Skocz do zawartości

Kupno telefonu do 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

W okresie wakacyjnym (najprawdopodobniej lipiec) planuję kupno nowego telefonu. Obecnie posiadam k800i - telefon wysłużony już 2 latka, a znalazłem nabywcę za 170 zł więc myślę, że się opłaca go sprzedać. Wiem, że to może trochę głupie, że pisze teraz, a nie przed okresem zakupu, ale chcę się tak z grubsza upewnić i dowiedzieć parę rzeczy. Oczywiście cena to tak +/- (100 - 150 zł to taka granica wahania).

Do czego będę używał telefonu i na co będę zwracać uwagę?

No więc tak - to co musi być:

- w miarę dobry aparat - wiem, wiem cyfrówki nie zastąpi, ale żeby w miarę ładne fotki cykał

- najlepiej qwerty połączona z dobrym dotykiem (oczywiście qwerty musi być też wygodna) (ewe. jakiś dobry fon z dobrym sliderem)

- dobry system operacyjny

- wifi

- funkcjonalność

- jakoś materiałów

- w miarę dobra jakoś dźwięku na słuchawkach

Napewno do wakacji ceny komórek pewnie o stówkę jakąś w dół pójdą nie? Z nowych rzeczy to chyba nic takiego nie wyjdzie oprócz X10, ale na nim się nie skupiam - nie ma qwerty i będzie.

Osobiście myślałem nad tymi modelami (posiłkuję się informacjami zdobytymi z waszych testów)"

- Nokia N97 (raczej mój faworyt) - robi w miarę przyzwoite zdjęcia i muzyka na słuchawkach też niczego sobie. Podobno dobre qwerty i w miare dotyk (można palcem sterować, prawda?). Telefon multimedialny - wiele rzeczy z niego wycisnę i funkcji raczej mi nie zabraknie

- Sony Ericsson C905 - dobry slider z dobrym aparatem. Fajny poręczny telefonik.

- Sony Ericsson Satio - też dobry telefon, ale ma podobno skłonności do zwiech. Minusem jest brak qwerty ;/

Wiele ludzi mówi, że N97 nie jest warta swojej ceny - wg. mnie nie jest to prawdą. To chyba multimedialny kombajn...

Telefon będzie głównie służył do rozmów i pisania smsów, i korzystania z internetu. Nie chce jakichś biznesowych perełek pokroju HTC HD2. Chce bdb telefon multimedialny, który mi w miarę długo posłuży.

Proszę o porady i wizje "przyszłościowe" na temat cen komórek latem - spadki / wzrosty jakieś bdb tanie nowe modele?

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję!

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi

N97 tu raczej króluje. Telefon jest warty swojej ceny (wg. mnie). C905 odradzam, bo pęka taśma od wyświetlacza i GPS. Satio rzeczywiście ma skłonności do zwiech, i ten soft SE na dotyku jakoś mi nie odpowiada.

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się tak wydaje. Macie jeszcze jakieś opinie? Jak myślicie czy wogóle coś do wakacji się zmieni oprócz ceny - czy może wyjdzie coś lepszego niż nokia n97, a będzie sprostać cenie i wymogom ?

Proszę o najwięcej info o n97 - czy to dobry i przyszłościowy zakup / czy lepiej coś innego - lepszego ?

Odnośnik do odpowiedzi

Do wakacji może się jeszcze wiele zmienić. Nokia zapowiedziała urządzenia z Symbianem^3 więc obecne telefony ze starszym S60 mogą spaść nieco z ceny. Najlepiej zastanawiaj się gdy będziesz kupował wtedy będzie wszystko wiadomo. Może np. N900 zejdzie do tego pułapu a byłby to dużo lepszy wybór od N97.

Odnośnik do odpowiedzi

O N900 właśnie - bardzo mi się podoba. Mocno przewyższa N97?

Mam pytania odnośnie tego modelu...

1. Pisze, że ekran nie jest multidotykowy - czyli bez rysika się nie obędzie czy można palcem się posługiwać?

2. O co chodzi, że telefon ma układ poziomy czy jakoś tak - trzymając go pionowo nie będę mógł z niego zbytnio korzystać (poruszać się po menu?)

Sam nie wiem co do tego telefonu - podobno jest bardzo duży i jest stworzony bardziej do internetu, a nie do rozmów jako komórka... Nie wiem czy to dobry wybór? Jak myślicie. Macie jeszcze jakieś propozycje podobne do N97 / N900 ?

Odnośnik do odpowiedzi

N900 działa w trybie poziomym tzn obraz wyświetlany jest tak że trzeba trzymać telefon poziomo. Paluchem można obsługiwać ale nie obsługuje gestów dwoma palcami. Przewaga nad N97 jest kolosalna mocniejszy Procek, więcej ramu, Akcelerator 3D Power VR SGX. Duży nie jest sprawia tylko takie wrażenie widziałem go na żywo i jest znacznie mniejszy.

