Skocz do zawartości

HTC desire Z - klawiatura


calvalb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, niedlugo bede kupowal nowy telefonik i najprawdopodobniej bedzie do desire z ( jeszcze bardziej sie przekonalem tym ze istnieje aplikacja pozwalajaca na pisanie polskich znakow bez przytrzymywania danego klawisza i wybierania " ą " na ekranie ). Ale przejdzmy do sedna sprawy, chodzi mi o to czy ten mechanizm klawiatury bedzie mi pozwalał pisac smsy czy na gg na lezaco, czy nie bedzie sie ta klawiatura samoczynnie skladac gdy bedzie w tej pozycji ( ekranem w dol ). I bardzo prosze aby wypowiadaly sie osoby majace ta komorke a nie osoby ktore poczytaly o tej komorce. Bardzo prosze o pomoc!

Odnośnik do odpowiedzi

Nie testowałem go co prawda w tej pozycji, ale myślę że nie będzie się składał :) ten zawias nie jest jakimś arcy stabilnym rozwiązaniem, ale powinien dać radę w takiej sytuacji.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w sumie samo to klikanie w takiej pozycji juz trzącha lekko tym telefonem i ja nie wiem czy sie nie bedzie skladal, bo z tego co widzialem na youtubie to on prawie wogole oporu nie stawia przy rozkladaniu, skladaniu. I jezeli moglbym prosic to prosze aby ktos przetestowal go w takiej pozycji, dziekuje.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

ja bawilem sie tym telefonem, zapomnialem sprawdzic tylko jednej rzeczy...

Generalnie trzeba bylo pchnac ta obudowe zeby sie rozlozyla, ona jest lekko do gory, dlatego pomimo, ze chodzi lekko trzeba specyficznie podniesc ja do gory aby ruszylo, lub energicznie trzasnac telefonem, od samego pisania nic sie nie dzialo.

Dla mnie w takim telefonie wazne, aby byl wywazony, zeby od trzymania klawiatury nie wypadala nam gora, bo jest ciezsza... Bawilem sie kilkoma telefonami i tak bylo, ze zamiast skupic sie na pisaniu skupialem rece na trzymaniu telefonu. W tym chyba tak nie bylo, bo nie pamietam, zebym taka opinie dal, ale nie jestem pewien w 100% :). Generalnie klawiaturka na +, nie wiem jak to jest po jakims czasie uzytkowania, nowy telefon dobre wrazenie na m nie zrobil, pisalo sie glabko szybko i prosto, klawiatura rozkladala sie przyjemnie, lekko do gory dzieki temu samoczynnie sie nie skladala. Nie wiem jak to bedzie po 2 latach intensywnego uzytkowania, wg opini ludzi po 3 miesiacach nic sie jeszcze zlego nie dzieje :) (wg opinii wielu ludzi)

Podobno luzy sa przeszkadzajace, a dotykowa klawiatura tak dobra, ze wielu rezygnuje z uzywania qwerty

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Też się zastanawiam nad zakupem HTC Desire Z. Telefonem się już bawiłem i ogólnie jest ok. Nie jestem jakoś mega przekonany do klawiatur dotykowych ale to być może wynika z tego, że nigdy takiej nie używałem. I tu moje pytanie do posiadaczy Ztek. Jaka jest Wasza opinia na temat wygody pisania na klawiaturze standardowej a dotykowej? Jest odczuwalna różnica czy faktycznie tak jak napisał Awari4 po jakimś czasie rezygnuje się z używania standardowej i klepie się na dotykowej? Jeśli tak jest to chyba nie warto kupować telefonu z funkcją, która jest istotnym elementem telefonu a z której nie będziemy korzystać.

Dodatkowo chciałbym zauważyć, że tak właściwie HTC desire Z to już dość stary telefon. Nie wiem kiedy dokładnie miał premierę ale obstawiam że to był koniec 2010 roku. Oczywiście to nie oznacza, że jest zły. Ale jednak wszystko idzie ciągle do przodu i się zastanaiwam czy po tak długim okresie od premiery warto go jeszcze kupować? W abonamencie jest on już dostepny tylko w Play. W pozostałych sieciach mają go gdzie niegdzie jeszcze w salonach. Ale na magazynie głównym już go nie mają i nie planują go mieć. Obstawiam, że za jakieś pół roku ten tel będzie miał status EOD (End Of Life). To samo się tyczy HTC Desire HD, który miał premierę chyba w tym samym czasie co Z.

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tej klawiatury, to ci nie pomoge bo nie pisalem na niej zbyt dlugo. :) Generealnie nie jest to pojedyncza opinia, a kiedy jeszcze poszukiwalem tego fona, bardzo czesto spotykalem sie ze zdaniem w stylu: po dluzszym czasie klawiatura stala sie tylko bajerem, bo tak naprawde korzystalem z wirtualnej.

Kolega ma e7, mowi, ze uzywa tego tylko w sytuacji gdzie musi napisac szybka notatke, ale do pojedynczych smsow korzysta z wirtualnej.

Ja obecnie zastanawiam sie nad desire S (dlatego, ze jest mniejsza - sensation jest ciut zaduzy), a sensation. Ten drugi jest nowszy bedzie mial dluzsze wsparcie, wiec w sytuacji gdzie telefon ma sluzyc 2 lata, naprawde nie wiem co wziac :).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...