Skocz do zawartości

M3510 Beat Samsung - tu rozmawiamy o


rocky2

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam wątek w którym będziemy rozmawiali tylko o tym modelu Samsunga.

Ponieważ jest to mój pierwszy tak zaawansowany telefon wielu rzeczy jeszcze nie wiem.

Proszę o informacje:

1) po podłączeniu go do komputera widzę katalogi. Czy mogę je dowolnie usuwać i/lub zmieniać nazwy katalogów? Czy jeśli pousuwam niektóre katalogi w telefonie to coś zepsuje ? Telefon przestanie dobrze działać ? W instrukcji nic na ten temat nie widziałem.

2) ustawiłem swój plik dźwiękowy jako dzwonek w profilu normalnym i działa OK ale tylko jeśli telefon jest w trybie czuwania. Jeśli w tym czasie jest wlonczone radio lub audio player to gdy ktoś dzwoni juz nie włącza sie dzwonek tylko wibracja pomimo, że jej nie ustawiałem. Czy można gdzieś tą wibracje wyłączyć tak aby przerywała muzyka i włączał się mój dzwonek ?

3) Ustawiony budzik dzwoni tylko 30 sek. Gdzie można ustawić aby dzwonił dłużej ?

4) w istrukcji obsługi pisze, że obsługuje microSD do 8GB w zależnie od producenta i typu karty pamieci. (Chyba tak napisali aby "umyć" rece jak coś nie będzie działało :)) Wniosek z tego, że karta karcie może nie byc równa. KTO MA M3510 BEAT I WIE JAKIEGO PRODUCENTA DZIAŁA, A JAKIEGO NIE ? Której nie kupić ? W instrukcji pisze 8GB. Nic nie pisze o HC (8GBHC) wiec czy to jest różnica czy jesli włożę HC to będzie działać ?

5) 8GB na moje potrzeby to nie dużo. Bardzo przydałoby mi się więcej. Myślę o 12 lub 16GB. Kto z Was ma taki telefon, czy próbowaliście wkładać więcej ? Czy on to "pociągnie" ? Pytam bo potrzebuje jak najwięcej pamięci i czytałem, że w Nokia (model za 300zł) pisze, że obsługuje do 4GB, a ludzie powkładali 8GB i też działa.

Odnośnik do odpowiedzi

Doprawdy niezwykle zaawansowany sprzęt :)

Ad. 1) A usuwaj co chcesz telefon i tak odtworzy sobie katalogi domyślne a do pamięci z systemem i tak nie masz dostępu :P

Ad. 2) Zapewne masz wtedy podłączone słuchawki. jeśli tak to nic nie zrobisz to naturalna reakcja telefonu.

Ad. 4) Karty od 4GB są tyko HC. Karty każdego normalnego producenta (Kingston, SanDisk, Nokia, Samsung itd.) będą działać bez problemów

Ad. 5) Nie ma kart i pojemności 12GB pojemności kart pamięci to kolejne potęgi dwójki (1,2,4,8,16,32,64GB). Do odważnych świat nalezy kup włóż i zobacz że nie zadziała :P Na Nokiach działają większe ale (mówię z na przykładzie 5130 mojego kolegi) po włożeniu karty 4GB telefon pokazuje że ma ona 2GB i tyle można na niej zapisać.

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie o gry:

w moim telefonie (jak w tytule wątku) jest sporo gier demo. Ponieważ nigdy nie będę z nich korzystał (nie interesują mnie akurat te gry) nie ma sensu aby zajmowały cenną pamięć:

a) w jaki sposób można je wykasować ?

b ) czy nie utracę w ten sposób gwarancji ?

Odnośnik do odpowiedzi

Ładowanie Tylko na żądanie.

Gdy podłączam m3510 do kompuera (USB ) jako pamiec masowa, automatycznie uruchamia sie doładowywanie akumulatora.

Z tego co kiedys czytalem nie jest dobrze tak co chwila go doładowywac. To skraca jego żywotność. Akumulator obliczony jest na ileś cykli naładowań i rozładowań.

Zalecane jest za każdym razem naładowanie i rozładowanie do końca.

Czy ktoś wie jak można zrobić aby móc podłaczyć tel. do komputera ale aby akumulator ładował się tylko na komendę użytkownika, a nie od razu automatycznie ?

P.S. zauważyłem, że na forum jest dużo wątków o akumulatorach. Informacje są rozproszone i dublują się. Może można by jakoś pozbierać je w jeden, jakoś uporządkować (to tylko taka sugestia). Byłoby łatwiej znaleźć. Ja pisze w tym miejscu ponieważ nie wiem czy inne modele zachowują sie w taki sam sposób jak m3510.

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, ładowanie po podłączeniu do USB odbywa się każdorazowo i automatycznie. Ale tym bym się nie przejmował, na baterii odbija się to w znikomym stopniu, sam mam tak od ponad 2 lat na moim SE i nie zauważyłem spadku pojemności akumulatora.

jak sobie wyobrażasz taki "zbiorowy" wątek, nie rozumiem - co miałby zawierać.

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, w bateriach nowszych generacji to nieszkodzi.

Mi też wytłumacz o co chodzi w tym wątku. Rozumiem, jeżeli założyłbyś o jakimś bardziej zaawansowanym telefonie typu Nokia N900, ale ten Samsung wcale nie jest zaawansowany.

// autorowi chodzi chyba o wątek o akumulatorach

//Synt

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Czy tylko samsung tak ma, że po podpięciu słuchawek automatycznie przełącza na wibracje czy innych producentów telefony też tak mają ?

P.S. miałem wrażenie, że widziałem wiele tematów zalozonych przez ludzi o akumulatorze np.: "Pytanie o baterie", "Czy formatować akumulator", "Czy formować baterię", Jak formatować nową baterię", "Ile czasu formatować akumulator" itp. W pierwszej chwili pomyślałem, żeby pozbierać te wypowiedzi do 1 wątku ponieważ ludzie używają nieco innych słów ale praktycznie wszystkie dotyczą 1 sprawy: czy nowy akumulator czegoś wymaga ? Jeśli "tak" to czego i jak ?

Z mojej strony była to tylko sugestia na marginesie sprawy.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...