Skocz do zawartości

czy sieć play naprawdę jest problematyczna?


migotka21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem, miły użytkownik z innego forum mnie tu skierował. Proszę o poradę w miarę możliwości.

Zastanawiam się nad abonamentem w play 49 zł za 1000 sms-ów, ale czytałam kilka nieciekawych postów (również na tym forum plus znalezione przez google itp.) o problemach z naciąganiem klientów, zawyżonymi rachunkami itd. Jak to naprawdę jest?

Teraz mam koniec abonamentu w erze i nie mogę przedłużyć, bo przy nowych ofertach przeliczają 1 minutę na 1 wiadomość. Wcześniej miałam 3 za 1 minutę. Próbowałam znaleźć ofertę w orange, ale tam są pakiety głównie do nich, a nie do wszystkich sieci. Plus miałby 2 sms-y za 1 minutę, ale jest droższy od play. Za podobną ilość wiadomości płaciłabym jakieś 100 zł czyli 2 razy więcej niż w play. Gdyby nie narzekanie innych użytkowników na niesłusznie naliczone rachunki i problemy z reklamacją, nawet bym się nie zastanawiała.

Naprawdę przyda się każda sugestia.

Muszę coś zdecydować najpóźniej w połowie września. Era raczej nie zmieni zasad przeliczania minut na wiadomości, bo gdyby były na to jakiekolwiek szanse, brałabym kartę pre-paid z możliwością przeczekania. Tzn. nie likwidowałam numer, tylko zmieniłam z abonamentu na kartę pre-paid, pracownicy ery mówią, że w drugą stronę też można podobno bez problemów.

M.

Odnośnik do odpowiedzi

Sam niestety nie mam abo w Play, ale znajomy ma i się nie skarży. Trudno więc powiedzieć jak to jest. Także słyszałem opinie (są nawet takie tematy na forum) że Play przysyła jakieś dziwne faktury a później się odcina od całe sprawy i każe płacić strasząc karami za zerwanie umowy.

Mimo wszystko jeśli pasują ci ich stawki to podpisuj umowę.

Jeśli mógłbym wiedzieć, z jakiego forum cię tu skierowano?

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście poleciłbym ofertę na kartę Play Fresh. Przy doładowaniu kwotą 30 PLN miesięcznie uzyskujemy 1000 SMS do wszystkich sieci. Korzystając z promocji Stan Darmowy możemy dzwonić do innych użytkowników sieci Play za 0 gr./min. Natomiast cała kwotę, która zasiliła Twoje konto możesz wykorzystać na co chcesz: rozmowy, SMS-y, MMS-y i transfer danych. W kwestii zawierania umowy abonamentowej byłbym jednak ostrożny. Zyskujemy co prawda nowy telefon komórkowy w promocyjnej cenie, ale później trzeba cierpliwie ;) czekać do końca umowy. Sam miałem niezbyt miłe <_< doświadczenia jako abonent jednej z naszych sieci komórkowych. Dlatego teraz zaznaję wolności i swobody :rolleyes: jako szczęśliwy użytkownik oferty pre-paid. Oczywiście w związku z tym nie korzystam z przywileju nabycia "komórki" w promocyjnej cenie operatorskiej. Obecnie oferta nowych i używanych telefonów komórkowych jest jednak tak szeroka, że moim subiektywnym ;) zdaniem nie sanowi to większego problemu. Istnieje przecież także sprzedaż ratalna w dużych sieciach handlowych, co pozwala nabyć nawet droższe modele w sposób relatywnie mało bolesny dla naszych portfeli...

Odnośnik do odpowiedzi

Poważnie? 30zł i 1000? To lepiej niż w abonamencie. Nie wiedziałam. Z przyzwyczajenia sprawdzałam tylko różne abonamenty.

Proponuję sprawdzić szczegółową ofertę na stronie operatora - www.playmobile.pl :)

Korzystnym rozwiązaniem wydaje się opcja przeniesienia numeru, z której osobiście skorzystałem, dająca pewne profity... ;)

Moim subiektywnym ;) zdaniem ciekawą propozycją jest także Play Mixtura.

W sieci Play mam także Internet na kartę - 31 GB na rok. Dlatego jestem zwolennikiem oferty typu pre-paid. Natomiast niektórzy moi znajomi posiadają abonamenty w Play i także są zadowoleni z usług tej sieci... :)

Podsumowując tą kwestię, można stwierdzić, że należy dopasować proponowaną ofertę do własnych, indywidualnych potrzeb! :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...