Skocz do zawartości

Zestaw W Samochodzie - Jak Polaczyc Sie Przez Bluetooth ?


Rikerxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Caly czas nie moge rozwiazac problemu więc postanowilem tutaj zapytać jako że temat także dotyczyć może problemów poruszanych na tym forum.Mam w aucie ( Audi A6 ) zamontowany w podłokietniku zestaw słuchawkowy.Niestety poprzedni własciciel nie przekazął aparatu i została sama podstawka.W systemie MMI auta ( system audi) jest Bluetooth wiec teoretycznie nie powinno byc problemu ale jest.Gdy swoją Nokia proboje sie polaczyc to wykrywa urzadzenie Nokia, prosi o hasło i co nie wpisze nie moze ustanowic połaczenia. Dlaczego ?? Czy to mozlwie ze system samochoduobsluguje tylko jeden konkretnie model aparatu ?? W serwisach Audi zdania sa podzielone. Jak rozpoznac po podstawce jaki model aparatu tam był ?? wtedy dokupilbym po prostu taki aparat i problem z glowy..ale nie wiem jaki..Moze ktos pomoze mi rozwiazac ten problem ? moze ktos po przeslaniu przeze mnie skanow podstawki rozpozna co to za model aparatu tam pasował..

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do odpowiedzi
Witam.

Caly czas nie moge rozwiazac problemu więc postanowilem tutaj zapytać jako że temat także dotyczyć może problemów poruszanych na tym forum.Mam w aucie ( Audi A6 ) zamontowany w podłokietniku zestaw słuchawkowy.Niestety poprzedni własciciel nie przekazął aparatu i została sama podstawka.W systemie MMI auta ( system audi) jest Bluetooth wiec teoretycznie nie powinno byc problemu ale jest.Gdy swoją Nokia proboje sie polaczyc to wykrywa urzadzenie Nokia, prosi o hasło i co nie wpisze nie moze ustanowic połaczenia. Dlaczego ?? Czy to mozlwie ze system samochoduobsluguje tylko jeden konkretnie model aparatu ?? W serwisach Audi zdania sa podzielone. Jak rozpoznac po podstawce jaki model aparatu tam był ?? wtedy dokupilbym po prostu taki aparat i problem z glowy..ale nie wiem jaki..Moze ktos pomoze mi rozwiazac ten problem ? moze ktos po przeslaniu przeze mnie skanow podstawki rozpozna co to za model aparatu tam pasował..

pozdrawiam

Arek

Bluetooth jest teoretycznie uniwersalny ale praktycznie czasami są problemy. Jeśli nie wiesz jaki tam był telefon<chyba że zrobisz zdjęcie tej podstawki> to może sprawdź w audi po numerze vin to może wyskoczy Ci z jakim wyposarzeniem samochód opuścił fabrykę.

A wpisywałeś 1 lub 0 lub 0000 lub 1234 ???????

Odnośnik do odpowiedzi

wpisywalem chyba te kody.W instrukcji wyczytalem (choc jest po niemiecku anie znam tego jezyka) ze jest kod 1234 ale chyba niepomaga.Po numerze VIN sprawdzalem ale serwis mow ze nie ma takich danych odnosnie tego wyposazenia.Sproboje ta podstawke wymontowac i zdjecie jakies zrobic.

Odnośnik do odpowiedzi

Postaram się ten uchwyt wyjacz podłokietniak ale ciezko to zrobić.W serwisie tez nei mogli za abrdzo na siłe.Ale coś pokombinuje a jeśli nie to zrobię aparatem jak jest w aucie zamontowane.

Jak wysłac tutaj fotkę ?

Zdjęcie byłoby najlepsze.... To wtedy po wtyku może rozpoznam.
Odnośnik do odpowiedzi

OK. Zdjecia juz mam.Po poludniu wrzucę.A tymczasem udało mi sie uruchomic ten zestaw.kod był 1234 :) Ale i tak chce dokupic do tej podstawki sluchawke wiec identyfikacja bedzie pomocna.

rikerxxx, wrzuc na imageshack.us albo fotosik.pl i podaj linka

Witam

wrzucam zdjecia podstawki.Prosze o pomoc w identyfikacji jaki model telefonu dokupic aby tu pasował :

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=06639e1353d0ab13

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a2d175ce15f2d27c

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda mi to na pop port w Noki lub SE jeśli to jest to nowe A6 z MMI czy to trochę starsze bo to nowe to na pewno nokia i teraz kwestia dopasowanie co dokładnie. Policz ile jest ząbków i czy ta wtyczka to mniej więcej tak jak ta na zdjęciu wygląda?

http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_do_...ort.aspx?zakl=2

Zdjęcie trochę nie ostre. Może jest 6310iale nie ma na ładowanie wyjście, a nie wiem czy w audi jest ładowanie telefonu z tego adaptera. Policz te ząbki i porównaj ze zdjęciem to zobaczymy czy to pop port.

