Skocz do zawartości

Telefon do SMSów


Rekomendowane odpowiedzi

Na telefonach kompletnie się nie znam i swój mam ledwie od roku dlatego proszę o pomoc w wyborze modelu. Stary (Nokia 7250i) się zepsuł a potrzebuje nowego.

Chciałbym aby:

- Zapamiętywał tyle SMSów na ile mu starczy pamięci. Choćby i 10 000. Ta Nokia, którą posiadam, zapamiętuje jedynie niecałą setkę przysyłanych SMSów i około trzydziestu wysyłanych mimo, że ma jeszcze 4MB wolnego miejsca. To bez sensu.

- Łączył się z PC przez kabel USB tak, abym mógł zarchiwizować sobie SMSy na dysku. Ostatecznie może być też Bluetooth lub IrDA choć wolę kabelek.

- Umożliwiał wybór kodowania polskich znaków bo gdy koresponduję z moją ulubioną kobietą używając tej Noki 7250i, to w miejsce polskich znaków pojawiają się dziwadła.

- Umożliwiał blokowanie numerów, z których nie chcę otrzymywać telefonów i SMSów.

- Miał zegar, budzik i kalendarz.

- Był tani (max 150 zł).

Nie interesują mnie żadne bajery typu radio, aparat, MP3, gry i inne fiu bździu. Telefon może mieć nawet czarno biały wyświetlacz byle tylko miał cechy, o których wspomniałem. Byłoby też dobrze, gdyby był nie do zdarcia i był mały. Marka jest mi obojętna. Byłoby ekstra, gdyby miał klawiaturę QWERTY ale podejrzewam, że nie ma tak tanich telefonów z taką klawiaturą.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

hmm...lg b2050, lg gb102, blackberry 8700g, blackberry 8800, sonyericsson r300, benq-siemens el71 (wiem ze ma nieprzychylne opinie, ale sam go mialem 2 lata temu i byl swietny do smsow, sluchania muzyki, jak i robienia zdjec)

teraz sobie wybierz jakiegos, ja jestem najbardziej za lg b2050 i benq-siemensem

Odnośnik do odpowiedzi

benq-siemens już dawno wycofał się z telefonii komórkowej więc raczej nie polecam tej firmy. Natomiast co do zapamiętywania smsów to proponowałbym model z kartą pamięci tak aby możliwe było zapamiętanie jak największej ilości wiadomości. Skupiłbym się na nokii lub samsungu,może d900i??.

Nie wiem czy będzie za 150zł,popatrzę i napisze.

Odnośnik do odpowiedzi

To tak z zapamiętywaniem np. 10 000 SMS-ów może być problem bo telefony się po prostu kładą przy takiej ilości (nowe Nokie zapamiętują do oporu ale powyżej 3-4tys. w zasadzie nie dają się włączyć) a blokowanie połączeń i SMS-ów z listy znajdziesz przede wszystkim w Samsungach. Co ja mogę ci polecić w tej cenie np. K550 ma praktycznie wszystko (SMS zapamiętuje do oporu ale jak pisałem wcześniej lepiej co jakiś czas zarchiwizować) poza blokowaniem połączeń i SMS z wybranych numerów (da radę to zrobić softy SE można modyfikować w domu między innymi przez dogrywanie patchy i jest patch który zamienia opcję white list na black list (po dodaniu na black list połączenia będą automatycznie odrzucane)).

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich na forum :) Mam podobny problem jak autor tego watku. Tez chce kupic prosty telefon do dzwonienia i smsow, i zeby mial dosc duza pojemnosc sms. W moim przypadku wystarczyloby np. 500 smsow - to juz by bylo dobrze. Oczywiscie gdyby bylo wiecej to super. Ale MUSI to byc Nokia. Gdyby sie dalo przeslac te smsy przez kabelek do kompa to juz by byla pelnia szczescia. Nie znam sie w ogole na telefonach, stary mi padl i chce kupic jakis prosty, tani telefon. Doradzicie mi jakas Nokie? :)

Odnośnik do odpowiedzi

tani telefon ale w jakiej cenie? Ja moge zaproponować Ci nokię 5130 xm:) Nowa kosztuje około 340 zł, z używanymi nie wiem jak jest 500 sms spokojnie się zmieści oraz jest możliwość przesłania wiadomości na komputer, moge doradzić Ci też nokię 6300 nawet bardziej powinna Ci się spodobać ponieważ bateria trzyma w niej do 5-6 dni, jeszcze pytanie czy zależy Ci na dobrej baterii?

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz. Te Nokie, ktore podales jednak sa dla mnie troche za drogie. Nie dam 3 stow za mozliwosc wysylania smsow. Niekoniecznie musi sie dac przesylac smsy na kompa przez kabel, ale te 500 smsow musi sie miescic. Bateria tez nie musi trzymac przez tydzien. Szukam dalej :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...