Skocz do zawartości

Play Fresh


Rajen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad przejsciem do Play Fresh z sieci MobilKing.

Czytalem regulamin ze strony:

http://web.playmobile.pl/resources/pdf/Reg..._Play_Fresh.pdf

i mam kilka pytan. Po pierwsze co mam zrobic aby przeniesc swoj numer z mobilkinga do play? Mozna to tylko zrobic osobiscie w salonie(zapewne tylko w salonie bo trzeba dac swoj podpis) czy mozna jakos przez internet? Wiem ze to bedzie mnie kosztowalo okolo 50zl, ale czytalem ze play zwraca 60 zl( po 20 zl co 3 miesiace - jest to pewne ze mi zwróca?).

Zalozmy ze kupie starter za 9zl i doladuje konto za 5 zl aby miec waznosc polaczen wychodzacych przez rok.

Wybiore sobie pakiet 10zl i rozumiem ze co trzy miesiace bede otrzymywal 10 zl na konto tak?

Jak juz zloze wniosek w mobilking o przeniesienie numeru to musze nabyc jakis specjalny starter czy wystarczy tylko taki za 9zl z np zabki? Bede musial isc do salonu play i ich o tym informowac ze przenioslem numer?

Edit: Co sie dzieje z kwotą po przeniesieniu numeru, którą mam obecnie na koncie w mobilking?

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm po pierwsze:

http://przejdzdoplay.pl/

Z tego co sie orientuje to tak:

Zadzwonic i poinformowac Mobilking o tym że chcesz przeniesc numer do innego operatora.

Kupic starter Play za 30zł (nie jestem pewny na 100% że trzeba za 30zł)

Tak,Play zwraca tak jakby te koszty... Wszystko w swoim czasie- będziesz dostawał bonusy

Kwota która masz u obecnego operatora raczej przepada.

To wszystko co narazie mniej wiecej wiem na ten temat, a powiem ze jestem w podobnej sytuacji bo tez przymierzam sie przeniesc nr do Play,ale czekam na finał z tym co bedzie sie działo z Mobilkingiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Informowales juz MobilKing ze chcesz zmienic siec i przeniesc numer?( moglbys podac mi numer na jaki trzeba dzwonic w tej sprawie? - z gory dzieki)

Czytalem w sieci ze jedna osoba juz szesc dni probouje sie dodzwonic do MobilKing'a i nie odpowiadają a Play juz 50 zl pobrał...

Odnośnik do odpowiedzi

Ogolnieja jeszcze nigdzienie dzwoniłem,tylko mniej-więcej sie dowiaduje co i jak.Poprostu mam taką cichą nadzieje ze Mobilking bedzie dalej trwał :) i zejdzie do tych 29groszy...

Kontakt z Mobilking

to 022)2 999 222 lub poprostu BOK 1234 .

Na maila odpowiedzieli mi na drugi dzień więc też możesz spróbować :)

[email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

procedura jest taka

9 kwietnia

złozyłem w salonie Play wniosek o przeniesienie numeru

10 kwietnia

godzina 08-00 dostaje sms ze swojej sieci ze rozpoczęto procedure przeniesienia numeru

godzina 11-00 dostaje sms ze procedura przeniesienia numeru została zakonczona i ze karta bedzie aktywna do konca dnia 15-04-2009

11 kwietnia

telefon z BOK Play ze moge w salonie w którym składałem wniosek odebrać karte

15 kwietnia

odbieram karte fresh play 30 zł do tego dostaje 20 zł* 3 miesiace i do wyboru przez 3 miesiace:

- 40 min do wszystkich sieci

- 60 min do play i na stacjonarne

- 10 zł co miesiac

aktualnie czekam az mój operator wyłaczy mi numer i można działać na play

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 weeks later...

Od wczoraj jestem w sieci PLay i jedno co mnie zaskoczylo to po wpisaniu kodu "*101#" otrzymuje taka wiadomosc:

"Pozostalo Ci 29,66zl do wykorzystanie do 2009-06-12 23:59:59. Dodatkowo w ramach srodkow promocyjnych masz 29,70zl do wykorzystania do 2009-05-31 23:59:59."

Jestem tym zaskoczony, bo nic nie slyszalem o takiej promocji, tez tak macie?