Tu jest zdjęcie pop portu z Noki jak policzysz ząbki to porównaj z tym to zobaczymy.

Tu jest jeszcze Vin decoder Audi to może tu wyskoczy co to za instalacja jest

http://s2central.net/vin_entry_sonic.html

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na allegro widziałem A3 z podobnym zestawem i była w niej Nokia 6100 to może to to, Jej wymiary to 102 x 44 x 13.5 mm tam bedzie z 10 cm w środku tego zestawu chyba.

Trzeba by było zmierzyć w środku bo jak ja liczyłem to mi wyszło 12cm ale trzeba by sprawdzić.

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za sugestie dotychczasowe.Juz cos wiecej wiem.Ale zrobie jutro dokladniejsze zdjecie z linijka moze i policze zabki.To wrzuce na forum.Calos jest w Audi nowym, 2005 rok z MMI montowane.Wolalbym wlozyc tutaj aparat bo jednak bluetoth w mojej nokii 8800 bardzo szybko czerpie ta mizerna bateryjke a po wlozeniu do podstawki mysel ze byl ladowalo caly czas ?

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ta baza VIN nie sprawdza danych o aucie ale rozszyfrowuje co znacza poszczegolne cyfry VIN.Tak wiec nie udało mi sie stwierdzic.

Ale zmierzyłem wneke uchwytu gdzie aparat wchodzi. W przyblizeniu długosc to 10,8 cm, szerokosc w miejscu najszerszym to 4,6 cm.Moze to ostatecznie rozwikła sprawe.

Pozdrawiam.

i jeszcze uzupelnienie.Wtyk ma 13 blaszek stykowych.

Odnośnik do odpowiedzi

dzisiaj wlozylem w podstawke Nokie 7250i.Zaczelo ladowac aparat. Trzymala ta Nokia sie ledwo i na styk.A na wyswietlaczu telefonu pojawily sie sluchaweczki jakby zestaw sluchawkowy byl podlaczony.JEdnak gdy dzwonilem to nie bylo slychac dzwonka i nie mozna bylo z tego korzystac..

Odnośnik do odpowiedzi
dzisiaj wlozylem w podstawke Nokie 7250i.Zaczelo ladowac aparat. Trzymala ta Nokia sie ledwo i na styk.A na wyswietlaczu telefonu pojawily sie sluchaweczki jakby zestaw sluchawkowy byl podlaczony.JEdnak gdy dzwonilem to nie bylo slychac dzwonka i nie mozna bylo z tego korzystac..

To trzeba nad czymś mniejszym pomyśleć.Dziwne że były słuchawki a nie było słychać.Moze w mmi tzeba ustawić.

Pomyśle nad czymś

Odnośnik do odpowiedzi

to mnie tez zastanawia....W MMI nie ma za duzo opcji.TO jest ta prostsza odmiana MMI z momo wyswietlaczem ale nie wiem czy to ma znaczenie tutaj. Moze zakupie ladowarke samochodowa ? I podepne do tylnego gniazda zapalniczki jednioczenie ladujac w trasie moja Nokie 8800 i wtedy bluetooth moze byc właczony ile chce...To jedno z gorszych rozwiazan chyba jednak :/

Odnośnik do odpowiedzi
to mnie tez zastanawia....W MMI nie ma za duzo opcji.TO jest ta prostsza odmiana MMI z momo wyswietlaczem ale nie wiem czy to ma znaczenie tutaj. Moze zakupie ladowarke samochodowa ? I podepne do tylnego gniazda zapalniczki jednioczenie ladujac w trasie moja Nokie 8800 i wtedy bluetooth moze byc właczony ile chce...To jedno z gorszych rozwiazan chyba jednak :/

Kiepskie rozwiązanie, pomyśle o to może być innego

Odnośnik do odpowiedzi
ok. A tak przy okazji...Zobacz tutaj :

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=299591010

moze cos takiego bylo ...tylko kto by wyciagal oryginalny aparat przed sprzedaza... Choc podstawka wydaj esie byc inna jak u mnie.

No właśnie ta podstawka mnie najbardziej martwi i centralka.Możę się okazać że u Ciebie nie będzie chodzić bo jak dla mnie to tam jest miejsce na nokie a to to chyba nie bedzie pasaować....

Odnośnik do odpowiedzi

z tych dwóch raczej typuje 6230i. Chociazby dlatego ze profil odpowiada profilowi w podstawce. 6021 jest prawie prostokątna wiec raczej by nie pasowala. Ale po prostu musze pozyczyc dzies ten model iprzymierzyc.Wtedy sieokaze:) dziekuje za pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...