Skocz do zawartości

Simlock A Gwarancja.


duggson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym zadać pytanko dla bardziej doświadczonych osób w świecie komórek ;) Mianowicie, przyjmijmy że mamy telefon, niedawno zakupiony, wciąż na gwarancji. Sytuacja jednak wymaga zdjęcia przez nas simlocka z niego. Pytanie brzmi: Czy gwarancja w razie ewentualnej usterki telefonu wciąż będzie uwzględiona przez producenta?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Szukałem podobnego topicu, lecz nie mogłem się dogrzebać :) O ile takowy istniej z góry dziękuję również za linka do niego.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli simlock był zdjęty w jakimś komisie to producent prawie w 100 % gwarancji nie uwzględni. Jedyną możliwością było by zdjęcie simlocka w serwisie producenta tyle że jeśli serwis się zgodzi to:

1) będzie drogo

2) najlepiej będzie uzyskać od serwisu wpis w karcie gwarancyjnej że simlock był zdejmowany w autoryzowanym serwisie (koniecznie z pieczątką serwisu)

Nie wiem zresztą czy autoryzowane serwisy godzą chętnie na zdejmowanie locków.

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli simlock był zdjęty w jakimś komisie to producent prawie w 100 % gwarancji nie uwzględni. Jedyną możliwością było by zdjęcie simlocka w serwisie producenta tyle że jeśli serwis się zgodzi to:

1) będzie drogo

2) najlepiej będzie uzyskać od serwisu wpis w karcie gwarancyjnej że simlock był zdejmowany w autoryzowanym serwisie (koniecznie z pieczątką serwisu)

Nie wiem zresztą czy autoryzowane serwisy godzą chętnie na zdejmowanie locków.

Dzięki za odpowiedź. Zostałem również poinformowany, że podobno jakbym przywrócił smilocka (osobiście nie wiem czy to możliwe) to wtedy gwarancja mogłaby być już uwzględniona. Czy taka operacja byłaby wykryta?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak w innych telefonach ale np w Sony Ericssonach pozostają logi czyli zapisy wszelkich informacji takich jak wgranie Firmware'u czy zdjęcie simlocka (właściwie wszystkie ingerencje w sofcie wykonane kablem) więc serwis bez problemu wykrył by ingerencję zaznaczam że dotyczy to sony ericssona ale inni producenci też zapewne zabezpieczają się przed tego typu kombinacjami.

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem jak w innych telefonach ale np w Sony Ericssonach pozostają logi czyli zapisy wszelkich informacji takich jak wgranie Firmware'u czy zdjęcie simlocka (właściwie wszystkie ingerencje w sofcie wykonane kablem) więc serwis bez problemu wykrył by ingerencję zaznaczam że dotyczy to sony ericssona ale inni producenci też zapewne zabezpieczają się przed tego typu kombinacjami.

Rozumiem. Jednak postanowiłem zakupić telefon, który ciąż jest na gwarancji i docelowo jest w sieci, która mi pasuje. olę nie ryzykować. Dzięki uprzejmie za pomoc :)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...