Skocz do zawartości

Dziwny problem z V3


camileus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam motorolę v3 i spotkałem się z dziwnym problemem... Wykasowałem licznik rozmów wychodzących. Po 2 dniach okazało się, że w telefon pokazuje o 4 minuty więcej rozmów wychodzących niż dzwoniłem... Po dodaniu wszystkich rozmów wychodzących na bilingu ERY wychodzi na to, że 4 minuty telefon mnie oszukał, nie było rozmawiane na 100%, a telefon pokazuje, że 4 minuty więcej było gadane...

Co o tym sądzicie? Bardzo proszę o info i z góry dziękuję...

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam motorolę v3 i spotkałem się z dziwnym problemem... telefon pokazuje o 4 minuty więcej rozmów wychodzących niż dzwoniłem...

Na początek mam pytanie: Czy wcześniej zaobserwowałeś takie same zjawisko? Używałem również kilka modeli Motoroli z serii V i również zauważyłem rozbieżności między faktycznym czasem wykonywania rozmów, a wskazaniami licznika telefonu. O ile sobie przypominam, to w moim przypadku przy połączeniu z niektórymi numerami, w tym tzw. specjalnymi, licznik telefonu pokazywał czas połączenia z nimi, wcześniej niż następowała sama rozmowa. Dlatego też uważam, że nie można polegać na jego wskazaniach, a jedynie w przybliżeniu określać czas wykonywanych połączeń głosowych. Oczywiście należy sprawdzać także bilingi rozmów, gdyż także w nich bywają rozbieżności... ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej nie zaobserwowałem tego gdyż nie sprawdzałem, ale pewnie też tak musiało się zdarzać ale tego nie wiem bo nie przyszło mi wcześniej na myśl żeby to sprawdzić. Teraz np. pokazuje dobrze.

Co do numerów specjalnych to może to być od tego. Dobrze, że o tym wspomniałeś... Po tym jak to wszystko podliczyłem i mi się nie zgadzało sprawdzałem saldo konta pod. 602900000 może nim się już polączyłem z tym numerem zdązyło mi dołożyć kilka minut do rozmów wychodzących??

Odnośnik do odpowiedzi

...Teraz np. pokazuje dobrze.... Co do numerów specjalnych to może to być od tego...

Kwestia zegara rozmów jest różnie rozwiązana w zależności od marki i modelu. Motorola w swoich telefonach była do tej pory konsekwentna i tym odróżniała się od konkurencji. Moim zdaniem opisana kwestia, nie wynika z błędu oprogramowania, a po prostu ze specyfiki naliczania czasu połączeń głosowych. Jeżeli pozostałe funkcje działają bez zarzutu i telefon pracuje stabilnie, to osobiście uznałbym to tylko za charakterystyczną cechę, do której należy się przyzwyczaić, bo zmienić jej raczej się nie da... ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobne wrażenie jak korzystałem z Motoroli V500 i V547. Modele tego producenta wyróżniały się już kilka lat temu funkcją zegara połączeń, czego wtedy nie posiadały telefony innych producentów, a przynajmniej wiele z nich. Ciekawą funkcją była też możliwość ustawienia sygnału, który informował o kolejnej minucie połączenia. Dlatego też uważam, że opisane wskazania licznika rozmów nie wynikają z błędu oprogramowania, a taka jest po prostu jego zasada działania, przynajmniej w Motorolach oczywiście... ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...