tak naprawdę każda z tych czynności może sprawić problem np w E250 wyświetlacz jest lutowany. W dodatku diagnoza usterki nie musi być prosta. Ja na start polecam SE naprawdę większość części wymienia się w nich banalnie i łatwo można kombinować z softami, Nokia też dość łatwa w rozbiórce i naprawie (wszechobecne taśmy i gniazda).

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki. chyba sobie kupie od kolegi z520i z taśma do wymiany i spróbuje się pobawić z tym ;) moze mi się uda :) A znasz jeszcze jakies ciekawe stronki z taki rzeczami co mi podałeś tylko np. do innych telefonów ?

Odnośnik do odpowiedzi

Do SE jak rozumiem najlepszy jest SE Tool 2 lite można nim wgrać FW (firmware) sczytać GDFS, wgrywać patche, akustyki, camdrivery itd.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...