Skocz do zawartości

IMEI


Szajba

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. mam ciekawą sprawę :)

A mianowicie: kupiłem telefon na allegro jakoś w połowie lutego ~15.02, wszystko było ok, telefonik ładnie śmiga do tej pory - wszystko ładnie, fajnie, ale wczoraj przed wystawieniem komentarza postanowiłem sprawdzić zgodność IMEI z pudełkiem i kartą gwarancyjną i tu zaskoczenie, nie zgadzają się...

Numery na pudełku i karcie gwarancyjnej różnią się od tego w telefonie, a co ciekawe pierwsze 8 cyfr się zgadza - dopiero pozostałe 7 są inne :)

Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji? :P

Odnośnik do odpowiedzi

Może najpierw skontaktuj się ze sprzedawcą a nie "sraj mu od razu w papiery". Jeżeli kupiłeś go od sklepu to możliwe że np. ktoś pomylił pudełka przy wysyłce/sprawdzaniu.

Kamasek zawsze należy wysłuchać co ktoś ma do powiedzenia, jeśli będzie unikał kontaktu, lub coś kręcił wtedy zgłaszamy sprawę do allegro.

A numery z pudełka i karty gwarancyjnej się zgadzają??

Odnośnik do odpowiedzi

Standardowo masz 10 dni od momentu zakupu towaru na rezygnację, bez podania przyczyny. W tym przypadku oczywiście termin ten już minął, ale jeśli nie dojdziesz do porozumienia ze sprzedawcą, to masz prawo ubiegać się o zwrot pieniędzy z tytułu niezgodności towaru z opisem aukcji na której go kupiłeś. Inna sprawa, że powodzenia to nie musi wróżyć bo organów ścigania nie interesuje, że nie wiedziałeś, że kupiłeś trefny (np kradziony towar) :D Jeśli ze sprzedawcą nie dojdziesz do porozumienia to masz dwa wyjścia - siedzieć cicho i nie wychylać się, albo iść na policję i sprawdzić czy tel nie jest kradziony :P Ta druga opcja jest nieco ryzykowna bo mogą się do Ciebie dowalić.

Odnośnik do odpowiedzi

Numery pudełka i karty są takie same, natomiast inny jest telefonu. Pierwsze 8 cyfr zgodne są wszędzie, dopiero ostatnie 7 cyfr jest innych w telefonie.

Kupiłem telefon od osoby prywatnej i napisałem mu o moim spostrzeżeniu, a w odpowiedzi dostałem, że wysłany przez niego zestaw był w pełni zgodny :P

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Numery pudełka i karty są takie same, natomiast inny jest telefonu. Pierwsze 8 cyfr zgodne są wszędzie, dopiero ostatnie 7 cyfr jest innych w telefonie.

Kupiłem telefon od osoby prywatnej i napisałem mu o moim spostrzeżeniu, a w odpowiedzi dostałem, że wysłany przez niego zestaw był w pełni zgodny :P

Numer pudełka i karty jest tu najmniej istotny. Najważniejszy jest numer IMEI telefonu. Jeśli jest on niezgodny z tym widniejącym na karcie to znaczy po prostu, że karta jak i pudełko nie są od tego telefonu... Na Twoim miejscu napisałbym sprzedawcy, że masz zamiar iść z tym dla pewności na policję ;) - może się przestraszy i dojdziecie jakoś do porozumienia. Jeśli nie, to pozostają Ci 2 wyjścia, o których napisałem w moim poprzednim poście :D

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...