Skocz do zawartości

Internet W Komórce


narco

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko, czy używacie telefonu jako "komputera" aby połączyć się ze stroną internetową? mnie się to często zdarza, tym bardziej, że mam w Pradzie duży wyświetlacz :P ile was kosztuje takie połączenie? bo ja jakoś spore rachunki płacę :/

Odnośnik do odpowiedzi
To zależy od operatora i planu taryfowego mnie takie połączenie kosztuje 25gr za każde pobrane 50KB mam Orange Nowy Twój Mix. Internet w komórce niestety do tanich nie należy :(

zależy przez co się łączysz.

Co do tematu, to ja sporadycznie łączę się przez komórkę z netem.

Odnośnik do odpowiedzi
zależy przez co się łączysz.

Co do tematu, to ja sporadycznie łączę się przez komórkę z netem.

Podaje w KB nie w min. więc przez GPRS/EDGE.

A jedna uwaga dla osób lubiących grzebać w necie przez komę dużo lepiej od standardowych przeglądarek sprawdzi się Opera Mini w dodatku pozwoli nieco kasy przyoszczędzić.

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz sobie przez komputer ściągać mp3 i kablem wrzucać do telefonu.

No zakładając, że średni rozmiar pliku mp3 waży jakieś 3.4MB, to kawałek czasu by się to ściągało, a nawiasem mówiąc Czekolada nie ma EDGE, tylko GPRS, czyli wolniejszy transfer i większe koszty połączanie z netem podczas ściągania.

A takie ściąganie mp3 przez telefon możesz sobie sprawić dzięki wysłaniu jakiegoś tam SMS'a

na jakiś tam numer z gazety, ale zwykle kosztuje to jakieś 3.66ZŁ :(

Złodzieje :angry:

Odnośnik do odpowiedzi
Możesz sobie przez komputer ściągać mp3 i kablem wrzucać do telefonu.

No zakładając, że średni rozmiar pliku mp3 waży jakieś 3.4MB, to kawałek czasu by się to ściągało, a nawiasem mówiąc Czekolada nie ma EDGE, tylko GPRS, czyli wolniejszy transfer i większe koszty połączanie z netem podczas ściągania.

A takie ściąganie mp3 przez telefon możesz sobie sprawić dzięki wysłaniu jakiegoś tam SMS'a

na jakiś tam numer z gazety, ale zwykle kosztuje to jakieś 3.66ZŁ :(

Złodzieje :angry:

3.66 plus koszty transmisji danych gdyby plik miał 3.5MB przy opłatach takich jak u mnie (25gr za 50KB) koszt takiej mp3 wyniósłby 17,5 plus wspomniane 3.66 więc się to w żaden sposób nie opłaca (ciekawe jak to będzie z tą muzodajnią bo zapowiada się ciekawie).

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Niech mi ktoś powie czy ja dobrze rozumuję... im lepszy telefon tym lepsze połączenie z internetem? Tym lepszy transfer? Bo teraz wychodzi jakiś nowy Viewty z lg i ma mieć np aparat 8Mpx i jakiś super wyświetlacz. To też są ważne elementy??

Odnośnik do odpowiedzi

Nie koniecznie im lepszy telefon nawet najlepszy może mieć powolne GPRS (chociaż z takim się nie spotkałem) prędkość zalezy od sieci w jakiej telefon może pracować hierarchia jest taka GPRS<EDGE<UMTS<HSDPA najwolniejszy jest GPRS (jakieś 5Kb/s) najszybszy HSDPA (obecnie ok. 7.2 MB/s).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...