Skocz do zawartości

Jak Ostrzec Przed Kradzionym Telefonem ?


pampam88

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu w Krakowie skradziono mi telefon komórkowy, co zrobić aby

utrudnić złodziejowi sprzedaż mojego aparatu. Czy istnieją jakieś bazy

skradzionych przedmiotów ? Nie odpuszczę złodziejom ... a nie mam pomysłu

gdzie jeszcze mogę zamieścić dane mojego telefonu aby potencjalny kupujący

mógł uniknąć zakupu kradzionego sprzętu.

Jakie szanse są ze policja pomoże po zgłoszeniu odzyskać mój telefon, macie

jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli zgłosiłaś na policję to jak będą sprawdzać kiedyś komisy to ktoś beknie za to że go ma, jak będą sprawdzać na ulicy też, teraz to już jest ryzyko łazić z takim. Jest takie coś http://bazagsm.pl/ poczytaj lub wpisz w google baza skradzionych telefonów. Inaczej tego się nie zrobi. Po 2 to świadomość ludzi jest mała na tego typu rzeczy.....i wolą taniej kupić kradzione taniej

Odnośnik do odpowiedzi

No dokładnie szanse na odzyskanie są raczej małe ale zgłosić trzeba przynajmniej jakiś nieuczciwy komisant albo ktoś kto taki telefon kupił wpadnie przy jakiejś Policyjnej łapance i mu się odechce kupowania telefonów "bez papieru" bo to właśnie osoby które takie telefony kupują zwiększają falę kradzieży na logike gdyby złodziej nie miał komu upłynnić takiego phona nie kradł by.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Na przyszłośc jeżeli komukolwiek przydażyła by się podobna sytuacja (czego nikomu nie życzę)

to znalazłem bardzo fajny serwis internetowy www.skradzione.net gdzie po kradzieży twojego

sprzetu możesz wprowadzic jego numery seryjne i zabezpieczyc go przed ewentualną sprzedażą

przez złodzieja np. do komisu. Fajne opcje generalnie jak wyznaczanie nagrody i kontakt z

włascicielem w przypadku odnalezienia.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...