Nastepne pytanie, czytalem o promocji ze jak ktos do nas zadzwoni przez 2min, to otrzymujemy za darmo 1 min. To dziala dopiero jak ktos bedzie z nami rozmawial co najmniej 2 minuty, czy to sie łączy? np 40sek + 30 sek + 50 sek?

Jako dodatkową darmową usluge wybralem sobie 10zl x 3. Kiedy dostane te pierwsze 10 zl?

I kiedy dostane pierwsze 20 zl( 3 x 20zl) za to ze placilem kase za przeniesienie numeru?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do odpowiedzi

to wyglada tak: przenosiłeś numer (przynajmniej tak jest w moim przypadku)

"Pozostalo Ci 29,66zl do wykorzystanie do 2009-06-12 23:59:59. Dodatkowo w ramach srodkow promocyjnych masz 29,70zl do wykorzystania do 2009-05-31 23:59:59."
29,66 to stan konta ważny rok a 29,70 to złotówki jakie dostałeś od play za przeniesie numeru 20złotych + 10złotych ( oba przez 3 miesiace i one sie sumują) i masz odpowiedz na swoje pytanie

a co do promocyjnych minut które dostajesz w zamian ze ktoś do ciebie dzwoni spoza play to rozmowa musi trwac conajmniej 2 min zebyś dostał 1 min i nie ma czegoś takiego jak sumowanie krótszych rozmów na zasadzie 40 sek + 20 sek + 1 min itd.

pozdrawiam witek

Odnośnik do odpowiedzi

to teraz widac ze ta oferta z przeniesieniem numeru nie jest az taka swietna, bo w kilkanascie dni to wybaczcie ale akurat ja nie wydzwonie 30zl...

powinni dac chociaz miesiac.

z tym 3 x 20zl za przeniesienie numeru nie bylo tak ze co trzy miesiace sie dostaje? źle kojarzę?

Odnośnik do odpowiedzi

tu masz dokładnie to opisane opis przeniesienia numeru

to teraz widac ze ta oferta z przeniesieniem numeru nie jest az taka swietna, bo w kilkanascie dni to wybaczcie ale akurat ja nie wydzwonie 30zl...

powinni dac chociaz miesiac.

i daja ci miesiac, tylko jak przeniosłeś numer w połowie miesiaca to do kogo masz pretensje ze masz kilkanascie dni na wygadanie?

30 zł jeśli wykorzystasz na same tozmowy to tylko troszke ponad 103 min. to samo miałem w pierwszym miesiacu. na drugi miesiąc przeszło mi tyle ze miałem łacznie do wygadania ponad 2,5 h ( od 1 do 31 maja)

na dzien dzisiejszy zostało mi z tych minut promocyjnych jeszcze ciut ponad 18,00 złotych to bedzie niecałe 5 min na dzien do konca miesiaca.

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
to samo miałem w pierwszym miesiacu. na drugi miesiąc przeszło mi tyle ze miałem łacznie do wygadania ponad 2,5 h ( od 1 do 31 maja)

na dzien dzisiejszy zostało mi z tych minut promocyjnych jeszcze ciut ponad 18,00 złotych to bedzie niecałe 5 min na dzien do konca miesiaca.

pozdrawiam

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale reszta pieniędzy z tych 30 zl, które otrzymałeś we kwietniu przeszły Ci na maj?

Odnośnik do odpowiedzi

15 kwietnia mi aktywowali simke, 16 w nocy dostałem 20 zł + 40 min do wszystkich. minuty + czesc kwoty z 20 złotych wygadałem jeszcze w kwietniu tak ze na 31 kwietnia zostało mi coś ponad 18 złotych z tych 20 co daja za przeniesienie numeru. kiedy rano 1 maja sprawdziłem stan konta to miałem 40 min do wszystkich + 38 zł z groszami ( 20 + 18) , czyli mi to 18złotych przeszło na nastepny miesiac, a przyznam sie ze liczyłem sie z tym ze mi przepadnie

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo Ci dziękuję witek67 za pomoc:)

Jutro postaram się przejść do Play'a i zapytać dla pewności.

Słuchaj czy 1 minutę otrzymujesz gratis za 2 minuty przychodzące ? czytałem coś na stronce play'a, ze trzeba tą usługę aktywować za 3 zl, a kumpel znowu mi mówił ze on tak ma bez aktywacji, chociaż on jest w play'u od dawna i być może kiedyś nie trzeba było tego robić.

