Skocz do zawartości

Uszkodzony telefon, rozbity ekran - ubezpieczenie


blackmalvo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Rozbił mi się wyświetlacz w telefonie. Telefon "na szczęście" jest ubezpieczony. Wiem jak działają ubezpieczyciele, dlatego szukam informacji jaką przyczynę rozbicia mogę wpisać dla ubezpieczyciela?

W OWU typowy zapis:

 

Cytat

Przypadkowe Uszkodzenie – uszkodzenie mechaniczne Urządzenia spowodowane przez nagłe,
niemożliwe do przewidzenia zdarzenie zewnętrzne w stosunku do Urządzenia lub Użytkownika
Urządzenia, nie wywołane przez Ubezpieczonego ani przez Użytkownika Urządzenia, w tym uszkodzenie
powstałe w wyniku Przepięcia Prądu lub Zalania, powodujące przerwanie funkcji lub nieprawidłowe
funkcjonowanie Urządzenia, wymagające naprawy, wymiany części lub całego Urządzenia.


 

Początkowo myślałem o wpisaniu potknięciu na schodach, bo takie coś znalazłem w Internecie ponoć przechodziło, ale zgodnie z OWU nie ma tu zdarzenia zewnętrznego.

Z kolei jak wpisze, że ktoś biegł chodnikiem i mnie szturchnął i uciekł - może być konieczna notka z policji - ale jeśli nawet, to co niby miałbym zgłosić? Uszkodzenie mienia ok... ale co miałbym powiedzieć? Podać ulice i miejsce zdarzenia i że sprawcy nie widziałem?

Na forum była też wersja, że jechałem na rowerze i przestraszył mnie pies i upadłem, ale jak wpisze, że telefon miałem w plecaku, to mogę się uczepić, że telefon nie mógł być w plecaku, jak napisze, że miałem w kieszeni, to odrzucą, bo telefon nie powinien być w kieszeni podczas uprawiania sportu.

Ma ktoś jakieś sprawdzone informacje co można wpisać?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...