Skocz do zawartości

Karta sim, nie chce zeby sie logowala


micha_mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam taki problem.

Posiadam karte sim, chcialbym zobaczyc co na niej jest, ale nie chce zeby mi ta akrta si epolaczyla z siecia.

Wiec czy wystarczy, jak z telefony sciagne antene?

jaki jest jeszcze na to sposob.

niechce zeby karta sie zalogowala, bo osoba ktora o tym ma nieiwedziec dostanie raport odbioru sms-a

dzieki za pomoc

Odnośnik do odpowiedzi

W Sony Ericssonach (na przykładzie K770i, ale też K800i/K810i, oraz pewnie i w innych modelach) można włączyć telefon w trybie Offline aka Samolotowym. Wtedy telefon nie loguje się do sieci, aby np. nie zakłócać pracy innych urządzeń radiowych, stąd też nazwa trybu samolotowego. Może jakiś znajomy ma telefon z tego typu funkcją?

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

mam taki problem.

Posiadam karte sim, chcialbym zobaczyc co na niej jest, ale nie chce zeby mi ta akrta si epolaczyla z siecia.

Wiec czy wystarczy, jak z telefony sciagne antene?

jaki jest jeszcze na to sposob.

niechce zeby karta sie zalogowala, bo osoba ktora o tym ma nieiwedziec dostanie raport odbioru sms-a

dzieki za pomoc

Nowe nokię mają tryb samolotowy. Gdybyś dorwał se to w opcjach nie zapomnij włączyć sprawdzania trybu samolotowego przy włączaniu telefonu. Najpierw sprawdź na innej sim.PZDR

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Nowe nokię mają tryb samolotowy.

No tak, ale aby przejśc do trybu samolotowego musisz najpierw włączyć telefon, bo tryb zmieniasz z poziomu systemowego. A zanim to zrobisz istnieje szansa, że telefon zdąży się już zalogować do sieci. 

Gdybyś dorwał se to w opcjach nie zapomnij włączyć sprawdzania trybu samolotowego przy włączaniu telefonu. Najpierw sprawdź na innej sim.

to prawda, uprzednio należy zaznaczyć w ustawieniach, aby przy włączaniu telefonu w ogóle pojawiło się pytanie "w jakim trybie uruchomić telefon?" bo jeśli nie zazaczymy, w opcjach, aby pytał o tryb samolotowy, to bez uprzedzeń włączy się w trybie normalnym - a w tym przypadku to klapa ;]

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale aby przejśc do trybu samolotowego musisz najpierw włączyć telefon, bo tryb zmieniasz z poziomu systemowego. A zanim to zrobisz istnieje szansa, że telefon zdąży się już zalogować do sieci.

Jest i na to sposób. Uruchamiamy najpierw telefon bez karty SIM (Mówię tu o S60 w S40 to działa inaczej) następnie telefon wyłączamy, wkładamy simkę i ponownie włączamy po podaniu PINu (albo przed animacją z łapkami) telefon nas zapyta "Czy chcesz dalej używać telefonu w trybie Offline".

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...