Skocz do zawartości

Czy u700 da się jeszcze uratować?!


brylllant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu mam problem z moim U700. Zastanawiam sie nad tym czy go naprawic czy go moze sprzedac na czesci,moze komus sie przyda.

Pierwszy minusem jest to ze trzeba wymienic mikrofon, niestety cala plytke bo mikrofon urwal sie w polowe tasmy. Powiedzmy ze koszt wymiany 15zł.

Drugim minusem jest niedzialajacy glosnik. Wydaje mi sie ze to przez tasme Flex.Lecz moze to wina samego glosnika. Aparat bez problemu dziala, lecz moze uszkodzila sie w ktoryms miejscu tasma. Sadze ze kupno nowej tasmy to koszt około 25zł.

Ostatnim minusem jest wyswietlacz. Ktoregos dnia zamknalem klapke, ale dalej swiecily przyciski na panelu, otworzylem z powrotem telefon, ale na wyswietlaczu nic sie nie pojawilo, powoli zamykalem telefon i odziwo w polowie zamykania zalapal.. Otworzylem jeszcze raz poklikalem troche przyciskami i pojawila mi sie tapeta ;]. Sadze ze do wymiany jest tasma czego nie jestem pewien. Podrobka z 15zł a oryginal z 40zł.

Nie znam sie zbyt dobrze na telefonach, ale wydaje mi sie ze to sa przyczyny nie dzialajacego telefonu. I teraz moje pytania brzmia.

Czy ktos moze mi pomoc okreslic czy to jest wina wyzej wymienionych czesci.? A moze pomylilem sie i jednak sa to inne czesci.Ale co do mikrofonu jestem pewien ze to jest na 100% wymiana plytki.

I czy oplaca sie robic wymiane czy jednak sprzedac/oddac na czesci.

Poza tymi wadami telefon bez problemu dziala, wibruje, robi zdjecia, mp3 tez dzialalo do momentu zepsucia sie glosnika, slot na karty rowniez dziala. Wszystko ok procz tych trzech minusow.

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatni minus to na 99% taśma. Skoro wyświetlacz działa tylko traci obraz przy przesuwaniu to będzie to. Głośnik to także może być wina wspomnianej wcześniej taśmy która łączy "przód z tyłem" odpal muzykę i powoli przesuwaj telefon może w którymś momencie zaskoczy. co do mikrofonu nie wiem nie widziałem jak się urwał więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do odpowiedzi

Glosnik to raczej wina tej tasmy Flex, wiec pewnie i ja trzeba wymienic. Tasma LCD tez do wymiany...(czy jezeli juz chcialbym wymienic, to kupic oryginalna czy jakas tania podrobke.?) i jeszcze mikrofon.

Czy to mi sie kalkuluje.? Czy lepiej dac sobie spokoj i oddac na allegro.?

Patrzac po allegro to jednak mnie to troszke by wynioslo, bo musze doliczyc do czesci koszt wysylki.. Czy warto to robic.? Czy moze tak jak napisalem, oddac za grosze i kupic cos innego.?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...