Skocz do zawartości

Przekazywanie Smsów


maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy jest możliwe coś takiego jak przekazywanie smsów? Np. osoba A dostaje na swój telefon smsa, który zostaje automatycznie przekazany na telefon osoby B. Czy jest to możliwe we wszystkich (polskich) sieciach? Które marki/modele telefonów posiadają taką opcję?

Proszę nie podejrzewać mnie o próbę inwigilacji :P Czysto teoretyczne pytanie.

Pzdr.

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że nawet nie czytasz tego co wrzucasz

witam ponownie

prowadzę autoryzowany salon ERY

na dzień dzisiejszy mimo że istnieje możliwość techniczna

w żadnej z polskich sieci nie ma mozliwośći ustawienia przekierowania smsów , sprawdzałem to na życzenie już niejednego klienta

Nie wziąłem pod uwagę sieci PLAY .

Potwierdzam fakt przekierowania smsów w sieci PLAY ( w trakcie bycia poza zasiegiem lub niedostepności )

sprawdziłem to osobiscie w na karcie play prepaid ( nie w abonamencie ) i nie trzeba posiadać żadnych środków na koncie.

pozdrowienia to all

Cytat z elektrody przekazywać można ale tylko przy pomocy programu a i to wyłącznie na telach z symbkiem a ja pisałem o przekierowaniu z sieci ja widzisz taka usługa dostępna jest tylko w PLAYu i tylko w przypadku gdy jesteśmy poza zasięgiem lub niedostępni.

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.

Widziałem już topic na elektrodzie, jak również czytałem o SMSRedirector'ze.

Tamta dyskusja odbywała się ponad pół roku temu, a telefonia komórkowa rozwija się w zastraszającym ;) tempie. Stąd moje zapytanie. A akurat tutaj, bo forum GSM, a więc i olbrzymia możliwość uzyskania odpowiedzi od znawców komórek.

No tak - telefony z SO mają taką możliwość, ale starsze...? Raczej nie ma takiej opcji, tak wnioskuję?

EDIT

Znalazłem coś:

http://www.pi-mobile.pl/aktualnosci-17.html

Programy te działają głównie na systemie Symbian, ale są dostępne także dla innych platform. Głównymi funkcjami oprogramowania spyware jest przekazywanie SMS'ów do innego odbiorcy, a także tworzenie ukrytych logów, zdalne podsłuchiwanie czy zestawianie połączeń konferencyjnych. Niektóre udostępniają nawet usługę lokalizacji. Takie oprogramowanie, które często może być zainstalowane w krócej niż minutę, pozbawia właściciela telefonu jakiejkolwiek prywatności, kontrolując większość wykonywanych przez niego akcji. Programy te często są dostępne komercyjnie, a ich twórcy zastrzegają, że ich użycie musi następować tylko w zgodzie z lokalnym prawem oraz że jest to rodzaj aplikacji do kontroli wykorzystania telefonu przez dziecko lub śledzenia niewiernego partnera. Ale naturalnie oprogramowanie to może być wykorzystane też do bardziej niecnych celów, jak szpiegostwo przemysłowe czy kradzież tożsamości. Dla użytkowników telefonów problemem może też być to, że działanie aplikacji spyware jest praktycznie niewidoczne. Co więcej, niektóre programy można skonfigurować do wykonania pewnego zadania i usunięcia samego siebie z telefonu, a więc zatarcia tym samym wszystkich śladów.
Odnośnik do odpowiedzi

No może jeszcze działać na WM bo java nie może działać w tle w sposób niewidoczny dla użytkownika i nie może sama się uruchamiać. Co do starszych telefonów to też tylko Symbian ew. WM pod warunkiem że aplikacja zadziała na starszym symbku.

Odnośnik do odpowiedzi

W linku mowa jest o oprogramowaniu typu spyware, których głównym celem jest szpiegowanie działań użytkownika.

Takie przechwycenie owego złośnika i skonfigurowanie z własnymi potrzebami wymaga dość dobrej wiedzy z zakresu programowania. Można by też od podstaw napisać tego szkodnika, ale kto umie to umie :P

Można to na przykład w Notatniku, zaczynamy od:

@echo off

i t d

Wszystko jest oczywiście jak najbardziej niezgodne z Polskim prawem # :huh:

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...