Skocz do zawartości

C905 - miga wyświetlacz


Maciek-SE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam se905 juz od 2 miesięcy i ostatnio jak zasuwałem klapke to gdy był juz wygaszacz ekran migał co 2-3 sekundy. Nie przejmowałem się tym ale po jakimś czasie ekran mruga nawet na rozsuniętej klapce a co gorsza jak zasuwam to wszystkie kolory się zmieniają i wogóle niewiem co się z nim dzieje. I tu mam pytanie. Kupiłem ten telefon w komisie. Jest z orange mam pudełko i gwarancje jeszcze na pół roku, tel ma zdjętego simlocka i czy przyjmą mi go do naprawy jak ma zdjętego simlocka ? A jeżeli wiecie coś o tej usterce to też napiszcie. Pls czekam na pomoc ! :(

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc. A czy wogóle jak oddam to Orange będzie patrzyło na to że niema sim locka ? Bo jak kupowałem w komisie to powiedzał facet że ma już zdjętego sl więc niewiem czy on ściągnął czy wcześniejszy nabywca .

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej sprawdzają. Teraz jest problem, bo nie wiadomo jakim sposobem ściągali Simlocka. Jeżeli przez Aerix'a to nie masz już gwarancji. Jedyny sposób to założenie. Poszukaj trochę w sieci jak założyć, lub idź do tego komisu co kupowałeś i powiedz co się dzieje. Powinni ci to załatwić.

Odnośnik do odpowiedzi

Ok . Zaniose tam i napisze co z tego wynikło.

Najpierw załóż SIMa bo jak zobaczą to z miejsca unieważnią i nie będzie pola manewru. Sima zakłada się Ultimate Unlockerem jeśli będziesz chciał wiedzieć jak pisz.

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw załóż SIMa bo jak zobaczą to z miejsca unieważnią i nie będzie pola manewru. Sima zakłada się Ultimate Unlockerem jeśli będziesz chciał wiedzieć jak pisz.

Ale on go kupił bez Sima, i zaniesie tam gdzie kupił. :P

Odnośnik do odpowiedzi

Ale on go kupił bez Sima, i zaniesie tam gdzie kupił. :P

To tam nic mu nie zrobią. Chyba że oni wystawiali gwarancję. UU przywróci smoka choćby nie wiem jak był ściągnięty on po prostu generuje kodu do locka/unlocka.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem co robi Ultimate-Unlocker. Ale myślę, że oni powinni wiedzieć jak simlock był zdejmowany, i jeżeli zdejmowali Aerix'em powinni go za darmo założyć, jeżeli chcą go wysłać na gwarancję. W końcu jeżeli simlock był zdejmowany Aerix'em, gwarancja jest nie ważna, więc mogli by jej nawet nie dawać...

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem co robi Ultimate-Unlocker. Ale myślę, że oni powinni wiedzieć jak simlock był zdejmowany, i jeżeli zdejmowali Aerix'em powinni go za darmo założyć, jeżeli chcą go wysłać na gwarancję. W końcu jeżeli simlock był zdejmowany Aerix'em, gwarancja jest nie ważna, więc mogli by jej nawet nie dawać...

A tam nieważna. Guzik prawda znam ludzi którzy oddawali na Gwarancji po przywróceniu smoka i uznali :P Grunt żeby nie zostawić śladów jak będzie brand i simlock to może przejść chyba że będą grzebać w logach.

Odnośnik do odpowiedzi

Więc mam iść i się dowiedzieć w komisie czy zrobić z tym UU od razu ? Dodam że sprzedawca w komisie nakleił mi na baterie i tam pod baterią naklejke z tadą kupna czyli pewnie chodziło o tą miesięczną gware co daje komis albo o ewentualny zwrot... Co o tym sądzicie ?

Prosze od odp

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym poszedł najpierw do serwisu, jak zawoła że nie założy ci simlocka za darmo, to załóż go UU :P

Ta naklejka, może to oznaczać, a w twoim wypadku będzie wiedział że naprawdę u niego kupiłeś telefon.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Wy sie tu zastanawiacie czy zanieść czy nie a to jest tak(mój wujek pracuje w komisi) jeżeli oni ci zdejmowali s-m to idź bo ci muszą to zrobić jak masz jeszcze gwarancje. A po drugie to nie koniecznie jest taśma LCD bo możliwe że to SOFT wiec jeśli umiesz wgrać softa lub masz kogoś kto ci to zrobi to najpierw wgrajcie softa a jak nie bd działało to myśl dalej;]

