Skocz do zawartości

Htc Wizard Problem Z ładowaniem


mshm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym uzyskac pewne wskazowki dotyczace powyzszego tematu.

Otoz: posiadam HTC Wizard (SPV M3000, Qtek 9100) od roku.

Ostatnimi czasy (moze 2 tygodnie temu) bateria "wybuchla" (spuchla, jak to mowili 'znawcy' w serwisach komorkowych). Z telefonem nic sie nie stalo, funkcjonowal normalnie.

Kupilem nowa, ktora posiada 1050mAh (starsza miala 1250mAh, jednak nie o to tutaj chodzi).

Pomijam kwestie formatowania baterii lio-on...

Posiadam ladowarke Delta Electronics o parametrach: input 100-240V ~ 0.2A 50-60Hz, output 5V=1A LPS.

Przejdzmy do rzeczy: kupujac nowa baterie, chcialem, aby calkowicie sie rozladowala, aby potem moc ja naladowac do konca (nie mowie o formatowaniu, poniewaz baterii lio-on i li-pol sie nie formuuje).

Podlaczam ladowarke sieciowa do kontaktu razem z telefonem, dioda miga na pomaranczowo.

Nie moge jej uruchomic, gdy nie jest pod napieciem, a gdy sie znajduje - wlacza sie moze na moment (gdy to robie), pokazuje sie ekran bootowania, swieci [nie mruga!] pomaranczowa dioda, nastepnie ekran ciemnieje i zanika, a wraz z nim - pojawia sie czerwona dioda, gasnie calkowicie i mruga pomaranczowa...

Jest tak caly czas, odkad staram sie ja naladowac od 2 dni.

Moje pytanie jest takie: czy ladowarka spelnia wymogi dotyczace wydajnosci? Czy moze jest to wina nowej baterii?

Jestem pewien, ze telefon dziala normalnie (chcac rozladowac nowa baterie telefon byl uruchoimony i dzialal poprawnie, nawet na innych naladowanych bateriach), nie jestem jednak pewien co do napiecia jakie daje ladowarka.

Probowalem takze przez USB, ale bez skutku.

Prosilbym o pomoc, poniewaz niejednokrotnie spotkalem sie z owym problemem u moich znajomych/obcych osob i ostatecznie nie mam pojecia, jak to naprawic.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i wyjasnienia.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...