Skocz do zawartości

heksadecymalny numer nadawcy sms


kikimonki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pewne nurtujace mnie pytanie, na ktore jakos nie udaje mi sie znalezc odpowiedzi. Doszedl do mnie sms z nietypowym numerem nadawcy. Przypuszczam, ze mogl wyslac go z jakiejs bramki lub komunikatora typu gg lub skype. Numer wyglada na zapisany w systemie szesnastkowym (20 miejsc, znaki 0-9 i A-F). Probuje szukac jakichs wskazowek, co do znaczenia takiego numeru, ale jak dotychczas mi sie nie powiodlo. Czy jest szansa dowiedzenia sie na podstawie tegoz numeru, z czego zostal wyslany sms? Dodam, ze sms doszedl na moj modem Huawei i nie jest mozliwe odpisanie na niego. Wiem, ze system heksadecymalny uzywany jest takze w telefonii komorkowej, ale czy mozliwa jest jakas konwersja zwyklego decymalnego numeru tel. na szesnastkowy?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dostałeś esa na modem to z pewnością od dostarczyciela internetu. Na informatyce pewnie się uczyłeś jak zamieniać dziesiętny na dwójkowy i odwrotnie. Szesnastkowy to wiele więcej roboty, ale jeśli musisz mieć ten numer i masz sporo czasu to łap sposób na zamianę. specjalnie dla ciebie wyszukałem :) : http://www.edu.godul...?zo=sl_hextodec

Odnośnik do odpowiedzi

To wlasnie nie takie proste jakby sie zdawalo, i nie o przeliczanie mi chodzi, bo od tego to sa kalkulatory:P Broda by czlowiekowi urosla, gdyby to robic na piechote. Numer wydaje mi sie za dlugi, zeby mogl on byc numerem telefonu (po zwyklej konwersji na liczbe decymalna wychodzi cos kolo 5,1234567890E-10), wiec byc moze jakos inaczej trzeba to przeliczac, nie po prostu od poczatku do konca, tylko rozbijajac na bajty... nie mam pojecia. Byc moze nie jest to wcale nr tel tylko, no wlasnie, co?:P Jest to z pewnoscia sms od prywatnej osoby. Pobawie sie jeszcze na wlasna reke, ale bardzo by mi pomogla jakas wskazowka co do wyniku tej lamiglowki, bo nawet nie wiem, co ma z tego wyjsc, lol. Moze jakas nazwa uzytkownika, albo nr smsa wyslanego z bramki:D

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...