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, ale z tego co czytałem nie posiada MMSów... Niby często z nich nie korzystam, ale czasem się przydają. Jak u niego z muzyką i zdjęciami / filmami - jak odtwarza filmy? I jak myślisz czy dla nastolatka to jest dobry telefon czy kasa w błoto? Szczerze to nie wiem czy tyle funkcji mi potrzeba, ale z drugiej strony w przyszłości mogą się przydać... I jeszcze jak z obsługą tego telefonu - łatwa?

Teraz mam naprawdę wielkie dylemat między N97 i N900... Inne telefony (innych marek itd.) nie wchodzą w grę (tzn. pod względem funkcjonalności itd.)?

Odnośnik do odpowiedzi

No mmsów nie obsługuje ale jakoś bym to zniósł. Do multimediów jak najbardziej możesz doinstalować kodeki do obsługi FLAC i bodajże nawet RMVB więc z filmami i muzyką radzi sobie wyśmienicie.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co chyba z tej N900 nic nie będzie. To raczej telefon typowo do neta, do biznesu... Ja potrzebuję czegoś innego właśnie typu N97... Naprawdę to N900 to raczej zbyt wielka "biznesówka" - może w przyszłości by była dla mnie dobra, ale teraz wątpie - napewno jej nie wykorzystam...

A jakieś inne komórki typu N97 - bardzo dużo słyszę, że nie warta swojej ceny i wogóle nie udana - więc jaka alternatywa jej?

Zastanawiam się jeszcze na SE C905 i Samsung i8510 INNOV8 (chociaż do tych samsungów nie mam przekonania zbytnio).

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem czy N900 jest do biznesu. N900 jest raczej multimedialnym telefonem, ale skoro nie chcesz. To w końcu twój wybór. N97 faktycznie nie jest zbyt udanym modelem ale nie jest aż tak źle. C905 się sypie więc nie warto. Inovo8 taka N95 z lepszym aparatem funkcjami jak najbardziej mi się podoba, wyglądem średnio.

Odnośnik do odpowiedzi

No kurcze kusi mnie na tego N900. Zrażają mnie jego gabaryty i te trzymanie ekranu poziomo, nie wysyłanie MMSów. Jednak telefon do internetu, do filmów i muzyki napewno będzie dobry... Jak natomiast tam z aparatem bo uzyskałem odp tylko o muzyce, filmach. Łatwo jest się przyzwyczaić do obsługi tego modelu? Mógłby ktoś się wypowiedzieć co ma i go jeszcze tak okiem codziennego użytkowania przybliżyć? Tylko, że właśnie N900 to taki tableto-fon i to mnie zraża ;/

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś alternatywy na N900 i ewe. N97 to bardzo proszę pisać.

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... No cóż decyduję się na przysżłościowy telefon a N900 takim jest raczej. Jedyny minus to gabaryty (ale jak mówisz da się to znieść) i ten poziomy ekran (nie da się tego zmienić?). Chyba nic nie będzie lepszego od tego modelu, prawda - do wakacji stanieje więc będzie chyba dobrą opcją.

Jeszcze proszę o opinie o N900 (bo chyba nic lepszego tu się nie wykombinuje, prawda)?

Na pewnym portalu internetowym przeczytałem, że ta N900 nie jest zbyt dobrym telefonem. System ma dobry jednak to taka "ciekawostka" tylko. N900 to faktycznie taki mocno zaawansowany palmtop i to chyba nie to czego szukam.

Może jakiegoś dobrego SE, albo Nokie byś zaproponował?

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra Nokia Hmmmmmm..... N900 jedyna jaka mi przychodzi do głowy. A i w trybie telefonu pracuje w pionie :P. Dobry SE Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm..... jedynie do głowy przychodzi mi X10 bo Satio itp. nie są zbyt udanymi modelami. Może coś ze stajni HTC??

Odnośnik do odpowiedzi

Po przeczytaniu testu Omnii bardzo mnie do siebie zachęciła. Porównywana ją często do N97, ale to Omnia lepsza chyba. I jak kupować to lepiej Omnie HD czy Omnie HD 2? Jak Omnia (HD / HD 2) ma się do SE Satio?

A co do X10 - może nie odrzucam, ale jak wyjdzie pewnie z 2k będzi ekosztować.

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że temacik się szybko rozwiną. Ja tylko ujawnie pewną wadę N97. Jeśli chce nią robić zdjęcia to odpuść. Przesłonka aparatu rysuje obiektyw! Mam nadzieję, że to poprawią.PZDR

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...