Skocz do zawartości

Nowy system=utrata gwarancji?


Wake86

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wgranie nowego systemu tzn innego niż domyślny spowoduje utratę gwarancji producenta?Bo słyszałem,że tak i nie. Ogólnie niby się traci,ale żeby nie stracić wgrywa się z powrotem poprzedni domyślny system i chyba nikt się nie łapie ewentualnie nie czepia.Pytam bo niektórzy sprzedają na allegro właśnie ze zmienionym systemem a na gwarancji.Ktoś wie,jest pewien?

Odnośnik do odpowiedzi

Modyfikacja softu(nie licząc uaktualnień od producenta) to utrata gwarancji. Wgranie poprzedniego systemu to częściowe rozwiązanie, bo zostają Ci logi, ale nie są zazwyczaj sprawdzane. Jak coś to się dowiedz jaki dokładnie system siedział wcześniej i czy był brandowany(śmieci od operatora).PZDR

Odnośnik do odpowiedzi

Modyfikacja softu(nie licząc uaktualnień od producenta) to utrata gwarancji. Wgranie poprzedniego systemu to częściowe rozwiązanie, bo zostają Ci logi, ale nie są zazwyczaj sprawdzane.

Bla bla bla, bla bla bla, a logi zostają tylko w SE.

Nokia korzysta z serwerów i przy każdej aktualizacji przezn NSU (lub z poziomu telefonu) na serwerze zapisuje info takie jak IMEI i PC jeśli wykryje się zmianę PC to gwarancja jest nieważna (tyle teorii, w praktyce nawet wtedy potrafią się nie przyczepić ale lepiej nie ryzykować). Samsung chyba nigdzie nie loguje takich czynności, podobnie z HTC.

Jeśli ma się androida to gdy system jest zrootowany to mogą się czepiać.

A tak w praktyce to wszystko zależy od humoru serwisanta...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

To można w końcu czy nie,tylko na niektórych markach?A wczytywanie systemu z karty pamięci to też łamie się gwarancję?Pytam ogólnie ale chcę wgrać Andka na HTC HD 2

Znowu sam odpowiadam na swoje pytanie na tym forum(jak zawsze).Odpowiadam,bo może,a na pewno się komuś przyda.Dowiedziałem się sam,bo wiedziałem że za dużych szans tu nie mam na odpowiedź.No chyba że bym zadał strasznie banalne pytanie na jakie odpowiedzi jest setki na google.Ale do rzeczy.Pytałem się HTC Polska i wgranie systemu innego niż domyślny równa się utratą gwarancji.Jeśli chodzi o wgranie systemu na kartę microSD(kartę pamięci)to można bo wtedy to już nie jest ingerencja i nie traci się gwarancji.

A jeśli chodzi o to czy jak się z powrotem wgra domyślny system to czy się połapią,tego to nie wiem,zresztą niby jak miałem zadać takie pytanie:D

Niektórzy twierdzą że się nie połapią,a niektórzy że 50% na 50%.

Nie wiem jak wy ja nie ryzykuje.Więc wgrywam na mojego HTC HD 2 andka,ale na kartę microSd.

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu sam odpowiadam na swoje pytanie na tym forum(jak zawsze).Odpowiadam,bo może,a na pewno się komuś przyda.Dowiedziałem się sam,bo wiedziałem że za dużych szans tu nie mam na odpowiedź.No chyba że bym zadał strasznie banalne pytanie na jakie odpowiedzi jest setki na google.Ale do rzeczy.Pytałem się HTC Polska i wgranie systemu innego niż domyślny równa się utratą gwarancji.Jeśli chodzi o wgranie systemu na kartę microSD(kartę pamięci)to można bo wtedy to już nie jest ingerencja i nie traci się gwarancji.

To sobie znalazłeś źródło <_< gdybyś zapytał w Nokia Poland to też usłyszałbyś że ingerencja w soft za wyjątkiem Ovi Suite = utrata gwarancji, a w praktyce jest tak że na innym forum spotkałem się z dziesiątkami przypadków gdzie taki telefon przyjmowano bez grymaszenia.

A powiedziałeś im ze żeby wgrac Androida to prawdopodobnie musisz zmienić ROMa i w zasadzie na pewno Radio? Pewnie nie a wiesz że to co mówię łapie się pod część pierwszą czyli:

wgranie systemu innego niż domyślny równa się utratą gwarancji

Więc zadałeś banalne pytanie na które udzielano odpowiedzi setki razy. Zazwyczaj brzmi ona tak jak wyżej:

A tak w praktyce to wszystko zależy od humoru serwisanta...

Więc nie pieprz że odpowiedzi nie uzyskałeś. Co miałem ci napisać skoro prawda jest taka że jak serwisant dociekliwy to sprawdzi gdzie telefon był kupiony (lub sprawdzi kodowe oznaczenia np. w Nokii) i jaki soft ma aktualnie. Jeśli w karcie nie będzie wzmianek o aktualizacji bądź wymianie softu to z przyjemnością wbije ci tam pieczątkę o unieważnieniu gwarancji. Jeśli trafisz na takiegu który to wszystko zlewa to zrobi on co ma zrobić i odda telefon bez dociekania.

Dochodzą do tego jeszcze działania mające na celu zatarcie śladów czyli np. wgrywanie takiego opro. jakie być powinno (ale to nie zawsze jest możliwe.

Innymi słowy odpowiedź była wyżej to że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem nie jest moim problemem.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...