Skocz do zawartości

i5700 albo i5800 jako pierwszy android?


migotka21

Rekomendowane odpowiedzi

Czy i5700 albo i5800 nadają się na pierwszy telefon z androidem i drugi z ekranem dotykowym?

Miałam do czynienia z avilą pożyczoną na weekend, to jest chyba inny typ ekranu, ale ogólnie problemów z dotykowym jako takim nie mam.

Zastanawiałam się nad zupełnie innymi telefonami, samsung wave, galaxy s i htd desire. Ale widziałam je w komisie i są za duże i za ciężkie. I chyba za bardzo zaawansowane jako pierwszy telefon z androidem i pierwszy w ogóle z systemem operacyjnym. Szukałam innych, te dwa nie są za duże i bardziej kobiece niż wcześniej wybrane. Ale nie wiem czy to dobry wybór. Starszy z nich ma większy wyświetlacz ale za to starszy system i wg gsmarena.com może być uaktualniony tylko do androida 2.1 a nowszy od razu 2.1 i są szanse na 2.2. To jest wygodniejsze, bo android 2.2 pozwala na lepsze wyświetlanie stron i zarządzanie pamięcią, przeczytałam, że 2.1 wprowadza ograniczenia i nie mogę zdecydować np. cała pamięć idzie na pliki, bo telefon decyduje, że część pamięci zostaje na sms-y. Ale do tej pory nie miałam do czynienia z androidem i może czegoś nie rozumiem. Niestety i5800 ma nie tylko ciut mniejszą rozdzielczość ekranu przy tej samej przekątnej (a dla okularnika taki drobiazg może mieć znaczenie) ale też gorszy procesor. Nie wiem czy w podstawowych zastosowaniach taka różnica ma duże znaczenie.

Jeśli nie takie telefony, może ktoś zna inne modele nadające się jako pierwszy telefon z androidem?

Odrzuciłam lg swift, bo wg wszystkich recenzji (wszystkich, które przeczytałam) jest typu 'entry level', a jednak wolałabym nie szukać modelu 'nie dla początkujących' po pół roku. I htc wildfire, bo w sklepie mi pokazano włączony i niestety miałam problemy z wyświetlaczem. Nie wina telefonu, noszę okulary i po zabawie.

Może być też tak, że źle się do szukania nowego telefonu zabieram. Skreślić androida i jednak coś z WM?

Proszę o poradę.

M.

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że I5700 będzie lepszy. Niby starszy, ale to go nie skreśla. Prawda, że od Samsunga dla I5700 2.2 nie będzie, ale myślę, że nie oficjaalnie 2.2 wcześniej czy później w pełni działający się pojawi ;) Pod i5800 za to masz lepsze sterowniki 3d (przydatne w grach), jakośćdźwięku podobno jest trochę lepsza. Powiem tak. Co byś nie wybrała powinnaś być zadowolona. Wielkich różnic nie ma, a detale wybierz sama ;)

Aha i Android jako pierwszy OS jest dobry, tylko zapoznaj się trochę w Internecie, pooglądaj filmiki z Androidem, żebyś nie była niczym zaskoczona i reszta pójdzie z górki.

PS:

W porównaniu z Avilą, Spica ma lepszy ekran o lata świetlne :D

Odnośnik do odpowiedzi

Czy i5700 albo i5800 nadają się na pierwszy telefon z androidem i drugi z ekranem dotykowym?

Zastanawiałam się nad zupełnie innymi telefonami, samsung wave, galaxy s i htd desire. Ale widziałam je w komisie i są za duże i za ciężkie.

Samsung i5700 Galaxy Spica jest w porównaniu do i5800 Galaxy 3 modelem starszym, z niższej półki i przez to tańszym. Natomiast wyższa numeracja niekoniecznie świadczy o tym, że model jest lepszy... Zetknąłem się nawet z opiniami, że i5700 jest lepszy od i5800 ponieważ ma większą rozdzielczość wyświetlacza /320 x 480 vs. 240 x 400/ i szybszy procesor /800 MHz vs. 667 MHz/. Galaxy 3 ma co prawda nowszą wersję Androida /2,1 vs. 1,5/, ale... Samsung poinformował o możliwości upgrade'u systemu operacyjnego w modelu i5700. Nowy system operacyjny Android 2.1 można więc zainstalować na Galaxy Spica. Podsumowując są to podobne do siebie modele, o zbliżonych możliwościach, pochodzące z tej samej linii rozwojowej Galaxy... :)

Natomiast porównując modele: Galaxy Spica, Galaxy 3, Galaxy S i Wave nie zauważam istotnych różnic wagi i wielkości... ;) Proszę oto ich dane w kolejności, waga: 120, 113, 118 i 118 g, wielkość /wysokość/: 115, 115, 122 i 118 mm. Wydaje mi się, że opisane wrażenie może wywołać np. design i kolor obudowy... ;) Natomiast zwróciłbym uwagę nie tylko na wielkość wyświetlaczy, ale też ich technologie. Poleciłbym pod tym względem model Galaxy S z ekranem największym i najlepszym /4 cale, Super AMOLED/! :)

Odnośnik do odpowiedzi

Wave wygląda jakoś tak dziwnie i nie do końca wygodnie go trzymać. Taki dłuuugi i wąski. A dla kobiety wygląd też ma znaczenie.

