Skocz do zawartości

Lg Gt505 Pomoc


adamzeroo

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam spory problem wyjątkowo irytujący . W wakacje bedąc we francji stałem się posiadaczm telefonu lg gt505 niska cena w stosunku do możliwości ( zapłaciłem niewiele ponad 400 zl) skusiła meni do kupna, od razu mówię że nie wiedziałem o tym telefonie nic. Telefon był z sieci orange. Wróciwszy do polski chiałem ściągnąć z niego simlocka ponieważ sam jestem w play fresh po wieeeelu próbach w końcu udało się w pewnym serwisie w kielcach za ok 80 zł. Dostałem telefon nie dawno spowrotem i wszystko działa , pięknie cacy ale myślałem ze ze zdjęciem simlocka wiąże się również ze zmianą softu niestety nie . Otóżteraz pojawia się problem . W LG gt 505 z sieci orange jak zauważyłem mamy kilak preinstalowanych aplikacji jak "ligue player" orange TV mapy orange i orange world w zastępstwie aplikacji które domyślnie znajdują sie w tym lg np naviexpert etc. Orangowskie aplikacjie nie działają na moim telefonie w sieci play i w polsce , jak dowiedziłąme się również na zagranicznych forach problem z orange i tym telefonem ma wielu urzytkowników. Orange np zablokowało dostęp do Wi-fi (sic!) jak nie trudno się domyślić trafia mnei szlag kiedy spojrze na telefon za bądź co bądź prawie 500 zł z wieloma przydatnymi funkcjami zablokowanymi przez jakichś kretynów. Otóż na angielskim forum ( tu http://www.avforums.com/forums/lg-mobile-phone-discussions/1053600-lg-gt505-how-i-get-browser-use-wi-fi-8.html ) napisane jest że jedynym ratunkiem na taki stan rzeczy jest "flashowanie" telefonu nie jestem pewien ale myśle że oznacza to zmiane softa tak? i krok po kroku ( niby ) jest to przedstawione . Mam teraz takie pytanie czy ktoś udzieliłby mi jakichś instrukcji po polsku apropo tego zagadnienia? Może ktoś jest posiadaczem lg gt505 i pomoże mi z moim problemem ? Zaznaczam że jestem laikiem w sprawach gsm a chce się pozbyć orangowego softa i zmienić go na normalny czyt.oryginalny . ( podaje link do jakiegos tutorialu z wywyższego forum

Originally Posted by mn283  
Caution! This operation is highly risky and will make you lose the guarantee!
Neither me nor Forum Mobiles could be held for persons in charge of the possible damage on your telephone!

This is simons work, but heres a babelfish translation of it, with working link !

So after that, you always want flasher, follow my small guide:

Download Méga Pack GT505 which contains very for flasher your telephone: http://upload.legtux.org/?id=77926378
Decompress the contents, go in “Software 1”, launch the fitter by seizing the provided key. (An error message will appear at end, made OK)
Copy the software being in “Software 2” in the C:\Download file then apply to the register the key C:\Download\LGDP2 _CS.reg
Carry out script being in “Drivers USB \ installme.bat”
Extinguish your telephone, insert the Volume key + (without the icon dumb man) and, while keeping it inserted, connect cable USB. Slacken the key at the end of 3 seconds.
Your computer will install the drivers, if it does not find them, give him the file “Drivers USB”.
Your telephone leaves in mode charges, let charge it…
Launch achievable LGDP2_V35_UMTS.exe then click on OK
In the window which appears, notch only box COM1 then select the DLL being in “DLL \ GT500_090601_MP.dll”
Click on “Run Download Configuration” then select line COM1.
Disconnect the cable, then remade the Volume operation + connection of the cable. Quickly click on the button “SET”. A number should appear in “UsbAddr”. Start again the operation if that does not function.
Your telephone leaves in mode charges, let charge it…
In LGE Image, click on “Add” and select all the visible files of the file “Firmware_V10B”
Made in the same way for LGE GDFS
Click several times on OK in order to close all the windows
Click on “Start” in top on the left
Disconnect the telephone, then remade the Volume operation + connection of the cable.
The flashage does not start all alone, you do not have any more but to wait!

And here, do not hesitate to ask for more details!




Here for you: http://www.megaupload.com/?d=2WLLVPH8

Pomóżcie ! i powiedzcie jakie mogą być konsekwencje jeżeli zrobie coś źle etc . dziękuje z góry

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Co znaczy rozwiązanie?? Na dobrą sprawę on sam sobie problem rozwiązał. Podał linki do tutoriala co i jak kwestia tylko tego czy jesteś tak odważny by spróbować i wziąć na siebie ew. koszty w przypadku gdy uwalisz soft (jeśli będziesz się stosował do instrukcji nie powinno się to zdarzyć).

W odpowiedzi do poprzedniego posta czyli autora tematu (choć już tu pewnie nie zagląda) to:

1. Flashowanie to inaczej zmiana softu.

2.Konsekwencje hmm... ew. uśmiercenie softu telefonu czyli w konsekwencji ponowny flash ale zazwyczaj już pod boxem w serwisie i to chyba tyle no możesz jeszcze stłuc ekran (będą ci drżały ręce i nieopatrznie upuścisz telefon), zalać telefon (ponownie drżące ręce + kubek herbaty zabójcza mieszanka dla elektroniki) i to chyba tyle :D .

Jeśli chodzi o pomoc to w tym temacie nie zgłaszajcie się do mnie nie robiłem softu w LG więc nie chcę pomagać bo opierałbym się na tym samym tutku co wy a to bez sensu :P

Odnośnik do odpowiedzi

Mi głównie chodzi o tpo czy naprwde w tych telefonach jest coś takiego jak blokada aplikacji pzrez orange nigdy nie spotkałem sie z czymś takim i czy to mozliwe a moze tylk odlatego ze tel jest z francji? mam ten tel i chciał by mściagnąc simlocka ale teraz to niwiem czy jest sens?

Odnośnik do odpowiedzi

Orange ma własny soft do telefonów więc nie które aplikacje mogą byś zastapione przez np. "ligue player" orange TV mapy orange i orange world o których wspominał autor. A to czy ściągniesz simlocka czy nie jest bez znaczenia ważny jest soft do czego zachęcam oryginalny producenta będzie pracował lepiej niż ten z dodatkami Orange (jest kilka telefonów w których jest inaczej ale to wyjątki).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...