Skocz do zawartości

Pokrowiec na slidera (konkretnie Samsunga U900)


Orlison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zakupić jakiś pokrowiec na slidera (Samsunga Soula), tylko nie wiem jaki, a w ciemno nie chcem kupywać.

(Jeżli ktoś napiszę, że się nie opłaca, to proszę darować tego typu komentarze. Jestem bardzo pedantyczny.)

Wyznaczam tekst kolorami, żeby było widać wyraźniej.

No więc tak. Zauważyłem na Allegro przede wszystkim trzy interesujące mnie typy pokrowców.

1. Pokrowiec silikonowy.

Są najtańsze. No więc zakupiłem go. Charakterystyczną cechą jest to, że jest giętki (ale na plastikowe szyny trzeba już uważać, żeby nie połamać). No i to na tyle z zaletami.

Przeszkadza mi w nim to, że jest gruby, trochę niedopasowany oraz lewa szyna ciasno chodzi, co powoduje, że pokrowiec przy zamykaniu ześlizguje się (nie wiem, może akurat mój egzemplarz ma taką wadę).

2. Pokrowiec crystal case gumowy (rdzeń plastikowy, pokryty gumą).

Jest nieco droższy od silikonowego.

Myślę, że zaletą tego pokrowca jest wytrzymałość (sztywny z powłoką gumową).

Wadą tego produktu jest chyba to, że jest grubszy od silikonowego (no w końcu jest zbudowany z dwóch struktur).

3. Pokrowiec crystal case (plastikowy).

Jest w tej samej kategorii cenowej co ten gumowany.

Sądze, że są twarde. Jako jedyne są przeźroczyste, więc widać całą komórkę.

Zastanawia mnie natomiast to, czy nie będzie się łamać, rysować komórki w miejscach zaczepu pokrowca oraz, czy gdy naleci do niego brud, nie porysuje mi komórki.

W pierwszym przypadku opinię kierowałem doświadczeniem. Obie pozostałe to moje przypuszczenia.

Proszę Was, aby ktokolwiek mający doczynienia z sliderami i tego typu pokrowcami wypowiedział się na ten temat.

Mam nadzieję, że nie zdublowałem tego typu tematu. Jeżeli tak, to proszę odrazu go nie usuwać (w końcu namęczyłem się trochę, aby tak napisać) i dać link skierowujący.

Dziękuję.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...

Pokrowce silikonowe w sliderach kiepsko się sprawdzają. Z crystal case'ami też mam nienajlepsze doświadczenia. Nie zawsze szukanie taniego i jak najcieńszego pokrowca jest dobrym rozwiązaniem. Ja zaufałem produktom firmy Krusell i jak na razie się nie zawiodłem. Do U900 masz np. coś takiego: http://www.krusell.pl/product_info.php/products_id/159

pozdrawiam

4man

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...