Skocz do zawartości

CZYM SIĘ RÓŻNI FLASH OD LAMPY BŁYSKOWEJ


davcio1501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Kilka dni temu posprzeczałem się z moim kumplem i tak powstał zakład.Czym się różni lampa błyskowa o Flasha??Oczywiście Ja od razy byłem zdania iż niczym.Dowodem tego jest i Lampa błyskowa to po angielsku FLASH.Prośba do was popieracie moje zdanie czy się mylę ??

Nie ten dział, nie ta czcionka.

pio075

Odnośnik do odpowiedzi

Karol co ty pier******?

Mogę cie zapewnić, że to to samo.

Karol jest młody, więc się jeszcze wyrobi jeśli chodzi o angielski i synonimy.

Takie tematy zakłada się w dziale hydepark. Do tego działu lądują tylko tematy dotyczące tego co jest na forum, co zmienić, itp

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... mocno to nieprecyzyjne. Lampa błyskowa i flesz to to samo.

Często z resztą stosuje się je wymiennie np kenonowa lampa błyskowa, ksenonowy flesz (podobnie jest z ledem czyli Lampa błyskowa LED, Flesz LED)

Generalnie Flash (z ang. błysk) miał w Polsce tłumaczenie - lampa błyskowa. Jednak Flash najpierw funkcjonował wymiennie, później nawet się spolszczył i teraz często mamy flesza w telefonie.

Czyli inaczej, miałeś rację.

Jestem ciekaw jakich argumentów używał twój kolega :D

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem ciekaw jakich argumentów używał twój kolega

"bo tak" :D

a ja zasieje ziarno wątpliwości waszych teorii.. bo Lampa błyskowa jest to coś na zasadzie doświetlania. Doświetlamy dany obszar, poczym chcemy zrobić zdjęcie, wtedy doświetlanie się zwiększa (mocniejszy błysk) i mamy zdjęcie. Natomiast Flash to sam błysk, bez uprzedniego doświetlania. Widać to najwyraźniej przy cyfrówkach/lustrzankach, tam przeważnie (nigdy?) nie ma elementu doświetlania, przeważnie sam blask, przeważnie sam flash. Pa

Odnośnik do odpowiedzi

Synt śmiem twierdzić że się mylisz.

Przykład lampy błyskowej (tak określa ją także producent):

6574.jpg

Jak widzisz masz tutaj palnik ksenonowy który nie jest w stanie nic doświetlić ani wzmocnić błysku (spowodowane między innymi pojemnością kondensatorów).

Każda lampa ksenonowa (nie ważne czy w profesjonalnych lustrach, czy kompaktach czy też w telefonach) musi być zasilana kondensatorami, i każda lampa ksenonowa jest w stanie wydać z siebie jedno do dwóch błyśnięć (dwa przy redukcji czerwonych oczu), po czym trzeba odczekać na naładowanie kondensatora.

To o czym mówisz to doświetlanie AF - często w kompaktach realizowane czerwoną lampką (podobnie jak w K800), w telefonach z fleszem LED masz najpierw doświetlanie AF a później mocniejszy błysk (w celu lepszego doświetlenia).

Ostrzegam mogłem to napisać chaotycznie ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry, chyba nie zrozumiałeś.

Dioda LED a ksenon to to samo?

Co do pytania autora, to rzeczywiście nie ma to żadnej różnicy, zgadzam się.

Pytani nie brzmiało: czy dioda led i xenon to to samo

To nie jest to samo, ale jedno i drugie należy do lamp błyskowych/flashy

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...