Skocz do zawartości

Użytkownik Niedostępny Mimo Włączonego Telefonu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie które albo potwierdzi moje przypuszczenia o wadliwym działaniu sieci komórkowej (ERA) albo potwierdzi że mój telefon szwankuje.

W ciągu ostatnich kilku tygodni około trzy połączenia z moim telefonem nie powiodły się dzwoniącym do mnie. Podobno przez jakieś 5-20min (za każdym razem inaczej) automat tłumaczył że jestem poza zasięgiem. Od razu dodam że telefon był na pewno włączony i na pewno miał pełny zasięg. Po prostu leżał na szafce cały czas a po chwili zaczęły do mnie przychodzić smsy że ktoś próbował ale się nie dodzwonił do mnie. Na serwis nie chciałem od razu z tym iść bo znając ludzi tam pracujących wymieniliby mi sprawną antenę na równie sprawną. Ostatnio jednak po rozmowie ze znajomymi, oni również stwierdzili że zdarzyły im się takie sytuację gdy dzwonili do użytkowników ERY którzy niby byli poza zasięgiem ale po 15min jednak się dodzwonili i osoba odbierająca telefon mówiła że jest w strefie pełnego zasięgu a telefon nie był wyłączany. Identyczne sytuacje jak u mnie. Łącznie z smsami potwierdzającymi że użytkownik jest już dostępny jak i z tymi informującymi o próbie połączenia Twój telefon. Mam takie dwie potwierdzone sytuacje od innych.

Czy komuś z forum zdarzyły się też takie sytuacje? Nie chcę oddawać pochopnie telefonu do serwisu, tym bardziej słysząc że inni mają ten sam problem.

Odnośnik do odpowiedzi

Przyzwyczajenie to straszna rzecz :rolleyes: Tyle lat z Erą i teraz zmieniać operatora :mellow: Zostaje mi czekać aż się poprawią w tej sprawie.

W sumie nie spodziewam się żadnej porady jak to naprawić. Bardziej chodziło mi o potwierdzenie że nie tylko mnie ta nieprzyjemność spotkała.

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to nie chce mi się im tłumaczyć i słuchać jak z grzeczności mówią że nic nie poradzą. Poczekam. Jak jeszcze raz będę miał taką sytuację w najbliższym czasie wtedy do nich pójdę. Dzięki za uwagę. Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam 'problem', a konkretnie to mój tata :mellow: też ma w Erze i faktycznie czasem dzieje sie jak u Ciebie. Swoja droga dziwne, ze połaczenie nie moze byc zrealizowane, a jakis glupkowaty sms, ze ktos sie probowal do nas dodzwonic dochodzi bez problemu. W sumie dziwna sprawa, bo tata mowil, ze nikt nie moze sie do niego dodzwonic z roznych telefonow roznych sieci, ale mi majac Heyah zawsze sie to udaje :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Koledzy - bez przesady - nikt was raczje nie chce w nic nabić...

Przyczyn może być kilka:

1. Przeładowanie BTS.

Na czasem się statystycznie może zdarzyć, że stacja bazowa się przeładuje i nie obsłuży już kolejnego klienta - zasięg łapie a w kanale DOWNLINK nie ma już miejsca... więc nie można się do Ciebie dodzwonić...

Zdarza się to jak przestawiają anteny lub serwisują BTS, stąd występuje czasem ten problem

2. Działa w pobliżu repeater GSM bez CE.

Teraz na rynku są coraz częściej repeatery GSM bez ważnego CE, które przestawiają stację bazową.

Zanim operator się zorientuje to trochę trwa, więc warto to zgłościć do BOKu danego operatora, a się sprawą zajmą.

3. Pechowo stałeś na granicy BTSów.

I nie zadziałał miękki handover.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...