Skocz do zawartości

Problem z wifi w x10 mini pro


darekbp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wifi a mianowicie chodzi ze jak wlaczam wifi znajduje mi moj router wpisuje haslo i pisze ze polaczony,potem gdy wchodze w internet lub market laczy sie i wczyta ale po chwili sie rozlacza i tak jest ciagle ze z gory ta ikonka ze jak polaczony to raz jest raz zniki itp;/ Transfer danych mam wylaczony zeby nie pobieralo oplat. Czy ktos wie co z tym moge zrobic? I przy okazji jak sprawdzic oporgramowanie jakie mam w telefonie bo czytalem ze mini pro ma jeszcze 1.6 andka?

A i jeszcze dodam ze mam internet w Telekominukacji i router firmy NetGear i nie wiem moze cos w ustawieniach routera zmienic czy cos? bo czasem jest ze wlacze neta i pojdzie wczyta pare stron a jak wylacze i wlacze android market to koniec wyskakuje ze nie moze polaczyc;/Posiadam Sony ericsson Xperia X10 mini pro.

Odnośnik do odpowiedzi

Połącz się z jakimś innym routerem, czy hotspotem i jeżeli problem będzie dalej występował to to wina telefonu, a jeżeli nie to routera :)

Może to być coś w ustawieniach routera :P

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczy router mysle ze dobry bo mialem samsunga i5700 i wave to normalnie smigal tylko teraz cos nie idzie a nic w ustawieniach routera nie mieszalem zreszta u sis w tel ciagle dziala....

A jak z zasięgiem? Może moduł wifi Ci pada. Tak jak napiszał szajba. Jak na innym ruterze będzie to samo to oddaj go na gwarancję.PZDR

Odnośnik do odpowiedzi

To znaczy gdyby modul wifi padal to na niczym by nie dziala a tak na laptopie i na drugiej sis komorce normalnie dziala i w tym samym czasie wlaczam u siebie i nic a u niej i na lapku dalej jest;/

Ktos ma jakies pomysly moze jeszcze? probowalem zmieniac na rozne kanaly i nic;/ ustawialem g & b i tez nic wiec zrobilem jak bylo na up to 150mbs. Dodalem adres mac komorku w ustawieniach routera...

Odnośnik do odpowiedzi

Szajba sprawdzilem u kumpla to normalnie smiga wszystko ma router Linksys, wiec moze wiesz co musze zmienic u Siebie w ustawieniach routera?

Tutaj sa zdjecia jak mam ustawiony router nie wiem co mam zmienci tak jak jets teraz chodza laptopy i komorka Nokia N96 i samsung Wave moj niestety nie;/

post-6409-093080900 1298551554_thumb.png

post-6409-077345900 1298551562_thumb.png

post-6409-014180900 1298551570_thumb.png

Odnośnik do odpowiedzi

Sieć masz widzę zaj***cie zabezpieczoną <_<. Takie Hasło rozwalisz w kilka minut słownikową metodą.

Wyłącz filtrację MAC (jeśli masz włączoną), wyłącz zabezpieczenia, ustaw jeden kanał (np. 11) i przełącz tryb na 802.11g (up to 56Mbps). Spróbuj się wtedy połączyć. Jeżeli dalej nie bedzie się chciał połączyć to raczej coś nie tak jest z telefonem.

Oczywiście nie muszę ci mówić że po tym teście powinieneś sobie ponownie zabezpieczyć sieć, chyba że lubisz gości.

BTW

Zabezpiecz sobie lepiej tą sieć takie zabezpieczenia ktoś wprawniejszy połamie w kwadrans.

Odnośnik do odpowiedzi

hehe haslo to sam takie wpisalem w paincie wiec haslo mam inne;) powiedz mi tylko jak wlaczyc ta filtracje MAC? W mode moge wybrac albo g & b lub Up to 150 mbs. Wzielem zanzaczylem g & b i kanal 11 i dalej nic;/ Czy filtracja mac to jest to:

Turn Access Control On ? i to mam zaznaczyc i wtedy dodac telefon z listy Available Wireless Stations do listy Trusted Wireless Stations tak?

A i tel raczej dobry bo u kolegi dzis normalnie polaczylo na linksysie i chodzilo elegancko zero przerywania.

Odnośnik do odpowiedzi

To całe szczęście że masz inne hasło :D

Właśnie filtrację masz też wyłączyć. Inaczej ci powiem - wyłącz wszelkie zabezpieczenia i wtedy spróbuj.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...