Skocz do zawartości

Gsm/umts Roaming


qcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy może ktoś z Was wie na jakiej zasadzie telefon po włączeniu loguje się do sieci właściwego operatora (GSM/UMTS).

Dokładniej rzecz ujmując chodzi mi, o to w jaki sposób wyszukiwany jest właściwy kanał, czy:

- telefon kontaktuje się z siecią, której IMSI ma zapisane na karcie (MCC i MNC)?

- może na karcie SIM/USIM są zapisane numery kanałów, które odpytuje?

I jak jest wyszukiwana sieć, gdy telefon jest poza zasięgiem sieci macierzystej - roaming międzynarodowy/MVNO. Na jakiej zasadzie telefon przełącza się pomiędzy siecią roamingową a macierzystą (skąd wie że może już wrócić do sieci macierzystej?)?

Może ktoś z was zna odpowiedź lub mógłby mi wskazać jakieś źródło informacji.

Ja zaczynam szukać w google:)

Pozdrawiam,

qcu

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
czy nadejdzie kiedy� taki moment, şe operatorzy "wy��cz�" zasi�g GSM po tym jak ca�y kraj b�dzie obejmowa�a sie� 3G czy oba zakresy b�d� nadal dzia�a�y równocze�nie ?

Pozdrawiam

Reklamę wyje***ę w pizdu nie zamierzam reklamować twoich produktów. Co ja tam miałem napisać dajesz permanentne offtopy reklamujesz jakieś g***o dodaję ci procenty widzę że zamierzasz złapać 100.

A teraz odpowiem na twoje pytanie otóż zapewne nie UMTS (3G czyli pasmo 2100MHz) służy jak narazie do przesyłania pakietów danych (i raczej się to nie zmieni) a nie rozmów i wiadomości więc operatorzy nie wyłączą pasma GSM.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...