Skocz do zawartości

Sony Ericsson v640i (K630i)


Fagno

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam telefon SE v640i (jak kto owli K630i) i mam problem z jedną z moich kart SIM.

Przy użytkowaniu karty z Orange wszystko działa jak trzeba, jednak gdy tylko włożę kartę z Play FRESH otrzymuję po wpisaniu kodu PIN komunikat : "Włóż kartę SIM" po czym pojawia się czarny ekran i brak możliwości wyłączenia telefonu. Pomyślałem że może być to SimLock, jednak na stronie producenta widnieje następujący wpis :

Komunikat o błędzie Włóż kartę SIM

Brak kontaktu między telefonem a kartą SIM. Zalecane czynności:

Wyczyść styki karty SIM miękką szczoteczką, szmatką lub patyczkami higienicznymi zwilżonymi dowolnym bezzapachowym i bezbarwnym alkoholem.

Sprawdź, czy karta nie jest w jakikolwiek sposób uszkodzona lub zużyta.

Jeśli karta SIM jest uszkodzona lub po czyszczeniu nie działa prawidłowo, skontaktuj się z operatorem, aby uzyskać nową kartę SIM

oraz

Komunikat o błędzie Włóż właściwą kartę SIM

W Twoim telefonie prawdopodobnie została założona blokada umożliwiająca korzystanie tylko z kart SIM określonego operatora. Ta sytuacja jest typowa, jeśli telefon zakupiono od operatora. Telefony z blokadą karty SIM można odblokować. Więcej informacji udziela operator.

U mnie wystepuje ten pierwszy, więc raczej nie jest to SimLock. Karta jest sprawna (testowałem na innym telefonie), czytnik również (karta orange działa bez zarzutu). Czy wiecie co może być powodem problemów ?

Odnośnik do odpowiedzi

Wgranie softu przez oficjalne narzędzia Sony Ericsson (updater i opcja "naprawa telefonu") zawodzą, a programy o których mowa na różnych forach owszem, można znaleźć, ale... niejednokrotnie z trojanami (osobiście sprawdziłem). Stąd też prosiłbym uprzejmie o dokładniejsze wskazówki co, gdzie i jak :)

Odnośnik do odpowiedzi

Pobierz program aerix http://rapidshare.com/files/317957985/aerix_with_boot_R6A019.zip i spróbuj jeszcze raz ściągnąć locka. Wybierz z listy V640 kliknij Unlock i podłącz wyłączony telefon z wyjęta kartą pamięci i SIM, trzymając wciśnięte 2 i 5 (Użytkownik: ebay123unlock Hasło: unlock123).

Jeśli nie pomoże daj znać spróbujemy innego sposobu.

Odnośnik do odpowiedzi

Pobierz Ultimate unlocker v 5.04 http://www.ultimateunlockerserver.com/downloads/UltimateUnlocker_v5.04-installer.rar i zainstaluj.

Gdy go pobierzesz zrób tak jak wcześniej z Aerixem i gdy ci połączy i wyświetli Phone restarts... odłącz telefon od kabla i zamnknij program nic nie rób z telefonem, uruchom Ultimate unlckera wybierz model i ustaw opcje:

W polu SecurityZone operation:

-Direct unlock (+ Sec.zone rebuild)

Zaznacz ptaszkiem:

-Repair EROM/SEMCBOOT

I Set certificate to:

-RED

Po czym podłącz telefon z wciśniętym 2 i 5 (program sam go wykryje). Gdy program zakończy operacje sprawdź czy problem dalej występuje.

Odnośnik do odpowiedzi

20962585.jpg

edit : certyfikat był na red, źle widać na screenie ;) samo przestawia

edit2: dopiero teraz zrozumiałem posta - zrobiłem jak kazałes i program przeszedł wszystkie operacje :)

error występuje nadal

Niestety, problem nie ustąpił.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...