Skocz do zawartości

Nowy smartfon za 1000-2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym was prosić o poradę w sprawie kupna nowego smartfonu. Mój obecny to Sony Xperia Z3, z którego zawsze byłem bardzo zadowolony, niestety zatrzymał się na Androidzie 6, niektóre apki już nie działają więc czas kupić nowego. Waham się między telefonem za ok 1000zł który byłby na jakieś dwa lata, albo za 2000zł+ który byłby na 4-5 lat.

Najchętniej kupiłbym jakiś telefon Sony, bo podobała mi się nakładka, interfejs, obudowa itp. ale tak naprawdę do wyboru jest tylko jeden model w moim przedziale cenowym - Xperia 10 III, który ma dość mało ramu, bo 6gb przy wysokiej cenie, a chyba w obecnych czasach 8gb ramu to podstawa?

Na czym mi zależy - najbardziej na trzech rzeczach. Aby kolory/obraz/wyświetlacz były normalne, naturalne, prawdziwe, zarówno podczas korzystania z telefonu jak i robienia zdjęć. Nie chcę żadnych funkcji "poprawiających" a raczej zniekształcających obraz - nie cierpię sztucznych, neonowych, przenasyconych kolorów które wyglądają jak z filtrów na instragramie. Ponoć Oledy/amoledy mają zbyt nasycone kolory, nienaturalne, a dodatkowo męczą oczy, czy to prawda?

To samo dotyczy muzyki - chciałbym dobrą jakość, bo często słucham muzyki, ale nie chcę żadnych dziwnych podbić dźwięków, jakichś super basów czy coś takiego, chcę słyszeć normalne dźwięki bez zmian.

Chciałbym też mieć dobry aparat podstawowy z tyłu - zależy mi na tym aby jak najlepiej robił podstawowe zdjęcia. Raczej nie będę używał trybów portretowych (teleobiektyw) czy panoramicznych do przybliżania czy oddalania obiektów, więc te dodatkowe kamery mnie nie interesują, wolę mieć obraz rzeczywisty 1:1. Przycisk po boku do robienia zdjęć byłby przydatny. Podobno S20 FE ma świetny aparat, ale obejrzałem filmik porównujący dwa Samsungi i zdecydowanie wolę obraz z A52. Ten z S20 FE wygląda jak podbity filtrem, nienaturalnie jasny i nasycony.

Oprócz tego - przydałby się naturalnie w miarę dobry procesor/RAM, który by bezproblemowo i szybko działał. Chyba najbardziej wymagającą aplikacją z jakiej korzystam jest gra Hearthstone (wymagania min. 2gb ramu).

Waga nieistotna, wielkość ekranu - wolałbym mniejsze. Moja Xperia Z3 miała 5,20" i wystarczało mi to spokojnie, mogłem operować jedną ręką, chcę telefon a nie tablet :P Interfejs najlepiej podobny do tego z Xperii.

Nie zależy mi specjalnie na jakiejś super baterii, bo nie korzystam z telefonu przez wiele godzin ciągiem, ale fajnie gdyby się nie rozładowywała dość szybko. Nie mam parcia na 5g, bo i tak nie mam 5g w swoim zasięgu i pewnie długo nie będę miał. Wygląd, obudowa raczej bez znaczenia, chociaż chyba lepsze szkło/metal jak w mojej xperii niż jakiś tani plastik jak bodaj w Oppo reno. Nie zależy mi na żadnych bzdurach nowoczesnych typu odblokowywanie telefonu twarzą czy obsługa jakimiś gestami czy głosem, ani nie zależy mi na ładowaniu bezprzewodowym. Nie zależy mi też na jakimś super odświeżaniu czy ekranie - nie zamierzam oglądać filmów na telefonie. Nie lubię też tzw "notcha" czyli wcięć na górze ekranu ani przyciągających uwagę "wyciętych" kamerek. Nie interesuje mnie raczej obraz 21:9, nie będę oglądał filmów, wolę standardowe 16:9 lub ew 4:3.

Będę wdzięczny za porady!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

W sumie. To raz skorzystałem z gwarancji i się nie opłaca jak dla mnie. Może czasem komuś się uda a jak nie to lepiej samemu naprawić telefon. Ważniejsze jest imo wsparcie producenta do systemu i zabezpieczeń niż gwarancja. Dziwnie ludzie z tego korzystają, przecież gwarancja jest od tego że jak w 2 lata nic się nie stanie z telefonem to nie znaczy że trzeba go wymienić. Może i kolejne 2 nic się z nim nie stanie. Zwykle szukam kuponów rabaatowych jak tutaj https://coupondojo.pl/kategoria/komputery-foto-i-elektronika

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A ja mam mieszane uczucia co do xiaomi. Miałem dwa modele i faktycznie cena kontra parametry bardzo dobra. Na minus jednak jakość wykonywanych zdjęć. Sa słabe w porównaniu do zdjęć, jakie mozna wykonać za pomocą iphone/a albo chociażby samsunga.

W tej cenie celowałbym w Iphone 12, szczególnie, że cena w ostatnim czasie spadła. Ciekawa opcją jest również wynajem smartfona - polecam zerknąć sobie na tę stronę:

https://imad.pl/dla_ciebie/sklep.html

Jest to autoryzowany sklep, możesz sobie zobaczyć takie opcje. 

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim! Każda marka będzie miała w tym przedziale cenowym jakieś dobre modele. Osobiście pokochałem Realmi, jak na mój gust są bardzo dobrze wypadają cena/jakość. Taki Realmi 9 Pro, cena od 1500zł spokojnie starczy na 3 lata, małe czyszczenie i kolejny rok albo dwa. Pancerne etui za max 50zł i telefon naprawdę jest pancerny. Dobrą opcją są też promocje na smartfony, szukaj w sklepach aktualnych promocji i poluj na dobrą okazje ale to może być czasochłonne.

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Realme GT Master w wersji 8/256. Wyświetlacz Amoled 120 Hz, głośniki stereo, aparat przyzwoity. Do tego ładowanie do 100% w 33 minuty. Procesor Snapdragon i to wszystko poniżej 2 000 złotych. Zawsze jak szukam jakiegoś telefonu najpierw porównuję go pod względem technicznym i parametrów na tej stronie porównywarka telefonów. Później zapoznaje się z recenzjami, opiniami itd. następnie idę do sklepu i wszystko sprawdzam i wtedy wiem, że dokonam najlepszego zakupu :)

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.05.2022 o 09:49, Jakczy napisał:

A ja mam mieszane uczucia co do xiaomi. Miałem dwa modele i faktycznie cena kontra parametry bardzo dobra. Na minus jednak jakość wykonywanych zdjęć. Sa słabe w porównaniu do zdjęć, jakie mozna wykonać za pomocą iphone/a albo chociażby samsunga.

W tej cenie celowałbym w Iphone 12, szczególnie, że cena w ostatnim czasie spadła. Ciekawa opcją jest również wynajem smartfona - polecam zerknąć sobie na tę stronę:

https://imad.pl/dla_ciebie/sklep.html

Jest to autoryzowany sklep, możesz sobie zobaczyć takie opcje. 

uu czemu ? tzn hmm. jeśli miałeś red mi 9 czy jeszcze starsze modele to się nie dziwię, mój mąż ma własnie starszy model i jest masakra, w sensie strasznie się ten telefon zacina. A co do Iphona, no wiesz, to jeee Iphone Panie :D 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 9 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...