Skocz do zawartości

Ładowanie baterii bezpośrednio


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką proźbę bardziej natury elektronicznej. Jestem posiadaczem CECT K630 z zepsutym złączem co uniemożliwia ładowanie, a nie potrafię znaleźć do niego nowego gniazda. Dokładnie chodzi mi o to czy ktoś mi powie który z kabli to plus a który to minus. Kable czerwonmy i zielony mają szersze złącza( nie wiem jak to inaczej nazwać). Zamieszczam fotki, ale niestety w masakrycznej jakości.

PS na baterii mam zaznaczony plus i minus

Z góry dzięki za pomoc

post-7566-1267871382,65_thumb.jpg

post-7566-1267871410,08_thumb.jpg

post-7566-1267871470,26_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety obawiam się, że tak nie jest(mogę się mylić), bo do ładowania baterii jest potrzebny prąd stały tak jak do ładowania akumulatora w samochodzie. Boję się, że jeśli się pomylę to wysadzę baterię.

---edit---

Gadałem z osobą która w ten sposób ładowała telefon i jest istotne podłączenie plusa do plusa i minusa do minusa

PS. Dlaczego to ja na tym forum muszę czekać najdłużej na pomoc?

:D:) :) :P :P

Odnośnik do odpowiedzi

koleś wyluzuj jest sobota kto normalny siedzi na necie

ja też tak ładowałem podłączyłem na oślep 2 kable do baterii bezpośrednio i ładowało mi tek przez miesiąc

spróbuj czerwony +

zielony -

ale spróbuj na innej baterii bezużytecznej ale działającej i kompatybilnej z jakimś telefonem jak nie naładuje to znaczy że na odwrót

baterii na pewno nie rozsadzi najwyżej spuchnie ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Kable czerwony i zielony mają szersze złącza( nie wiem jak to inaczej nazwać).

Pomyliłem się w pierwszym poście to czerwony i czarny mają takie same styki. Jest jeszcze biały i zielony, ale one pewnie służą do przesyłania danych (ładowarka razem z kablem usb)

Dzięki wszystkim którzy pomogli-lecą plusy

Jeszcze tylko jedno pytanko: Co się stanie jeśli przeładuje baterię? Czy mogę w ten sposób zniszczyć baterię. Ile powinienem ładować baterię o pojemniści 1250 mAh ?

Wiem miało być jedno.

Edytowane przez Kamasek
Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...