Skocz do zawartości

dostawca netu


muminek7

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, konczy mi sie umowa z dotychczasowym dostawcą internetu, nie chce przedluzac umowy i chyba zdecyduje sie na jakis bezprzewodowy. Z tego co czytalem to Orange Free ma dobrystosunek limitu do ceny. Chciałbym poznac wasze opinie na temat takiego netu, jak to dziala i wogole .. czekam na opinie i porad

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie miałem play'a. Działają na sieci innego operatora, ale mają

słabszą "siłę"nadawania sygnału, tak? Czyli internetu może tak naprawdę

nie być? Bardziej interesują mnie opinie na temat operatorów którzy mają

własna infrastrukturę...Możesz rozwinąć swoją myśl na temat Orange Free?

Odnośnik do odpowiedzi

EscapeGSM nie chce sie spierać, ale powiedźmy sobie szczerze zę ta infrastruktura w stosunku do starszych sieci dopiero powstaje.. poza tym robilem ostatnio research o sieciach i mi wyszlo ze tylko Orange i Plus mają cdma, a edge dobrze działa w erze. a poza tym chciałbym uzyskać już opinie internautów jak to jest z orange free i innymi...

btw: nie bardzo rozumiem Twojej wypowiedzi:

Co ma być-zasięg OK a transfery takie, że płakać sie chce,

o której sieci mówisz? o play?

Odnośnik do odpowiedzi

serio Plus ma CDMA?

mogę się wypowiedzieć, bo mam internet z Orange a i swego czasu blisko mi było do reprezentowania Orange zza słuchawki, no ale mniejsza o to. Mieszkam na (powiedzmy sobie szczerze) niewielkiej wsi, oddalonej od Kielc o ~ 15 km. Ostatnio też wujkowi pomieszkującemu niedaleko również instalowałem neta z Orange. Transfery są dobre, bagatela to właśnie Orange ma największy zasięg na terytorium PL, a jako ciekawostkę - ma zasięg nawet bodajże 10km w morze bałtyckie. U mnie często leci po EDGE, prawie nigdy po GPRS. W moim "planie" nie ma możliwości korzystania z CDMA, ale w sumie i tak nic przez to nie tracę. W zasadzie CDMA nie jest żadnym wyznacznikiem, to oddziela sprawa, która w przypadku Orange ma zastosowanie głównie komercyjne (marketingowe). W mieście gdzie mam dużo lepszy zasięg przeważnie łapie mi zasięg 3.5G i transfery są naprawdę zadowalające.

W każdym razie Plusa bym Ci odradzał. A zasięg to już jednak indywidualna sprawa, u mnie np. Plus/Era/Play - marne zasięgi, Orange - j/w.

EscapeGSM nie chce sie spierać, ale powiedźmy sobie szczerze zę ta infrastruktura w stosunku do starszych sieci dopiero powstaje.

logika na bok, Play korzysta z nadajników Plusa, do tego ma własne nadajniki a liczba ich będzie rosła.

Odnośnik do odpowiedzi

@Vel.Syntium, no podobno przeprowadzali testy... po tym jak Orange

wprowadził. Nie chcę się spierać czy usługa CDMA to marketingowe

zagranie, w każdym bądź razie ludzie mają wybór i nie są uzależnieni

wyłącznie od jednej technologii. A właśnie, nasuneło mi się pytanie, czy

to nie jest tak że aby korzystać z CDMA to trzeba mięć specjalny modem?

Odnośnik do odpowiedzi

@kamasek, net na próbę obowiązuje również w innych sieciach- a przynajmniej w Orange. Faktycznie jest to dobra opcja. Osobiście gdybym miała wybirać to chyba postawiłabym właśnie na Orange. Przede wszystkim ze względu na zasięg, co w mobilnym jest bardzo istotne, ceny też dość konkurencyjne (tym bardziej, że jest sporo dodatkowych możliwości; szczęśliwe godziny) etc.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...