Skocz do zawartości

Opłata za zerwanie umowy w Orange


evolucja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem.

Umowa zawarta 28.08.2008 na okres 24 miesięcy, aktywacja i okres rozliczeniowy 13 każdego meisiąca, oferta Orange Abonament 25zł. Na umowie pisze "Opłata specjalna za niedotrzymanie warunków umowy: 798".

Niedawno złożyłem zlecenie przeniesienia numeru do Play, ustanowili datę na 13.10.2010 ze względu na miesięczny okres wypowiedzenia.

Dzwoniłem dwukrotnie do BOK aby zapytać się ile musiałbym zapłacić gdybym zerwał umowę.

- jedna pani powiedziała mi że około 190zł; gdy się zapytałem jak to jest liczone odpowiedziała, że nie może mi takiej informacji udzielić, że to wewnętrzne procedury

- drugi raz kolei, powiedziała, że na chwilę obecną zapłacić bym musiał 189zł; zapytałem się 'to ile gdybym zerwał umowę 13 września', odpowiedziała: 159zł

Wg. obliczeń: 798/24*1 powinienem mieć do zapłaty opłatę specjalną w wysokości 33zł.

Co mogę w tym wypadku zrobić?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie baw się w przenoszenie numeru(chyba, że masz firmę i dzwonią do Ciebie klienci). Rozesłanie numeru do 100/150 znajomych jak będziesz w Play to nie wielki koszt, a oszczędzisz sobie sporo problemów, a po skończonej umowie w orange karta sim w pół i do kosza.

Skoro umowa kończy Ci się za ponad miesiąc to może warto poczekać?

Wg. obliczeń: 798/24*1 powinienem mieć do zapłaty opłatę specjalną w wysokości 33zł.

Nie zapominaj, że oni to liczą inaczej i my możemy jedynie spekulować jak oni to robią. Moim zdaniem do kwoty którą obliczyłeś trzeba jeszcze dodać tyle zeta, ile zapłaciłbyś normalnie za pozostałe miesiąc, ale to też za mało wychodzi. Nie wiadomo jakie "inne" koszty doliczają za zerwanie umowy.

Patrząc na to z innej strony ciekawi mnie jak na takie "tajne kalkulatory" zapatruje się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.PZDR

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze słyszę, żeby rezygnować z przenoszenia numeru. Nie widzę żadnego powodu dla którego miałbym to zrobić, a jedyne same przeciw:

- numer mam po prostu fajny (505858161)

- bardzo dużo osób zna mój numer na pamięć

- i tak jestem z Orange związany przez ten miesiąc

- przy przenoszeniu dostanę 60zł za nic

#EDIT

No właśnie w tym problem. Kto wie jak oni to liczą? Chyba mam prawo wiedzieć za co mnie zdzierają. Nawet dodając do tego 25zł za pozostały miesiąc, który nawiasem mówiać już jest po za umową, wychodzi o ponad 100zł mniej niż z ich wyliczeń.

Odnośnik do odpowiedzi

- numer mam po prostu fajny (505858161)

Nie musiałeś tu go podawać, lepiej go skasuj, bo możesz otrzymywać jakieś głupie esy

Nowłaśnie w tym problem. Kto wie jak oni to liczą? Chyba mam prawowiedzieć za co mnie zdzierają. Nawet dodając do tego 25zł za pozostałymiesiąc, który nawiasem mówiać już jest po za umową, wychodzi o ponad100zł mniej niż z ich wyliczeń.

Tego ci nikt nie powie, chyba, ze masz jakiegoś znajomego w orange to może coś Ci szepnie na ten temat. Pewnie doliczają sobie kase za "papierkową robotę". Ciesz się, że nie kazali Ci zapłacić prawie 800 zyla, a tylko ~150. Moja ciocia miała kiedyś mixa w plusie i jak raz zapomniała doładować to naliczyli jej karę za zerwanie umowy około 600, a do końca umowy były 2 doładowania. Na szczęście jak doładowała to anlowali jej tę karę.

Odnośnik do odpowiedzi

To oczywiste że to nie mój numer ;) Chodziło mi o podobną formę.

Sprawa rozwiązana. W systemie dalej mieli błędy dotyczące mojej umowy. Wczoraj anulowałem poprzedni wniosek o przeniesienie numeru, dzisiaj złożyłem kolejny z datą 28.08. Obecnie piszę reklamację z prośbą o nienaliczenie żadnej kary.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...