Skocz do zawartości

Jak probowałem IMPORTOWAĆ telefony.


Onyx-22

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ chciałem tanio kupować telefony komórkowe, postanowiłem skorzystać z możliwości, jakie daje Alibaba.com czy też EC21.com.

Moją przygodę z tym wortalem zacząłem od założenia konta i wystawienia swojej oferty kupna, jak również przeglądanie ofert sprzedaży innych uczestników, (co nie zajęło mi zbyt dużo czasu, ponieważ jedynym telefonem, jaki chcę zakupić jest Sony Ericsson Z1010 i stosunkowo mało „potencjalnych” dostawców go oferuje).

Ponieważ moim kryterium wyboru dostawcy 10 sztuk Z1010 było bezpieczeństwo całej transakcji, od razu wykluczałem dostawców, którzy jako jedyną metodę płatności akceptowali TT, czyli przelew pieniędzy na konto bankowe, przed wysłaniem telefonów z obawy, że przelać pieniądze, przeleje, ale żadna paczka nie zostanie do mnie wysłana. Tym sposobem odpadło bardzo dużo potencjalnych sprzedających.

Wymarzoną dla mnie formą zakupu byłaby wysyłka towarów za pobraniem (Cash On Delivery), jednakże nikt nie chciał mi na tyle zaufać by wysłać towar (jeden pan napisał mi nawet w meilu, że kiedyś wysłał towar klient mu nie odebrał i musiał dużo za transport płacić). A więc nawet zaoferowałem, że pokryję koszty transportu, płacąc za niego przelewem przed wysłaniem przesyłki, a za sam towar zapłacę przy odbiorze od kuriera.

Bez żadnego skutku – nadal nikt się nie zgodził.

Aż w końcu zacząłem korespondować z kilkoma Włochami. Wszyscy proponowali podobny scenariusz: ja mam im wysłać pieniądze przez Western union" na ich adres tylko na inne nazwisko (wymyślone przeze mnie), następnie mam zeskanować dowód nadania i im przesłać, żeby zobaczyli, że pieniądze są zdeponowane, oni wyślą mi towar, a ja, gdy otrzymam telefony mam iść do Western union" i zmienić dane osoby odbierającej na mojego sprzedawcę. Może i jestem zbyt skrupulatny, ale gdy wszedłem na witrynę WE na samym początku jest napisane: Przekazy pieniężne Western union" realizowane są wyłącznie na rzecz i z polecenia osób fizycznych. Przekazy Western union" nie mogą być realizowane z rachunku prowadzonego na rzecz podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą jak również tytuł przekazu nie może być związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.” Może i już za daleko poszedłem w wyobrażaniu sobie tragicznych scenariuszy, ale pomyślałem sobie, że potencjalny „sprzedawca” po wysłaniu mu pieniędzy, będzie chciał na tyle szybko odebrać czekające na niego pieniądze, że może się uciec do podrobienia dokumentu tożsamości by je odebrać. Zaufania moje do potencjalnego dostawcy bynajmniej nie wzrosło, gdy w opisie firmy na Alibaba.com widniały informacje, ze firma zajmuje się produkcją bezpieczników itp. Innych urządzeń elektrycznych niż elektronicznych. Z kolej inny Włoch, z którym korespondowałem na alibaba.com podał adres firmy w Mediolanie… tylko, że na mapie Mediolanu nie było nawet takiej ulicy, przy której rzekomo miała mieścić się ta firma. Tym sposobem dalej bez żadnego rezultatu skończyłem szukać kontrahenta we Włoszech.

Następnym jednym z moich poważniejszych kandydatów na kontrahenta był pewien pan z Anglii. Zaoferował on mi dokonanie transakcji przez www.squaretrade.com. Na stronie głównej można znaleźć informacje, że jest to miejsce do dokonywania bezpiecznych transakcji. Ponieważ na ich stronie internetowej nie mogłem znaleźć informacji jak ma przebiegać transakcja, mój kontrahent uświadomił mi, że on to tylko gwarantuje bezpieczną transakcje, a pieniądze to muszę mu wysłać przez Western union". Ponieważ już od dłuższego czasu szukałem dostawcy, byłem gotowy zaufać dostawcy z Anglii jednakże, gdy chciałem już ustalać szczegóły dotyczące transakcji a konkretnie, gdy poprosiłem go o podanie swojego numeru VAT w celu sprawdzenia jego poprawności, kontakt nasz się urwał. Już więcej się nie odezwał.