Jeszcze miałbym do Ciebie prośbę, abyś napisał mi swój stan konta na dzień 1-go lub lepiej 2-go czerwca.

Odnośnik do odpowiedzi

aktywacja usługi "1 minuta za 2 przychodzące" kosztuje jednorazowo 3 złote, tak jak pisałem wczesniej

co do promocyjnych minut które dostajesz w zamian ze ktoś do ciebie dzwoni spoza play to rozmowa musi trwac conajmniej 2 min zebyś dostał 1 min i nie ma czegoś takiego jak sumowanie krótszych rozmów na zasadzie 40 sek + 20 sek + 1 min itd.
osobiscie aktywowałem to zaraz po aktywacji karty, i nie wiem czy to nie był bład. bo kasa czy minuty są sciagane w nastepującej kolejnosci :

1, minuty za to co dzwonia do ciebie

2, wybrane 40 min do wszystkich albo jak u ciebie te 10 zł

3, potem 20 zł za przeniesienie numeru

4, na koncu twoje doładowanie wazne rok

reasumując jak bedziesz miał duzo długich rozmów przychodzacych to mozesz nie wykorzystać pozostałych złotówek na rozmowy i bedzie ci sie to kumulowało tylko mysle ze po 3 miesiącu poprostu przepadnie , napewno warto aktywowac w połowie 3 miesiąca

ok napisze Ci stan konta na 31 maja i na 1 czerwca przy czym u mnie czerwiec to bedzie ostatni miesiąc promocji, potem tylko kasa z doładowań albo pakietów. a tak na marginesie to jak masz juz numer w play to załóż sobie konto na http://web.playmobile.pl/pl/moj-play/index.html naprawde warto

Odnośnik do odpowiedzi

Bylem dzisiaj w Play'u i powiedziano mi ze 10 zl, ktore otrzymuje jako gratis( u Ciebie te 40 min) sa do wykorzystanie w ciagu miesiaca a potem przepadają jesli nie zostaną one wykorzystane. Jak dzwonisz lub sms-ujesz to wlasnie najpierw z tych srodkow jest zabierana kasa.

Jezeli chodzi o kase, ktorą otrzymujemy za przeniesienie numeru(3x20zl) to ona nigdy nie przepada i jest wykorzystywana dopiero po wykorzystaniu gratisu od Play'a( 10zl u mnie lub 40 min u Ciebie)

DOpiero po wykorzystaniu tych pieniedzy(3 x 10zl i 3 x20zl) wykorzystywane beda pieniadze ze startera lub doladowan.

Jak bede mial wiecej czasu to zobacze jakie sa plusy zalozenia sobie konta na http://web.playmobile.pl/pl/moj-play/index.html i byc moze zaloze to konto:)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

witam znowu, Rajen tak jak obiecałem podaje stan konta na 31 maja

Konto 31,88 PLN

Premia 1,35 PLN

Promocyjne SMS-y 0 szt.

Minuty do wszystkich sieci 0:00 min.

Promocyjne minuty 01:00 min.

i na 01 czerwca
Konto 31,88 PLN

Premia 21,35 PLN

Promocyjne SMS-y 0 szt.

Minuty do wszystkich sieci 40:00 min.

Promocyjne minuty 01:00 min.

chyba nie trzeba komentować :D

ciekawi mnie jak to u ciebie wyglada

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki witek, że odpisałeś:)

U mnie wygląda to następująco:

stan z dnia 31.05.09:

konto: 31.00 zl (26zl +5 zl za zdrapkę)

premia: 20,37zl

stan na dzień dzisiejszy:

konto: 31.00zl

premia: 50,37zl :)

Nawet nie straciłem tych 37 gr, które wg Pani z Play powinienem stracić, ponieważ te 37gr zawiera się w tym gratisie od Play'a, czyli u mnie 10zl (u Ciebie 40 min).

Wczoraj również doładowałem sobie konto, zdrapką za 5 zl i mam do wykorzystania do dn. 5.06.09, 500 sms:)

Jak narazie jestem zadowolony z Play'a i wczoraj nawet zdążyłem założyć sobie konto na http://web.playmobile.pl/pl/moj-play/index.html

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...