Skocz do zawartości

Telefony komórkowe z antenami zewnętrznymi.


JackyO

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się jeszcze z jednym antenkowcem ;) . Konkretnie był to model CP-500 firmy Trak. Podobnie jak wcześniej omawiane komórki był to telefon, który można określić jako telewizyjny ;) . Dzięki wydatnej antence wyglądał jak przenośne radyjko, a nawet bardziej jak telewizorek :lol: .

Odbiór telewizji analogowej, a w przyszłości cyfrowej to nowe wyzwanie dla producentów komórek i nie tylko...;) . Może więc warto zastanowić się nad podjęciem nowego tematu? :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi

Spotkałem się jeszcze z jednym antenkowcem ;) . Konkretnie był to model CP-500 firmy Trak. Podobnie jak wcześniej omawiane komórki był to telefon, który można określić jako telewizyjny ;) . Dzięki wydatnej antence wyglądał jak przenośne radyjko, a nawet bardziej jak telewizorek :lol: .

Odbiór telewizji analogowej, a w przyszłości cyfrowej to nowe wyzwanie dla producentów komórek i nie tylko...;) . Może więc warto zastanowić się nad podjęciem nowego tematu? :rolleyes:

Odbiór telewizji to wyzwanie dla naszych operatorów. Producenci mogą zacząć robić takie telefony od teraz.

Oczywiście mówię o telewizji cyfrowej jak DVB-H Czy starszy DVB-T, telewizja analogowa to przeżytek i w sumie w telefonie jest bezużyteczna (w ruchu powstaje wiele zakłóceń i szumów).

Przykładami telefonów z DVB-H są:

-Nokia N96

-Nokia N92

Nokia wprowadziła także do sprzedaży bezprzewodowy odbiornik DVB-H - Nokia SU33WU. Umożliwia on odbiór telewizji mobilnej na takich telefonach jak np.:

-Nokia 5800 XpressMusic

-Nokia 5530 XpressMusic

-Nokia N85

-Nokia E75

-Nokia N79

-Nokia 6220classic.

Także telewizja cyfrowa to żaden problem dla producentów. Nie potrzebne są nawet żadne wystające anteny żeby swobodnie móc z niej korzystać (jak w N96)

Odnośnik do odpowiedzi

Telewizja w "komórce" to jednak na naszym rynku usługa dopiero przyszłościowa. Być może rozwinie się w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Euro 2012. Zgadzam się, że telewizja analogowa jest z definicji już przestarzała technologicznie... Jednak jest pewna grupa użytkowników tej usługi i dedykowanych im odpowiednich modeli telefonów komórkowych. Czy przyjmie się na naszym rynku telewizja cyfrowa, zależy to zapewne głównie od kwestii ekonomicznych... Producenci być może są w stanie zaproponować szereg odpowiednio wyposażonych modeli, ale kwestia podejścia operatorów przesądzi o popularności tej usługi... <_<

Proponuję podjęcie nowego tematu np. Telewizja w "komórkach"... Co o tym sądzicie? :)

Telewizja w "komórce" to jednak na naszym rynku usługa dopiero przyszłościowa. Być może rozwinie się w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Euro 2012. Zgadzam się, że telewizja analogowa jest z definicji już przestarzała technologicznie... Jednak jest pewna grupa użytkowników tej usługi i dedykowanych im odpowiednich modeli telefonów komórkowych. Czy przyjmie się na naszym rynku telewizja cyfrowa, zależy to zapewne głównie od kwestii ekonomicznych... Producenci być może są w stanie zaproponować szereg odpowiednio wyposażonych modeli, ale kwestia podejścia operatorów przesądzi o popularności tej usługi... <_<

Proponuję podjęcie nowego tematu np. Telewizja w "komórkach"... Co o tym sądzicie? :)

A propos, Moderatorze uważam Twój post /patrz wyżej/ za bardzo ciekawy! Przyznam, że dowiedziałem się wielu nowych rzeczy... Czy zgodzisz się przyjąć jak najbardziej zasłużonego "plusa"? :rolleyes:

Sorry, coś mi się nadpisało w sposób szczerze niezamierzony... :unsure: Może korekta moderatorska, z góry dziękuję! :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Mam jeszcze ciekawostkę dotyczącą antenek w komórkach! Kolega opowiadał mi, że widział telefon z automatycznie wysuwającą się antenką. Był to jeden ze starszych Samsungów, z serii tych co posiadały klapki zakrywające klawiaturę. Taki rodzaj antenki sprawiał, że komórka nie uwierała w kieszeni... :D Natomiast w trakcie prowadzenia rozmowy wyglądała jak telefon, a nie pilot do telewizora... :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Poszperałem trochę w moich materiałach o Samsungach i... chyba znalazłem! :unsure:

Zapewne był to model - SGH-N400. Z posiadanego przeze mnie opisu wynika, że w stanie spoczynku antena była schowana wewnątrz obudowy. Do zainicjowania rozmowy należało otworzyć klapkę zasłaniającą klawiaturę. Wtedy w sposób automatyczny wysuwała się na zewnątrz, napędzana elektrycznie antena telefonu. Po zakończeniu rozmowy, także w sposób automatyczny, antena z powrotem chowała się do środka. Podkreślam słowo - automatycznie, gdyż we wcześniejszych modelach Samsunga i Motoroli, funkcję tą wykonywano manualnie... ;)

Samsung posiadał również model w formule "skrzydła" /clamshell/, w którym w sposób automatyczny następowało otwieranie i zamykanie telefonu. Postaram się przypomnieć sobie jego oznaczenie, gdyż miałem przyjemność onegdaj go użytkować... :rolleyes:

Czekam na dalsze przykłady oryginalnych antenek w "komórkach"! :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Poszperałem trochę w moich materiałach o Samsungach i... chyba znalazłem! :unsure:

Samsung posiadał również model w formule "skrzydła" /clamshell/, w którym w sposób automatyczny następowało otwieranie i zamykanie telefonu.

Ja też poszperałem w Samsungach i... na pewno znalazłem! :rolleyes: Był taki model P510, który był wypasem, ale w 2004 roku... ;) Wyróżniał się tym, że rozkładanie i składanie obudowy typu klapka odbywało się po naciśnięciu specjalnego przycisku. Było to wygodne rozwiązanie, gdyż są osoby, które nie lubią klapkowców ze względu na konieczność używania dwóch rąk. W tej komórce nie było takiego problemu, a automatyczna klapka robiła spore wrażenie... Oczywiście model ten posiadał okazałą i elegancką zarazem antenkę, ze srebrną końcówką! ;) Jako ciekawostkę mogę podać, że ten model miał już wyświetlacz typu OLED, a więc jakość jak na Samsunga przystało! :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...