Ponieważ byłem już troszkę zdesperowany, postanowiłem poszukać jakiś dostawców gdzieś niedaleko za zachodnią granicą tak by w razie gdyby udało mi się kogoś znaleźć, bym mógł wsiąść w pociąg i pojechać za Odrę by dokonać transakcji osobiście „twarzą w twarz” . Jednakże jak się okazało w Niemczech można jedynie drożej nabyć telefony niż u nas sprzedać. Tym sposobem Niemcy odpadły.

No i już niemal na sam koniec wspomnę o pewnej Pani ze Stanów, która zaoferowała mi Z1010 w atrakcyjnej cenie. I nawet mieszkała na ulicy, która naprawdę istniała. Zaoferowała mi również bardzo atrakcyjny dla mnie sposób płatności, mianowicie przez escrow… tylko, że to escrow to nie było zwykle escrow.com tylko www.escrow-europa.com. No i właśnie, ponieważ wyżej wspomniane escrow wyglądało jakby ktoś zrobił je w 10 minut w htmlu specjalnie się nie wysilając, a logowanie do systemu nie było nawet zabezpieczone 128bitowym kluczem ssl, tylko szło to normalnie – nie wzbudziło ono mojego zaufania. Później jak znalazłem strony o escrow oszustwach – pojawiających się i znikających systemach escrow, odmówiłem transakcji przez ten system. Jednakże później na stronie ebay.com znalazłem informację, że jest ono escrowem polecanym przez ten dom aukcyjny, wiec chyba nie może być oszukańczy. Ale czy ebay by polecało coś, co wygląda tak jak escrow-europa, które nawet nie jest szyfrowane? No i powróciłem do pani z Ameryki z prośbą o dokonanie przez to escrow transakcji dla próbki towaru – czyli niech mi wyśle jedną sztukę (wole już stracić kilkaset złotych a nie kilka tysięcy). Ale pani mi odmówiła wysłania 1 sztuki.

I to jest miejsce, w którym znalazłem się dzisiaj. Po 3 tygodniach intensywnych poszukiwań potencjalnego kontrahenta. Nie wspominałem, tutaj już o firmach, które oferowały mi Z1010 po cenach wyższych niż te, które sam mogę uzyskać za ten telefon na naszym polskim rynku, a przede wszystkim przez chińskie firmy, które oferują telefon po wysokich cenach.

Po 3 tygodniach poszukiwań kontrahenta jestem już coraz bardziej zrezygnowany. Może to, dlatego bo chcę w tym kraju uczciwie zarobić trochę pieniędzy na sprzedaży jednego modelu telefonu, płacąc przy tym i ZUS i odprowadzając podatki dochodowy i VAT i będąc uczciwym wobec kontrahentów i dążąc do bezpiecznej transakcji dla mnie i dla sprzedającego (byłem i jestem nawet gotowy na to by jechać za granice by dokonać transakcji „face to face”). Więc jeśli, ktoś dopiero myśli o imporcie telefonów może to być dla niego ostrzeżenie ile przed nim czeka. A jeśli ma ktoś już jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenie miło mi będzie, jeśli podzieli się nimi ze mną. A jeśli byłby ktoś, kto mógłby mi pomóc, to byłbym NAPRAWDĘ BARDZO BARDZO wdzięczny.

Tymczasem POZDRAWIAM

Onyx-22

[email protected]

Odnośnik do odpowiedzi

No musze przyznać ze przeczytałem wszystko i widzę ze moim zdaniem szukasz nie tak jak powinieneś.

Nie szuka się konkretnego telefonu tylko się jedzie np. do Niemczech i patrzy jakie są promocje w danej sieci np.: w Niemczech jest sieć w której jest Motorolka C115 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51607659 za jakieś 90 zł z kartą tamtejszego operatora.

