Skocz do zawartości

oferty na net stacjonarny z dodatkowymi bonusami?


Frida

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

przeglądałam sobie ostatnio oferty internetu stacjonarnego i trafiłam

na Orange Freedom, gdzie przy podpisaniu umowy dostaje się co miesiąc kilka

złotych na rozmowy w sieci.

Zastanawiam się czy takie bonusy są w ogóle potrzebne, żeby zwiększyć atrakcyjność oferty klientom.

Czy konkurencja cenowa operatorom już nie wystarcza że decydują się na takie

działania, jak sądzicie?

Odnośnik do odpowiedzi

Konkurencja swoją drogą, konsultanci Orange (pewnie i nie tylko) mają na blachę wyklepane 3/4 argumenty, czemu Orange jest lepszy od Play; Dla mnie ten pakiet minut jest zbędny, czytając broszurkę, jest napisane, że pakiet minut można przerzucić na kartę telefonu, pod warunkiem, że ktoś ma już Abonament w Oragne - ja nie mam.

Generalnie takie dodatki, aka bonusy stanowią formę dodatkowych argumentów podczas namawiania klienta do zakupienia Internetu, to co jest na stronie nie jest wszystkim co mogą Ci zaoferować - konsultanci dzwoniący po klientach mają przeważnie jeszcze kilka asów w rękawie, dlatego znaczenie lepiej kupować/przedłużać abonament/internet gdy do Ciebie dzwonią, bo zawsze można zapytać o coś więcej.. najwyraźniejszym przykładem może być już stary plan taryfowy z czasów "Orange dla Firm" i plany Top Firma 300/800, które nie były na stronie, ani na broszurach.

Także dla mnie to nie jest "zwiększanie atrakcyjności oferty", bo osobiście kupując Internet mam gdzieś jakieś minuty/sms'y.. liczy się dla mnie zasięg, transfer, to jaki modem dostaje, jakie limity będę miał i ile będę za to płacił.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś może, to bierze internet po kablu i nie ma limitów. Ja nie miałem telefonu w orange jak kupowałem neta (freedom 1,3) i żałuje bo wpadło by 20 zyla miesięcznie na rozmowy

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym mógł też brałbym jakiś stacjonarny i nie martwił się o pogodę, zasięg, grubość ścian, czy porę dnia.. A tak muszę siedzieć na modemie z marnymi limitami i zasięgiem ze względu na miejsce zamieszkania, tj. z daleka od betonowych lasów. Nawet mam telefon domowy, ale gdy chciałem Neta przez kabel okazało się, że typy co robili u mnie telefonie domową przycięli na kablach i nie mam możliwości; pisałem do TP, że to no fair, ale kto jak nie Oni mają to w dupie..

A te 20zł można nawet sąsiadowi podarować.. odpaliłby flaszkę miesięcznie i każdy byłby zadowolony ;x Albo dziewczynie, jeśli sobie zasłuży ;P

Odnośnik do odpowiedzi

zgadza się vel.Syntium przy wyborze nowego operatora

liczą się również inne kryteria, takie jak właśnie stabilność łącza, bezawaryjność, pomoc techniczna

... i chyba Freedom pod tym względem jest wartą uwagi propozycją.

Widzę że znasz się w temacie.

Więc może doradziłbyś jaką prędkość łącza najlepiej wybrać?

Jestem raczej przeciętnym użytkownikiem netu, nie gram w sieci, nie ściągam filmów itp.

I nie wiem czy wziąć sobie 2mb/s czy może jednak szybsze łącze?

Odnośnik do odpowiedzi

Do 'przeglądania' stron 2mb/s w mojej opinii będzie wystarczające, wyższa prędkość podniosłaby miesięczną cenę utrzymania internetu, natomiast to w zupełności wystarczy, by nie czekać na buforowanie filmów na youtube, czy wczytywanie stron projektowanych we flashu.

Z drugiej strony... jeśli różnice cenowe byłyby niewielkie (a czasem branie tańszej opcji jest nieopłacalne) możesz pomyśleć o czymś jak 4mb/s.

Odnośnik do odpowiedzi

a propo kosztów i modemów.

W zakładce z ofertą Orange Freedom, znalazłam info że można sobie

wybrać jeden z 3 modemów:

- USB ZTE ZXDSL 852 za 1 zł,

- Siemens Gigaset A100 za 1 zł

- oraz router Siemens Gigaset 504 AG za 49 zł.

Który z tych modeli jest godny polecenia?

Odnośnik do odpowiedzi

rozumiem,

dziękuje zatem vel.Syntium za wcześniejsze rady.

Poszukam jeszcze informacji na wskazanych forach,

ale chyba zdecyduje się na te 6megabitowe łącze w Orange Freedom.

Prędkość i cena są najbardziej odpowiednie dla mnie.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...