Skocz do zawartości

Gwarancja Na Telefon. U Sprzedawcy Czy Producenta?


mobopx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie aukcji internetowych. Przymierzam się do kupna nowej N95 i mam pytanie odnośnie gwarancji. Czy jeżeli na aukcji pisze, że telefon posiada 24 miesiące gwarancji to musze w razie awarii odsyłaś telefon do firmy (bądź osoby fizycznej) od której kupiłem fona czy mogę oddać go pod opieke najbliższego serwisu Nokii??

Pytanie nr. 2 czy jak firma pisze że na telefon udziela 24 miesiące gwarancji... czy oznacza to, że gwarancja zostanie podbita w dniu zakupu fona?? Czy w takim przypadku także będę mógł naprawiać telefon w serwisie Nokii?? --> patrz Allegro nr 427468367

I kolejna rzecz. Czy jeżeli telefon jest z zagranicy (jak na aukcji podajen wyżej) czy wgranie polskiego języka jest równoznaczne z utratą gwarancji? A co z wgrywaniem dodatków (aplikacje, mapy itp.), czy gwarancja honoruje takie "przeróbki" ??

Licze na krótkie naswietlenie sprawy :P

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedawca sprzedaje towar i jak podbije gwarancję w dniu zakupu to obowiązuje gwarancja producenta czyli tu nokii. Możesz z tym iść do każdego serwisu Nokii. Pytanie tylko czy ten telefon był nabyty w sposób umowliwiający podbicie gwarancji<np ja też mogę przywieść telefon i podbić go pieczątką jakiejś firmy-lepiej to sprawdzić dzwoniąc do nokii. Czasam jednak trzeba odesłać do sprzedawcy.

Co do polskiego softu to tylko wgranie w autoryzowanym serwisie nie przekreśla gwarancji, no chyba że da się wynrać przy aktualizacji softu na kompie wersję z pl język.

Resztę możesz wgrywać.

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie dzwoniłem do tego sprzedawcy i powiedział mi że gwarancje daje on sam i w żadnym serwisie Nokii mi tego nie uwzględnią. Opłaca się brać taki tel gdzie będę musiał pocztą go wysyłać... czekać nie wiadomo ile na naprawę i znowu pocztą odbierać?? coś nie bardzo mi to podchodzi... chociaż mówią że N95 się nie psują ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...