Galaxy S, oj, tak. Chociaż straszny olbrzym. Ale w moim abonamencie kosztuje chyba 1300, a zmiana na dużo wyższy, żeby nieco obniżyć cenę telefonu nie jest opłacalna. Planuję zobaczyć ile będzie kosztował w marcu, wtedy moja mama wymienia. Gdyby cena była bardziej do przyjęcia, mogę się z nią dogadać.

W znajomym komisie zasugerowali jednak i5700. Argument: owszem, starszy, ale jest dostępny już trochę i wiadomo czego się po tym modelu mniej więcej spodziewać. A i5800 jest nawet nie od miesiąca, nie ma pewności, że nie będą się psuć nagminnie.

Może inaczej. Mam teraz c902, to mój chyba siódmy albo ósmy SE. Te 2 modele pewnie nie są zbliżonej do niego jakością, ale czy jest inny samsung, który byłby porównywalny z moim, a nie bardzo drogi? Mojego jako zapasowy (tylko zapasowy) odtwarzacz i aparat mogę używać. Mam z nim problemy, chyba trafiłam na wadliwy egzemplarz. Poprzednie SE nie były takie uciążliwe. Zraził mnie tak, że już nigdy więcej żadnego. Ale sam model zły nie jest, tak przynajmniej wszyscy mówią i piszą w komentarzach. Nokie odpadają z założenia. Mama ma chyba 6 z kolei i kilka razy musiałam pożyczyć, dla wszystkich 3 stron (włącznie z telefonem) było to bardzo stresujące. Nie mogę sobie poradzić z nokiowym menu.

M.

Odnośnik do odpowiedzi

i5800 jest nawet nie od miesiąca, nie ma pewności, że nie będą się psuć nagminnie.

Nokie odpadają z założenia... Nie mogę sobie poradzić z nokiowym menu.

Samsung i5800 Galaxy 3 jest na naszym rynku od czerwca bieżącego roku. W przypadku zakupu nowego telefonu nabywamy prawa gwarancyjne, więc nie ma obawy w przypadku wystąpienia wady technicznej. Pewności nie będziemy nigdy mieli, ale odnosi się to do wszystkich marek i modeli, nie tylko telefonów komórkowych oczywiście... ;)

Natomiast "z założenia" nie powinniśmy odrzucać produktów danego producenta, gdyż każdemu z nich zdarza się wypuścić na rynek mniej lub bardziej udane modele lub ich partie... Telefony z logo Nokii uchodzą raczej za łatwe w obsłudze i taka jest powszechna o nich opinia. Należy jednak rozróżnić system producenta Nokia OS, od platform operacyjnych, w tym przypadku Symbian i Maemo. Ewentualnie proponuję zapoznać się z aktualną ofertą na naszym rynku, wytypować faworytów, a następnie spośród nich dokonać, oby trafnego wyboru... :)

Odnośnik do odpowiedzi

...najprostszymi telefonami są SE...od kilku lat...;)

Jest to marka, którą delikatnie mówiąc nie darzę sympatią... Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale nieliczne... Menu nie jest moim zdaniem zbyt przyjazne dla użytkowników, klawiatury sprzętowe w wielu modelach są nieergonomiczne, a design najczęściej przypomina tzw. mały sprzęt AGD... Przepraszam, czasami nawet tzw. duży sprzęt AGD, poza wymiarami oczywiście... ;)

Odnośnik do odpowiedzi

JackyO zacytuje Ciebie

Jeśli mógłbym poradzić to przy wyborze telefonu nie należy kierować się głównie jego marką...

Więc nie wiem za co tak nienawidzisz SE. Prawda, że są monotonne, menu jest od kilku lat takie samo (i według mnie bardzo proste i przejrzyste). Ale niektórzy kochają takie rozwiązanie. Ja tylko dlatego przesiadłem się z SE. Po za tym bardzo miło tą markę wspominam ;)

Odnośnik do odpowiedzi

SE wcale nie są złe. Tylko ostatni mnie zawiódł, inaczej szukałabym znowu następnego modelu.

Rozstrzygnięcie i5700 czy i5800 zależy od tego, co akurat będzie w magazynie. Pominę etap 'czy kurier dostarczy cegłę' i już zamówiłam w salonie, w którym do tej pory podpisywałam wszystkie aneksy do umów. Powiedziałam, żeby zamówili jeden z tych, ten dostępny. Twierdzą, że raczej będzie i5800, bo ma być promowany. Mam pewne wątpliwości, ale zawsze go mogę zamienić w komisie.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i wskazówki.

