Skocz do zawartości

Kiedy Samsung Przegoni Nokię?


dudson21

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem Samsung będzie sprzedawał więcej telefonów, wtedy, gdy ceny tego producenta spadną o conajmniej 30% i nie chodzi o to, że te tele są drogie, tylko najpierw trzeba zwrócić na siebię uwagę. Mieć coś, co charakteryzuje danego producenta, dla przykładu jest już długo taka fama, że tele Noki są trwałe, mają dobre baterie, są proste w obsłudze. Poza tym ciągle jakieś nowości typu N95 8GB, czy N96. Gdy taki telefon wychodzi, to już się na niego czeka kilka miesięcy.

Co do Samsungów jest inaczej. Tam można powiedzieć, że są to designerskie tele. G800 naprawdę już wyższa klasa, ale jakoś nikt o nim nie mówi, mało jest tego. Oczywiście można zebrać informacje, ale o Nokiach sam usłyszysz bez większego zainteresowania.

To tylko moje zdanie;)

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem samsung nigdy nie przegoni nokii. Nokia ma ciekawsze telefony które można w dostosowywać do własnych potrzeb. W samsungach muzyka kuleje, mają słabsze aparaty (chodzi mi o jakość zdjęc nie rozdzielczosć i tele porównywalne tzn. np. 3.2mpx vs. 3.2mpx). Po częsci może to być przyczyna renomy marki nokia ale ta firma zasłużyła sobie na tą renome. Samsung co prawda wprowadza teraz wiele nowości ale nokia takze nie śpi i forsuje rynek chociażby serią Xpress Music.

Odnośnik do odpowiedzi

wg mnie Nokia już spoczęła na laurach i jedzie na renomie... robi przede wszystkim jednobryłowe telefony a z kolei Samsung ma w swoim asortymencie różne modele... Cienkie, grube, slidery, płaskie itp:) choć faktycznie aparaty w Nokiach szczególnie tych wyższych modelach są ciut lepsze - te obiektywy Carl Zeiss:) pewnie i tak niedługo się wszystko ustatkuje i w różnych segmentach będą różni liderzy:) a co sądzicie o innowacjach w telefonach producentów??

Odnośnik do odpowiedzi
wg mnie Nokia już spoczęła na laurach i jedzie na renomie... robi przede wszystkim jednobryłowe telefony a z kolei Samsung ma w swoim asortymencie różne modele... Cienkie, grube, slidery, płaskie itp:) choć faktycznie aparaty w Nokiach szczególnie tych wyższych modelach są ciut lepsze - te obiektywy Carl Zeiss:) pewnie i tak niedługo się wszystko ustatkuje i w różnych segmentach będą różni liderzy:) a co sądzicie o innowacjach w telefonach producentów??

Już tak się utarło że Nokia najlepsza, a wynika to też z faktu, iż większość nowinek wprowadzała właśnie nokia.Pamiętam szał na punkcie Snake'a. Swoje robi też proste menu. Nokia zawsze była ciut w przodzie.

Mój typ na najpopularniejsze tele: Nokia>SE>Samsung>Motorola

A co do innowacji to już chyba dużo nie zostało do wprowadzenia.Tylko lepsze części składowe, bo praktycznie komórka to już nie telefon a wsztstkofon. Nie wiem co jeszcze można by zamontować. Może pralkę :P .

Odnośnik do odpowiedzi
A co do innowacji to już chyba dużo nie zostało do wprowadzenia.Tylko lepsze części składowe, bo praktycznie komórka to już nie telefon a wsztstkofon. Nie wiem co jeszcze można by zamontować. Może pralkę tongue.gif .

ja by proponował mikrofale byłaby praktyczniejsza :P

dudson21 z asortymentem telefonów to nie argument nokia także ma wiele modeli i właściwie każdy znajdzie coś dla siebie (cienkie też mają :P )

Odnośnik do odpowiedzi

a mi się wydaje, że Samsung trochę bardziej postawił na innowacyjność... np D880 na 2 aktywne karty:) a szczerze ile ludzi tyle opinii... ostatnio często spotykałem się, że Samsung robi gorsze telewizory lcd bo matryce kupuje od Sony`ego a to g***o prawda bo robi ta sama fabryka i to są jedyne wspólne cechy tego:)

Odnośnik do odpowiedzi

To żadna innowacja każda NOKLA (to nie błąd tak nazywają się podróbki NOKI :P ) ma dual sim :lol: ale prawdę mówiąc to akurat niegłupi pomysł zamiast nosić dwa telefony (np. służbowy i prywatny) nosimy jeden z dwiema kartami.

Odnośnik do odpowiedzi

wiem ze to shit i także uważam ze kupowanie tego typu wynalazków mija się z celem chciałem tylko zauważyc ze samsung nie był pierwszym producentem który wprowadził dual sim tylko zapatrzył sie na "nowatorskie rozwiązania" sąsiadów zza muru :P

PS. nikomu nie polecam i raczej nigdy nie polecę kupowania NOKLI N[]KII i innych noki "made in china" :P

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...

Ostatni z taśmy Samsunga, czyli Omnia na pewno jest godnym konkurentem dla N95, czy N82. Może zrobić na rynku spore zamieszanie i Nokia nie będzie już starym wyjadaczem, a tylko kolejnym producentem, który stara się o renomę ;) I choć w sumie i900 miał być odpowiedzią na iPhona 3G, to jednak wyższa półka od Nokii ma myślę, że nawet lepszego od nich konkurenta.

Pożyjemy zobaczymy, ale ja bym raczej stronił od słów takich jak:

Moim zdaniem samsung nigdy nie przegoni nokii.
Odnośnik do odpowiedzi

Poznaję te słowa które zacytował kr110 i do tej pory patrząc na samsungi tak uważałem jednak Omnia mnie trochę zaskoczyła (na plus) Samsungowi wyszedł całkiem dobry telefon i jedyne co mi się w nim nie podoba to ekran a konkretniej ilość kolorów 65tys. to trochę mało jak na taki ekran i w takim telefonie.

Odnośnik do odpowiedzi
Poznaję te słowa które zacytował kr110 i do tej pory patrząc na samsungi tak uważałem jednak Omnia mnie trochę zaskoczyła (na plus) Samsungowi wyszedł całkiem dobry telefon i jedyne co mi się w nim nie podoba to ekran a konkretniej ilość kolorów 65tys. to trochę mało jak na taki ekran i w takim telefonie.
Samsung już jest liderem. Nokia ma tylko kilka dobrych, markowych aparatów z górnej pólki - reszta to chłam, tandeta dla pospólstwa. Wzornictwu i jakości wykonania nie dorównuje Samsungowi.
Odnośnik do odpowiedzi
Samsung już jest liderem. Nokia ma tylko kilka dobrych, markowych aparatów z górnej pólki - reszta to chłam, tandeta dla pospólstwa. Wzornictwu i jakości wykonania nie dorównuje Samsungowi.

<lol2> Jakieś konkretne argumenty kryją się pod tą wypowiedzą, czy wspierasz słabszych?

Prawda taka, że Omnia to pierwszy telefon od Samsunga, który godnie rywalizuje z Nokiami w poszczególnych przedziałach cenowych, jak zwykle małe wyjątki potwierdzają regułę, ale nie zgadzam się z twoją wypowiedzą.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...