Skocz do zawartości

WIFI w domu


Mocz Ostateczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sobie założyć sieć bezprzewodową WIFI w domu ale w tym temacie jestem zupełnie zielony. Co zrobić aby takową sieć posiadać i ile by mnie to kosztowało. Nie posiadam w komputerze karty WIFI więc jaką zakupić i gdzie mi ją zamontują? W jaki router się zaopatrzyć. Jeśli chodzi o internet w domu to dostarcza mi go mniej znana firma okręgowa ale nie jest to radiówka tylko kablówka (tak się to nazywa?). Dodam że do internetu posiadam modem TP-Link. Za pomoc oczywiście posypią się plusy.

Ps. Wyczytałem że WIFI w moim telefonie działa w standardzie b/g. Nie wiem czy ta informacja jest przydatna ale przy wyborze sprzętu chyba tak.

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz zakupić router wi-fi (koszt około 200-300 zł) podłączyć do niego kabel główny od internetu i od raouter'a pociągnąć kabel do kompa stacjonarnego, bo przez kabel jest szybszy transfer.

Po odpowiednim skonfigurowaniu routera, przejmie on funkcje modemu i będzie rozdzielał internet na komputer stacjonarny i na sieć bezprzewodową

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jakim kablem masz dociągnięty net?

Jeśli jest to RJ-45 to używany Access Point np. TP-Linka kosztuje jakieś 50-100zł.

Z resztą zawsze można go wpiąć miedzy router który masz teraz a komputer.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...