Mam kumpla, który jeździ do Niemczech i by nawet mógł mi przywozić te telefony nowe po 90 zł a on sobie bierze samą kartę tylko ze, jestm pusty w ryj ostatnio.

Jedna wada to to, iż trzeba wgrać polski język i ściągnąć simlocka (po kilku fonach zwróci się za sprzęt)

No tylko jak u mnie to ja mam z ręki do ręki i dopóki nie mam telefonu to nie mam kasy.

Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi

rezcz nie zwiazane z grupa, ale:

Chcialem nabyc 20 laptopow w dobrej cenie i znalazl sie wloch o imieniu Luca ktory zaoferowal sie z dobra cena na owe komputery tylko ale jedyna forma platnosci jest WU, i tak jak kolega wyzej opisuje mam wplacic na nazwisko inne, przeslac skan, a on na tej podstawie przesle komputery i dodatkowo zaplaci za przesylke- to mnie rowniez zaskoczylo, dlaczego taki skory do oddania kilkudziesieciu euro jest. Zaproponowalem mu podpisanie umowy z wielka korporacja miedzynarodowa, ktora ma tez biuro we wloszech (takie tam male moje kontakty) lecz ow Luca nie chcial na to przystac - bał sie. Mial prawo. Wzialem sie w koncu na sposob znalazlem w sieci .jpg z WU zmienilem w photoshopie kwote i pare danych i mu to rzeslalem. Facet podziekowal za wplate i napisal, ze juz towar przeslal i mam go 'nie oszukac' bo jak dostane paczke to on czeka na zmiane nazwiska na dowodzie wplaty z WU (na jego nazwisko aby umozliwic mu odbior pieniedzy). Mija 3 godziny i pisze mi, ze cos jest nie tak, bo pieniedzy nie ma w WU. Ja na to, ze nie ma , mozliwosci ich odbioru bo nazwisko podalem inne, on na to ze byl i sprawdzal i nie ma pieniedzy i wycofuje kuriera. Ja na to, ze jest oszustem itd bo niezgodnie z umowa poszedl do WU. Potem sie dowiedzialem, ze ten czlowiek jest znany z czerpania korzysci od naiwnych wplacajacych w WU.

m.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez słyszałem o tym Wester union" ze nawet chyba na ebayu przestrzegają przed taką formą transakcji.

Trzeba się pilnować i raczej nigdy bym nie wysłał w ciemno kilku tysięcy zł ba nawet tysiąca, w kraju to zawsze można się przejechać do klienta albo pocałować klamkę albo pocałować swoim butem jego.

Pozdro i brońmy się przed cwaniakami.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 8 months later...

Witam!

Bardzo bym chciała zakupić kilka telefonów po niskiej cenie tzn. sprowadzić z zagranicy(wydaje się to najlepsze rozwiązanie)nawiązałam juz kilka kontaktów ale podchodzę do tego troche sceptycznie po prostu sie boję, nie jedna osoba już się przejechała.Mam pytanie do Was może ktoś z Was zna firmę Barillo Services Ltd.oferują bardzo tanio telefony i to jest podejrzane i może ktos już ich przejrzał.Licze na waszą pomoc i porady.Przejrzałam już chyba wszystkie dostepne poradniki o importowaniu telefonów ale diabli wiedzą jak to jest naprawdę.Piszcie na gg lub @@.Pozdrawiam!!

:confused:

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...

Witam!

Probowalem importowac telefony,prywatnie od Wlocha.

Zaproponowal oczywiscie WE ale za posrednictwem firmy NDC trans(ktora juz nie istnieje).

Wplacilem pieniadze do niby agenta ,ktory dopiero kiedy ja odbiore paczke przekaze pieniadze sprzedajacemu.Paczki do dzisiaj nie dostalem,a z wlochem kontaktu nie ma.

Tak wiec

NIE POLECAM

Stracilem blisko 1000 zł na tym "biznesie"...

osobiscie korzystam z sieci w anglii,w ktorych kupuje telefony na PAYG,zarobek niewielki,ale jest.

Pzdr

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...