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli simlok był ściągany Aerx-em czy setoolem czy jakimkolwiek innym urzadzeniem to telefon jest w pełni odblokowany(FULL UNLOCK) czyli nie jest robiony po paczu gdyz C905 jest na platformie A2 z której można zrobić tylko i wyłącznie full unlock.Z ultimate unlockera nigdy nie korzystałem więc nie mam zielonego pojęcia czy tym ustrojstwem firmowanym przez cruiser-a da sie założyć blokade,zaś setoolem nigdy nie miałem potrzeby zakładać ale prawdopodobnie tworzy beckupy obszaru zabezpieczeni telefonów na platformie A2.Jeżeli chodzi o taśmy w tym modelu jest to wada fabryczna i powinni ja spokojnie wymienić na gwarancji.Jeżeli telefon ma usnietą blokade i nie da sie jej założyć sprubuj oddać telefon do serwisu autoryzowanego,jest szansa ze nie sprawdzą a choćby nawet podpieli pod Emmę to i tak brand z Orange pewnie został pomimo usunięcia blokady i klucz sprzętowy spokojnie zrobi update telefonu,co za czym idzie przejdzie na gwarancji.

Odnośnik do odpowiedzi

A po drugie to nie koniecznie jest taśma LCD bo możliwe że to SOFT wiec jeśli umiesz wgrać softa lub masz kogoś kto ci to zrobi to najpierw wgrajcie softa a jak nie bd działało to myśl dalej;]

Zapomnij o sofcie. To typowa usterka w C905.

@sowaxxxx da się bez problemu. Najpierw wystarczy przejechać telefon Aerixem i odłączyć gdy ten wywali w logu Phone restarting... (przełączy telefon na cert Blue żeby można było bezproblemowo operować w UU za friko bez logów). Podłączasz się pod UU wybierasz opcje jakie ci pasują (czyli tutaj Direct Lock (musimy znać kod sieci)) oraz musowo Repair EROM/SEMCBOOT i już:)

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomnij o sofcie. To typowa usterka w C905.

@sowaxxxx da się bez problemu. Najpierw wystarczy przejechać telefon Aerixem i odłączyć gdy ten wywali w logu Phone restarting... (przełączy telefon na cert Blue żeby można było bezproblemowo operować w UU za friko bez logów). Podłączasz się pod UU wybierasz opcje jakie ci pasują (czyli tutaj Direct Lock (musimy znać kod sieci)) oraz musowo Repair EROM/SEMCBOOT i już:)

Dzięki @pio075 za info napewno sie kiedyś w przyszłości przyda.Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Kurcze czytam zawsze o tym anulowaniu gwarancji za brak locka, a jak żyje nie widziałem takiego czegoś. Zawsze każe oddawac klientom tak jak jest i zaden serwis tego nie odrzucił, miał ktoś wogóle przypadek żeby anulowali gware z tego powodu?

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze czytam zawsze o tym anulowaniu gwarancji za brak locka, a jak żyje nie widziałem takiego czegoś. Zawsze każe oddawac klientom tak jak jest i zaden serwis tego nie odrzucił, miał ktoś wogóle przypadek żeby anulowali gware z tego powodu?

Też mi się to nie zdarzyło, ale jak jest możliwość przywrócenia to lepiej dmuchać na zimne. Lepsze to niż pieczątka w książeczce unieważniająca gwarancję :)
Odnośnik do odpowiedzi

He, niby tak, tylko prawda jest jedna na dzień dzisiejszy:

Serwis i tak zrobi co mu się spodoba, to tylko podwykonawca który skroi np Nokie za naprawe, przy okazji może zawinie jakieś części do kieszeni i jest zadowolony. Nie interesuje go ani klient, ani Nokia tylko kaska kaska :D. Nie raz widziałem jakieś błache usterki, który szły na serwis z kartą gwarancyjną bez dowodu zakupu (czyli bez gwarancji) i telefony były naprawiane, jak się trafiło coś konkretnego- zapomnij, gwarancja nieważna. Pamiętam jak kiedyś klientka zanosiła 6500c bo bateria jej słabo trzymała, paragoniku nie było, ale oczywiście chętnie "naprawili" (buahaha). W karcie było wpisane, że wymienili soft (to wiadomo) ale dalej już ciekawiej, glośnik!! taśmę z kamerą!! i coś tam jeszcze. Oczywiście telefon nie był nawet otwierany.... ani tym bardziej naprawiony

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...