Skocz do zawartości

Problem z 6131


CyziQ

Rekomendowane odpowiedzi

Elo mam problemy z podświetlaczem w noki 6131... Wyświetlacz normalnie pokazuje wszystko(pod światłem widać) lecz nie podświetla mi tego...

Jaki mógłby być problem?

Jak to mozna naprawić?

I ile by to kosztowało?

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej wodą utlenioną albo spirytusem 2%

przeczyść gniazdo na taśmę samą taśmę i okolice gniazda taśmy najlepiej całą płytę ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli już czyścić to czystym spirytusem inne wynalazki zostawiają osad i się nie nadają (no jeszcze woda demineralizowana). Ale stawiam na wyświetlacz, pewnie podświetlenie padło.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Zasadniczo musiałbyś rozebrać cały telefon i wrzucić tylko płytę bo w wyświetlaczu mogą być folie które się rozpuszczą od spirolu. Ale w każdym razie moim zdaniem to wina wyświetlacza nie płyty.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

nie przesadzaj wystarczy wacik albo nawet szmatka zamoczona w spirytusie ale 2% nie 98% chociaż kto wie może ten też by pomógł B)

Edytowane przez vel.Syntium
ort
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

nie przesadzaj wystarczy wacik albo nawet szmatka zamoczona w spirytusie ale 2% nie 98% chodziarz kto wie może ten też by pomógł B)

Właśnie ten pomoże. Spokojnie nic się nie stanie z resztą 2% to nie spirytus to woda z jego niewielkim dodatkiem a własnie chodzi o to aby wody było jak najmniej przy takim czyszczeniu :)

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

czekaj ale idiota ze mnie czemu od razu na to nie wpadłem :angry:

też tak miałem wejdź po omacku w ustawienia i w ustawieniach musisz poszperać te modele coś powinny mieć z tym związane ( w ustawieniach) chyba kontrast :huh:

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

czyli taśma w splocie 30 kabelków jeden się przetarł ( działający za podświetlanie) i dwa ekrany nie działają

ja kiedyś niechcący jeden czy dwa przerwałem i ekran raz na 30 sec. przygasał :mellow:

wymiana w serwisie 20 30 zł

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzieki za pomoc;) pare plusikow zarobiłeś:P jakby ktos mial jeszcze jakies pomysly to pisac;)

Dzisiaj odkrylem z kumpelem ze mam zaśniedziałe koncowki tasiemek (styki)... moze dlatego nie dzilała?

Odnośnik do odpowiedzi

Woda utleniona nie pomoże (a może nawet zaszkodzić). Jedyne co z domowych środków nadaje się do czyszczenia elektroniki to spirytus (rektyfikowany itp. byle nie salicylowy bo ten jest zanieczyszczony).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...