Skocz do zawartości

SGSII Nagrzewa oraz bateria.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was! Jestem nowym posiadaczem Samsunga Galaxy S II i mam do Was pytania:

1. Czy to normalne, że przy grach telefon i ekran bardzo się nagrzewają?

1.a Jeżeli tak, to czy nic temu nie grozi?

2. Gdy łąduję telefon przez noc i odłączę go ok. godziny 8:00 to o 14:00 już jest wyładowany? Jak wiadomo, tych baterii już nie trzeba formować.

To chyba tyle.. Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do odpowiedzi

Ad. 1 Tak to jak najbardziej normalne zjawisko, i nie nic się nie stanie.

Ad. 2 A ile się bawisz w tym czasie, jeśli ciągle w coś grasz, łączysz się z netem, oglądasz filmy, rozmawiasz itd. to to nie jest nic dziwnego.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Ad. 2. Gram, ale gram nie aż tak długo, cały czas SMS pisze. No ale żeby trzymał zaledwie 6 godzin?

Co do pierwszego, mam rozumieć, że mam się nie rpzejmować tym, że ekran jest gorący i tył telefonu i nic się nie przegrzeje?

Dziękuję Ci za odpowiedź.

Odnośnik do odpowiedzi

Moja omnia przy korzystaniu z internetu też się strasznie nagrzewa (tył i srebrna ramka) i jeszcze nic jej się nie stało.

To norma że telefon się nagrzewa gdy jest obciążony. Z resztą masz gwarancję ;)

No trudno mi powiedzieć z tą baterią. Wiesz zależy jak się używa, ale skoro piszesz dużo SMSów to raczej musisz się do tego przyzwyczaić. Poczekaj aż się trochę bateria ułoży - Li-Ion i Li-Poly co prawda nie trzeba formować ale pełną sprawność uzyskują dopiero po kilku ładowaniach.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze zauważyłem jedną rzecz. Mam widget zegarka i po prawej mam dzień i datę a po lewej godzinę. Niekiedy on się po prostu zatrzymuje i pokazuje złą godzinę. Muszę go schować i na nowo wyciągnąć by normalnie chodził. Czy to tylko u mnie?

Ale to chyba nie powinno być tak, że ekran tak się nagrzewa?

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran (a raczej szybka, jak wiesz szkło dość dobrze przewodzi ciepło) nagrzewa się od reszty obudowy. dwujajowy procesor i mocny układ graficzny trochę ciepła wytworzą, do tego dochodzi nagrzewająca się bateria - jest ciepło.

Co do widgetu - pewnie coś z launcherem, wykłada się i zawiesza widget zegarka. Przeinstaluj soft albo zainstaluj inny launcher do testów.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Standard jeśli upchnęli wszystko w jednym miejscu to nic dziwnego. Taki np E250 grzał się masakrycznie w okolicach klawiatury, podobnie C902 (płyta do wys. baterii).

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

To raczej norma :) Ja osobiście przy telefonie za taką kasę nie bawiłbym się w zmiany oprogramowania, tylko oddawał na gwarancje :)

Jeżeli masz wątpliwości co to tego nagrzewania, czy użyteczności baterii to oddaj do serwisu i po problemie :P

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie zamierzam się bawić softem. ; dd Tutaj jest jakaś automatyczna aktualizacja, to chyba to mogę używać.

Co do baterii, poczekam jeszcze trochę. Ale to dziwne, żeby się tak grzał, ale z drugiej strony w tak małej obudowie jest dwu-rdzeniowy procesor i raczej dlatego tak się grzeje.

No nie wiem, poczekam jeszcze trochę i jak coś to oddam do serwisu.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...