Skocz do zawartości

d900i błąd GPRS


trioxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem - jest "Błąd komunikacji GPRS". Dotyczy każdej próby połączenia przez http i każdej aplikacji Java zainstalowanej przeze mnie. Przeglądarka wbudowana w telefon działa. Chodzi głównie o Operę i przydatną aplikację MOBILET - jeśli jest "Błąd komunikacji GPRS" to nie można z niej korzystać. Te problemy występowały już od początku, nowy telefon kupiłem kilka miesięcy temu.

Zmiana opcji konfiguracyjnych nie pomaga, na wpisywaniu tajnych :) kodów się nie znam, chyba że ktoś poda gotowy przepis. Co ciekawe, te problemy zniknęły na ok 2 miesiące i wszystko działało prawidłowo (teraz już nie działa) - nie jestem pewien dlaczego, nie udało się ściśle określić.

Podejrzewam że ma to jakiś związek z podłaczaniem telefonu przez kabel USB do komputera, to chwilowe samonaprawienie i ponowne samozepsucie nastąpiło podczas ładowania telefonu z baterii laptopa nie podłączonego do sieci elektrycznej, który włączano i wyłączano. W międzyczasie dokonywałem transmisji danych przez kabel USB. Takich samych warunków nie udało mi się odtworzyć, możliwości jest zbyt wiele.

Proszę o pomoc - czy ma ktoś pomysł jak to podłączanie przez USB może wpływać na połączenia GPRS? To jedyny doświadczalny fakt jaki mam.

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w swoim se, miałem taki numer, że opera się nie łonczyła się gdy na telefonie była ustawiona zła data, więc to sprawdź.

Najbardziej prawdopodobnie to błąd ustawień. Najlepiej usuń wszystkie profile neta i przez stronę konfiguracji wyślij je ponownie(gprs, wap/net i mms są najważniejsze). Ustaw profil wap i sprubój połączyc, jeśli nie wyjdzie to to samo robisz na gprs.PZDR

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

U mnie już wszystko działa - wykonałem czynności:

1. Wprowadzenie kodów *2767*2878# i *2767*3855#

2. ponowne uruchomienie =>nie działa żadne połączenie, wbudowana przeglądarka też

3. zamówienie sms konfig na infolinii dla profili WAP i INTERNET

4. zainstalowanie sms konfig- INTERNET domyślny => wbudowana przeglądarka działa

5. ponowne włączenie telefonu => Opera Mini działa na protokole Socket (na Http nie), aplikacja Mobilet nie działa

6. przestawienie na profil WAP => Opera nie działa ale za to Mobilet działa

7. Po tych machinacjach przestało działać połączenie modemowe dla komputera; po ponownym dodaniu w Połączeniach Sieciowych (Win XP) znowu działa dobrze.

Tak więc aby korzystać z Opery jest profil INTERNET a dla biletów jest WAP.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...