Skocz do zawartości

N97 - brak obrazu przy wideo


mabesto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj męcze sie z Nokią N97. I mam kłopot z filamami video. Materialy (bajki) ktore dotąd smigały mi na N96 w postaci plików mp4 nie chca sie odtwarzac na n97, pojawia sie komunikat ze nie da sie odtworzyc video lub audio i ...film się odtwarza, ale bez obrazu tylko sam dzwięk. Co dziwne w podgladzie widze jako ikonę pierwsza klatke z filmu. Konwertowałem handbrakiem i any konwerterem w rodzielczosci zalecanej czyli 640 x 360 i nic. Nie bardzo wiem co z tym poczać. Zna ktos proste rozwiazanie? bardzo prosiłbym o maila na prv. Wielkie dzięki.

Odnośnik do odpowiedzi

A działa ci kamera?

Witam, to jest dobry trop - zrobiłem eksperyment - kamaera działa, nagrywa video, ale jak chce je obejrzeć to tak samo nie ma obrazu. Używam wbudowanego odtwarzacza. Oprogramowanie telefonu jest w najnowszej wersji. To co teraz należy zrobić?

Odnośnik do odpowiedzi

Padł akcelerator sprzętowy lub LCD. Jeżeli fon jest na gwarancji to oddaj. Bardzo mało prawdopodobne że padł soft ale dla świętego spokoju możesz go zaktualizować. Jeżeli padł ci akcelerator ( jeden z procesorów ) to fon może się już nie odpalić po flashowaniu.

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem na myśli właśnie refurbish przez phoenixa. Co do LCD to nie jest tak jak mówisz, nie będę ci tłumaczył co i jak ale chodzi o tryby pracy wyświetlacza...

hmm, dzięki za porady - wgralem nowy soft choc mialem dokladnie te sama wrsje co jest dostepna jako uptade. I dalej odtwarzanie i nagrywanie video nie chodzi.

nie bardzo wiem to jest refurbish przez phoenixa - czy moze mi ktos napisac łopatologicznie co to takiego i jak sie to robi? Chyba ze to zabawa dla wtajemniczonych...

Odnośnik do odpowiedzi

No to musisz oddać do serwisu.

ok, ale rozumiem ze to jest operacja nie wymagajaca naparawy aparartu , tylko umiejetnego wgrania nowego softu tak? I wgranie poprzez aplikacje Nokia updejt to za mało. No dobra. Pofatyguje sie jutro do Nokia Care - pewnie zrobia mi to od ręki.

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum jest poradnik jak wgrać softa przez Phoenixa <_<

oto ciąg dalszy przygód ...w poniedziałek pojechałem do Nokia Care w Waw na Broniewskiego - tam są sympatyczni ludzie i proste sprawy załatwiają od ręki. Technik wiedział o co chodzi zrobił co miał zrobić i film nagrany kamerą w telefonie wg jego relacji działał. Po wgraniu backupu oddał mi phona, w domu sprawdzam ...i jest tak samo ..filmy nagrane telefonem na tymze telefonie się nie odtwarzają. Aha - chyba nie dodałem a to ważne Nokia N97mini. I teraz jest opcja chyba oddanie telefonu na dłużej do naprawy/ wymiany - choć dodam, ze N97 mini dostałem w ramach reklamacji wieszajacej się N96 - była 4 raz w serwisie wymienili płytę główna i co sie dało - praktycznie nowy phon z części i serwis Noki stwierdził nadal kicha. Więc zaproponowali N97mini. Wziąłem - co tam. I teraz takie gruszki. Może,ale to już raczej w kategoriach chyba zgadywanki - ktos ma jakiś trop? :-)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...