Skocz do zawartości

Nokia N80 - Uszkodzony Wyświetlacz


Bover

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie poniewarz jakis czas mi sie w mojej Noki psuł wyswietlacz najpierw jak otwierałem telefon (bo to wysuwany model) to przez chwile nie było nic widac i jak chowalem go to tak samo sie działo.Wkońcu wyswietlacz całkiem padł i teraz jak włanczam telefon to widac tylko białe swialo na ekranie i tylko to widać cały czas.Telefon działa (bo z pamięci doszedłem do włączenia muzyki) tylko niewiem co z tym wyswietlaczem co moglo sie konkretnie uszkodzić ,da sie to naprawić ?

Odnośnik do odpowiedzi

Jest kilka możliwości, pierwsza jest taka, że coś stało się z taśmą przy wyświetlaczu ( mogła się wypiąć, lub przerwać) i dlatego taki efekt. Następną prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie wyświetlacza.

Najlepiej byłoby gdyby była to wina softu, wtedy zmiana oprogramowania mogła by przynieść zbawczy efekt. Wchodzi w grę także uszkodzona płyta główna (układ odpowidzialny za przetwarzanie i wysyłanie obrazu na wyświetlacz).

Odnośnik do odpowiedzi
Jasne, zanieś do jakiegoś serwisu...

Albo na gwarancje :D

EDIT:

Jeśli nie masz gwarancji, a masz umiejętności manualne pozwalające na samodzielną wymianę taśmy zrób to ;) Kup jakąś oryginalną z allegro, czy gdzieś ( podróby dość często padają już po kilku dniach :ph34r: )

i wymień ją.

Ciekaw jestem ile by Ci powiedzieli w serwisie i co chcieliby naprawiać :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem tasmy po kilkanascie zł za serwisy dziękuje by mnie równo skasowali :/ a ja do bogatych nienależe chociaz telefonik mam chyba wypasiony :D od roku go mam ;)

Ej a jak dojsc do tej taśmy, jak rozbroic telefon bo widziałem tylko w jednym miejscu dwie sróbki ale je odrkęcic to cud :P

Odnośnik do odpowiedzi

Wkrętaki są ok i nic nie powinno się im stać podczas odkręcania co do taśmy to trudno powiedzieć na podstawie zdjęć ale bierz ja bo i tak z tego co przepatrzyłem to lepszej opcji nie ma.

Odnośnik do odpowiedzi

EHHHHHHHHHHhhhh Niestety jedna aukcja sie skończyła a druga dobiega końca ...

Ja osobiscie niemam konta na allegro a osoba która miała mi kupić była nieobecna pare dni a teraz niemam jak dostarczyć pieniędzy a on żekomo niema wyłożyć <_< dobra nieważne.Mam nadzieje, że jak niedlugo tu wkleje linki do allegro to ktos jeszcze mi odpisze co o tym sądzi :)

Odnośnik do odpowiedzi

Tu nie ma za wiele do osądzania taśmę weź najdroższą to zawsze jakaś gwarancja jakości (bądź nieuczciwości sprzedawcy :lol: ) a wkrętaki weź pierwsze z brzegu (najlepiej gdyby były sprzedawane na sztuki bo po co przepłacać za inne których nie będziesz używał tak jak napisał kr110 potrzebny ci będzie Torx 6).

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze z brzegu ?

Może odrazu daj linki do allegro bo ja sie na tym kompletnie nie znam.

Samych wkrętaków osobno nie moglem znaleźć :P

co do taśmy to niechce tracic zaduzo pieniędzy.

Mam nadzieje ze mi pomorzesz :P albo ktoś inny :P

Odnośnik do odpowiedzi

a troxa chociaż kupiłeś?

Tutaj masz tydzień, na zamówienie tej taśmy:

http://allegro.pl/item410554498_tasma_lcd_...at_wroclaw.html

z resztą myślisz, że ktoś Ci zagwarantuje 100% sprawność jakiegokolwiek przedmiotu z allegro? I choć to wydaje się najprawdopodobniejsze, to przecież nie musi być nawet wina tej cholernej taśmy <_< Z resztą nawet jeśli to jej wina to obecna nie koniecznie musiała się "popsuć", może po prostu się wypięła, ale kto to wie...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Mam juz torxa i taśme jutro będe kombinował :P

Uuu ale taśma pęknięta jest jak cholera :D

Niema to jak sie pobawic swoim telefonem ;P

Ejjj mogliscie powiedzieć ,że będe musiał rozbrajać cały telefon i jeszcze niewiadomo jak tą taśme wyczepiac bo to mało mozliwe gołymi rękoma chyba :blink:

Wolał bym jednak zaplacic jeszcze raz tyle co za zakupione rzeczy i miec na 100% zrobione :-/

Dobra było troche męczenia się ale telefon już naprawiłem :P

Dzięki za wszystko i pozdro.

Temacik można zamknąć ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...