Skocz do zawartości

Budżetowy remont mieszkania


igormk

Rekomendowane odpowiedzi

Szykujemy się do remontu mieszkania. Niestety ale musimy zrobic go budżetowo. Mamy jedynie jakieś 20 tysięcy złotych na łazienkę, kuchnię oraz 5 par drzwi. Odpada robocizna, sam wiele umiem zrobić, żona bedzie mi pomagała ;)

Cyz zmieścimy się w tej kwocie? Jakieś porady jak tani zrobić remont? 

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście ,że wystarczy. Robocizna jest najdroższa. Meble można zawsze kupić z drugiej ręki kuchenne za parę groszy. Ewentualnie marketowe (niedrogie gotowe zestawy mebli znajdziesz na przykład w Leroy Merlin) To już mega oszczędność. Tak samo AGD jeżeli wchodzi w rachubę. Pozniej można spokojnie odłożyć na nowe. Jeżeli będą te nie do końca pasować. Robocizna jest najdroższa. Często ludzie np. na olx wyprzedają materiału budowlane ( NOWE) co im zostały. I tak na przykład teraz kupiliśmy ostatnio przy remoncie wełnę dobrej firmy 20 cm za połowę ceny. Bo znajomemu zostało 15 rolek. I zamiast 99 zł zapłacimy 55 zł za sztukę. I cały sufit będzie ocieplony. Także wystarczy poszukać.

A często w Leroy Merlin są końcówki serii taniej. Czy to farba czy inne rzeczy. Poza tym w sklepie warto jest umówić się na projekt łazienki Którego cena jest potem odliczona od kosztu zakupu materiałów, tak wiec jest za free. Poza tym na miejscu doradzą jak wyremontować łązienke tanio ale aby wygladało to dobrze. 

Wg mnie spokojnie można ogarnąć.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ostatnio zastanawiałem się nad ciekawym rozwiązaniem jakim jest zabudowa tarasów. Według mnie takie coś prezentuje się bardzo interesująco. Poczytać o tym można w różnych miejscach np. na https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/zabudowy-tarasow. Są tam bardzo fajne rozwiązania tego typu. Wygląda to dosyć nowocześnie i na pewno oryginalnie. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Ciekawy jestem jaką kwotę autor miał na myśli pisząc "budżetowy"? Wymieniałem niedawno podłogę i porównywałem ceny u różnych sprzedawców jednak najlepiej w zestawieniu ceny do jakości wypadł Superparkiet.pl. Mają doskonałą ekipę, która zerwie starą podłogę i położy nową, oczywiście zakupioną w ich sklepie. Nie trzeba szukać mozolnie dobrego fachowca, który zrobi terminowo swoją robotę. Zajrzyjcie na  https://superparkiet.pl/ i zapoznajcie się z ofertą i wykonywanymi usługami.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

U nas szykuje się generalny remont, nawet meble będą przemalowywane ;D Także będzie się działo :D A swoją drogą jaka [url=https://www.altax.pl/produkty/farby-renowacyjne/farba-renowacyjna-do-drewna-do-wnetrz/]farba do drewnianych mebli[/url] u Was się sprawdziła? Meble stricte drewniane, nie żadna sklejka czy mdf. Poleććie jakąś dobrą farbę ale w przystępnej cenie ;)  me

Odnośnik do odpowiedzi
  • 10 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...