M.

Odnośnik do odpowiedzi

Więc nie wiem za co tak nienawidzisz SE. Prawda, że są monotonne, menu jest od kilku lat takie samo (i według mnie bardzo proste i przejrzyste). Ale niektórzy kochają takie rozwiązanie.

W produktach Sony Ericssona monotonna jest stylistyka a'la AGD, nie sposób ich przeoczyć wśród innych marek...:blink:

Proste w wyglądzie, proste w użytkowaniu, rzekłbym wręcz, że nudne. Ja osobiście nie należę do tych niektórych... ;)

Odnośnik do odpowiedzi

JackyO zacytuje Ciebie

Więc nie wiem za co tak nienawidzisz SE...

maniak:)

Przyznaję ponownie, że delikatnie rzecz ujmując nie przepadam za telefonami szwedzko-japońskiego koncernu... <_<

Nie neguję jednak, że w ofercie SE znajdują się modele interesujące pod względem zaawansowania technologicznego, a nawet designu... :blink:

O ile sobie przypominam to na Forum GSM wypowiadałem się też o nich pozytywnie, odnosząc się do W595, W710i oraz Jalou. Mam nawet zamiar w ostatnim z moich tematów wspomnieć o "kombajnie" fotograficznym, czyli SE Satio.

Natomiast może zaskoczę Cię, jak przyznam, że jednym z lepszych modeli w historii GSM był moim /i nie tylko/ zdaniem SE K750i... :D

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Uprzedzam lojalnie. Jeśli spotkam w realu użytkownika, który mi podpowiedział samsunga wave, zacznę gryźć. Tak mi ten telefon utkwił w głowie, że kupiłam i wylądowałam z telefonem, który mnie nienawidzi albo jest nawiedzony.

Jak próbuję mu odciąć internet, żeby nie pobierał uaktualnień, przechodzi w tryb offline i nie wysyła sms-ów. I do kompletu nie chce się odblokować. Teoria jest cudownie prosta: przesunąć paluchem po ekranie. Ale on nie chce współpracować. Jeszcze nie wiem jak mu wytłumaczyć, że nie chcę słownika T9. A instrukcja w pudełku jest tylko skrócona. Teraz pobieram coś ze strony samsunga, może się uda z nim dogadać.

Czy muszę mu kupić kartę pamięci, żeby go widział komputer? Bo chyba pamięci telefonu nie zobaczy.

A tak w ogóle jestem nieszczęśliwym właścicielem od 13:30 30.09.2010. To już całe 5 godzin uwzględniając te trzy, kiedy się bałam go włączyć...

M.

Odnośnik do odpowiedzi

Uprzedzam lojalnie. Jeśli spotkam w realu użytkownika, który mi podpowiedział samsunga wave, zacznę gryźć.

Tutaj raczej nikt ci nie podpowiadał Wave, ale możesz pogryźć JackyO jeśli chcesz on próbuje go wcisnąć wszystkim dookoła :D.

Może jednak spróbuj się trochę pomęczyć i go rozpracuj ;) . W sumie może być ciężko skoro wcześniej miałaś wiele SE i byłaś do wszystkiego przyzwyczajona, ale przecież nie ma rzeczy niemożliwych :)

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj raczej nikt ci nie podpowiadał Wave, ale możesz pogryźć JackyO jeśli chcesz on próbuje go wcisnąć wszystkim dookoła...

W przedmiotowym temacie, wyjątkowo co prawda, porównywałem tylko różne modele Samsungów, w tym oczywiście Wave.

Uprzedzam jednak, że przyzwolenie na dokonanie czynu zabronionego /pogryzienie/, jest z karalne z punktu widzenia prawa... ;)

Samsung Forever !!!

Odnośnik do odpowiedzi

A w czym dokładnie problem. Moze na z YT obejrzyj kilka filmikow z wavem i rozjasni sie wszystko.

JackyO miałem juz nic nie mowic, ale przesadzasz z tym uwielbieniem Samsunga i jak dla mnie to warna mozesz dostac bo to sie robi nudne...

Odnośnik do odpowiedzi

...JackyO miałem juz nic nie mowic, ale przesadzasz z tym uwielbieniem Samsunga i jak dla mnie to warna mozesz dostac bo to sie robi nudne...

maniak:)

Jeśli na poważnie odebrałeś mojego post-a, a szczególnie ostatnie zdanie, to już Twój problem...

Jeśli faktycznie przesadzam, to już mój problem...

Jeśli jakiś temat robi się nudny, to proponuję znaleźć ciekawszy, przecież tyle ich jest na naszym Forum...

A propos, to ja podobno miałem "wyluzować", ale widzę jednak, że nie tylko mnie by się to przydało...

A na poważnie, po raz kolejny proponuję podchodzić do konkretnych zagadnień w sposób merytoryczny, a nie emocjonalny... ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...