Skocz do zawartości

Problem K550i;/


Mat55555

Rekomendowane odpowiedzi

Więc podlaczyłem komórke pod komputer kablem usb tym orginalnym w zestawie.W komorce wyskoczyl mi bialy obraz i na komputerze wyskoczylo ze błąd połaczenia czekałem jakies 5 min a dalej biale tlo bylo wiec zresetowalem przez wyciagniecie baterii z komórki chcialem na nowo właczyc komorke i sie nie da .Tam u góry gdzie jest irda swieci sie na czerwono i nie dam rady wlaczyc komy pomozcie ;/ :(

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy przypadek. Z tego co wyczytałem to najlepszym i pewnie jedynym wyjściem jest oddanie telefonu na gwarancję. Problem zapewne siedzi po stronie EPROM, choć nawet przez flash EPROM'u nie możemy być pewni, czy telefon będzie sprawny jak przez WSOD'em ( White Screen Of Death ). W niektórych przypadkach problem może minąć z niewiadomych przyczyn po kilku próbach uruchomienia telefonu, ale to też krótko-trwały efekt, gdyż powraca przy najbliższych okazjach. Większość userów tam oddało telefon na gwarancję i zamiast otrzymać naprawiony fon, dostali nowy telefon. Więc sprawa taka prosta nie jest.

Na jednej ze stron wyczytałem, że przyczyną bywa też wilgoć - niekoniecznie trzeba wrzucać telefon do rzeki, ale np gdyby poleżał w mokrej szmacie, czy coś - nie wiem, zgaduje. Na tej właśnie stronie dowiedziałem się, że ten typ uszkodzenia można poznać po kolorze jakichś styków kolo joysticka, sic! Kolor czerwony oznacza, że jest źle, biały kolor jest ok. Gość, który to opisywał twierdził, że czyści te styki jakoś chemicznie, ale z tego co ja rozumiem to po prostu czyści to czymś, co służy ogólnie do czyszczenia elektroniki, choćby spirytus ratyfikowany.

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież softa wgrywa się przy wyłączonym phonie najlepiej pobierz SEUS- ze strony sony ericssona->http://www.sonyericsson.com/cws/support/ph...cc=pl&lc=pl i spróbuj zrobić up softu może pomóc (jeśli kabel nie wykryje telefonu to zostaje tylko serwis). A jeszcze co do wilgoci to na baterii obok styków powinna być taka biała wlepka jeśli będzie czerwona (różowa) to telefon dostał wilgoci.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
juz wiem co jest odałem do naprawy ale to wszystko lipa gdy podłaczałem kabel do komórki zrobiło duze napiecie i popaliło jakies kable i procesor i komórka nadaje sie do kosza ;/ :angry:

Chcesz powiedzieć, że napięcie przy USB spaliło Ci telefon? Typowe obciążenie wyjścia USB to 0,5A ( dla napięcia 5V, czyli 2,5W ). O jakich kablach mówisz? Fakt, że jeśli procesor dostałby 5V to od razu zaliczyłby zgon, ale tak naprawdę jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem, bo i szansa na taki event jest znikoma.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...